AIG Sigorta | Sigortam.net Çalıştığımız Şirketler
 
Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri burada!
Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın!

 
 
 


AIG Sigorta A.Ş.

Call Center : 444 1 244
Adres : Dikilitaş Mahallesi, Emirhan Caddesi, No:109 Atakule Kat:1-7-8-13 Beşiktaş /İstanbul 
Telefon : 0 (212) 236 49 49 E-Posta : iletisim@aig.com
Faks : 0 (212) 236 49 50 Internet : http://www.aig.com.tr


'Birlikte geleceğe' 

 
AIG Sigorta A.Ş. Türk pazarına 1976 yılında %100 yabancı sermayeli bir şirket olarak girmiştir. 1989 yılına kadar temsilcilik olarak pazarda hizmet veren Şirket, 1989 yılından itibaren American Home Sigorta A.Ş. adı altında, uluslararası standartlarda müşteri ve iş ortaklarına  hizmet vermeye devam etmiştir. American Home Sigorta A.Ş.’nin ünvanı, 1999 yılında AIG Sigorta A.Ş. olarak değişmiştir.  
27 Temmuz 2009 tarihinde, AIG Holding Sigorta Grup Şirketlerinden AIU Holding LLC (kısaca “AIU Holding Grubu”) “CHARTIS” unvanı, logosu ve yönetimi ile diğer grup şirketlerinden bağımsız bir grup olarak yoluna devam etme kararı almıştır. 18 Eylül 2009 tarihli Genel Kurul kararını takiben, AIG Sigorta A.Ş.’nin yeni ticari ünvanı, 28 Eylül 2009 tarihinde CHARTIS Sigorta A.Ş. olarak tescil edilmiştir.   
          
2009 – 2012 döneminde AIG’ye yönelik 182 milyar dolar tutarındaki ABD Hükümeti desteği , tümüyle geri ödenmiş olup, ayrıca  ABD Merkez Bankası ve ABD Hazine Bakanlığı’nın şirkete yaptıkları yatırımlardan yaklaşık 15.9 milyar dolar gelir elde edilmesi sonrasında, American International Group, Inc. (AIG) tarafından yapılan açıklama ile Chartis’in hizmet verdiği tüm ülkelerdeki markasının AIG olacağı duyurulmuştur.  Bu değişikliğe paralel olarak Chartis Sigorta A.Ş., Türkiye’deki faaliyetine 13 Kasım 2012 tarihi itibariyle AIG Sigorta A.Ş. olarak devam etmektedir.  
       
AIG Sigorta A.Ş.'nin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Samsun, Adana illerinde  Bölge Müdürlükleri ve bunlara bağlı acentelikleri bulunmaktadır. AIG Sigorta A.Ş., Türk pazarının sigorta ihtiyaçlarını  en iyi şekilde karşılamak için geliştirdiği sigorta ürünleri ve kullandığı dağıtım kanallarında,  yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Bu yaklaşım, sigorta müşterilerine en etkili şekilde ulaşmak için kullanılan doğrudan satış, bankalar aracılığı ile ürün dağıtımı, seçkin acente ağının yanı sıra yerel ve uluslararası brokerlerin kullanılmasıyla kendini göstermektedir. Buna ek olarak AIG Sigorta A.Ş., pazarın farklı sigorta ihtiyaçlarına sahip segmentlerine odaklanarak, müşteriye katma değer sağlayan ürünleri,  sözü edilen dağıtım kanalları aracılığı ile pazara sunmaktadır. AIG Sigorta A.Ş., bütün işletmelerin yararlanabileceği teknik uzmanlık, finansal güç, etkin ve üstün hasar servisi ile mutlak güvence sağlamaktadır. Küresel bir firma oluşumuz, uluslararası deneyimimiz ve etkin hasar ağımız ve kaliteli hizmetimiz ,  attığınız her adımda sizin yanınızda olacağımızın teminatıdır.
444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTIChemOrbis
Plastik hammadde fiyatları ve alım satım tekliflerini bulabileceğiniz global iş ağı.
Cimri
Tüm ürünlerin fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz önde gelen fiyat karşılaştırma sitesi.
Dijimecmua
Dergiler ve diğer basılı yayınları online okuyabileceğiniz dijital dergi platformu.
GittiGidiyor
Türkiye’nin en işlek alışveriş caddesi.
Firaret
Online otel rezervasyonu yapmanızı sağlayan otel rezervasyon platformu.
HangiKredi
Kredi hesaplama ile bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ürünlerini karşılaştırın.
Hangisi.net
En uygun kredi hangisi? En ucuz cep, adsl, fiber internet tarifelerini karşılaştırın.
HangiMevduat
Mevduat faiz oranları hesaplama ve güncel altın fiyatları ile akıllı yatırım rehberi.
Kariyer.net
İş arayanlar için iş ilanları; eleman arayışı için milyonlarca özgeçmiş burada.
Neredekal.com
Otel yorumları, otel fiyatları bulunan ve tatil tavsiyeleri veren bir seyahat platformudur.
Sigortam.net
Kasko, trafik ve sağlık sigortası branşlarında en uygun sigorta
seçenekleri burada.
SteelOrbis
Güncel çelik fiyatları, çelik endeks ve fiyat arşivi, çelik ticareti.
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman
bulmanın en doğru yolu.


En iyi kasko fiyatları burada Reviewed by En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada Rating: 5 En iyi kasko fiyatları burada