Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?



   
        



Bireysel Emeklilik, ilerleyen günlerimizde bizi maddi kaygılardan uzaklaştıran uzun vadeli bir yatırım sistemidir. Emekliliğinizle beraber düşen yaşam standardınızı destekleyerek rahat yaşamanıza olanak verir. Bir an önce bireysel emeklilik başvurusu yapmanız bu yönüyle çok faydalıdır, hem de devlet tarafından yapılan düzenlemelerle beraber çok güvenli ve kârlı bir yatırım aracı olmuştur.
 
Bireysel Emeklilik Sistemi, yapılan yeni düzenlemelerle daha profesyonel bir yapıya kavuşmuştur. Bunun yansımaları bireysel emeklilik şirketlerine, bireysel emeklilik başvurularındaki bazı detaylara ve bireysel emeklilik aracılarının sorumluluklarına yansımaktadır.
 
 
Emeklilik Yatırım Fonları, fon yönetiminde uzman portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilmektedir. BES katılımcısı tarafından düzenli olarak ödenen katkı payları, bireylerin emeklilik hesaplarında ve bireysel emeklilik fonlarında değerlendirilerek süre sonunda değer kaybına uğramadan hedefledikleri standartta bir yaşam sürecek birikim yapmalarına imkan verir.
 
Son derece önemli ve uzmanlık gerektiren bu konu için sadece belli başlı şirketlere bireysel emeklilik lisansı verilmiştir.
 
Eğer 18 yaşınızı doldurmuşsanız bahsettiğimiz şartlara uygun bir şirketi seçerek siz de kendiniz için bireysel emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Sizin için hazırlanan emeklilik planını kabul ettiğiniz takdirde, bireysel emeklilik başvuru formunu doldurup, imzalayarak ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. Erken girmenin önemli bir avantaj olduğu sistemde, doldurmuş olduğunuz başvuru formu ile iki gün içinde sisteme girişiniz yapılır. Sözleşmenin yürürlük tarihi, başvuru formunu imzaladığınız tarihtir.
 
Bireysel emeklilik başvuru formu ile birlikte imzalanan sözleşmede bireysel emeklilik sistemine giriş, katkı paylarının ödenmesi ve fonlarda yatırıma yönlendirilmesi, birikimlerin bireysel emeklilik hesaplarında izlenmesi, yapılacak kesintiler, katılımcının sistemden ayrılması, emekli olması, katılımcı veya lehtarlarına yapılacak ödemelere ilişkin esaslar ile tarafların diğer hak ve yükümlülüklerine ilişkin hususlar bulunur.
 
Fon dağılım oranınızı yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda yılda 6 kez değiştirebilmek önemli bir esnekliktir.
Bireysel emeklilik başvurusu, bireysel emeklilik aracıları ile yapılabileceği gibi, online olarak da yapılabilmektedir. Kendiniz için en uygun bireysel emeklilik başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için Sigortam.net Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Formunu doldurun.


Hikayeni Paylaş
Siz de Sigortam.net'in 1.6 Milyon mutlu müşterisinden birisiyseniz hemen
hikayenizi bizimle paylaşın, yayınlayalım.





Etiketler:

Bu konuyla ilgili diğer yazılar


444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI







ChemOrbis
Plastik hammadde fiyatları ve alım satım tekliflerini bulabileceğiniz global iş ağı.
Cimri
Tüm ürünlerin fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz önde gelen fiyat karşılaştırma sitesi.
Dijimecmua
Dergiler ve diğer basılı yayınları online okuyabileceğiniz dijital dergi platformu.
GittiGidiyor
Türkiye’nin en işlek alışveriş caddesi.
Firaret
Online otel rezervasyonu yapmanızı sağlayan otel rezervasyon platformu.
HangiKredi
Kredi hesaplama ile bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ürünlerini karşılaştırın.
Hangisi.net
En uygun kredi hangisi? En ucuz cep, adsl, fiber internet tarifelerini karşılaştırın.
HangiMevduat
Mevduat faiz oranları hesaplama ve güncel altın fiyatları ile akıllı yatırım rehberi.
Kariyer.net
İş arayanlar için iş ilanları; eleman arayışı için milyonlarca özgeçmiş burada.
Neredekal.com
Otel yorumları, otel fiyatları bulunan ve tatil tavsiyeleri veren bir seyahat platformudur.
Sigortam.net
Kasko, trafik ve sağlık sigortası branşlarında en uygun sigorta
seçenekleri burada.
SteelOrbis
Güncel çelik fiyatları, çelik endeks ve fiyat arşivi, çelik ticareti.
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman
bulmanın en doğru yolu.


En iyi kasko fiyatları burada Reviewed by En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada Rating: 5 En iyi kasko fiyatları burada