Araç Kasko Bedeli Nasıl Belirlenir? | Sigortam.net
Kaskoda en iyi fiyat garantisi... Hemen hesaplayın!
splitter
Araç Bedeli:
01 Nisan 2013 tarihinden itibaren sigorta şirketleri kasko bedelleri için “Kasko Araç Değer Listesi” dışında bir kaynağı
referans alabilirler. Bu tarihten itibaren poliçelerde “Araç Değeri” değil sadece referans kaynağı belirtilecektir.

En İyi Kasko Fiyatını Bulun!

Adınız Soyadınız
  
E-posta Adresiniz
Doğum Tarihiniz
  
Cep Telefonunuz
  
Aracınızın Plakası


Telefonda teklif almak için hemen arayın
444 24 00

Araç Kasko Bedeli Nasıl Belirlenir?   
        Kasko sigortası priminin peşin veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa peşinatın ilk taksitinin yatırıldığı andan itibaren sigortacının sigortalıya poliçesini teslim etmesi ile birlikte başlamaktadır. 
 
Kasko poliçesi yaptırmakla aracınızı genellikle standart olarak verilen çarpma, çarpılma, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı korumuş olursunuz. Ayrıca alacağınız ferdi kaza, kullanım kaybı, enflasyon koruması gibi ek teminatlarla korumanızı arttırabilirsiniz. 
araç kasko bedeliBütün bu standart ve ek teminatların amacı, oluşabilecek bir risk anında cebinizden mümkün olduğunca para çıkmasını engellemek olduğuna göre araç sigortası yaptırırken kasko bedeli konusuna dikkat etmek gerekir. 
 
Kasko bedeli, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan araç kasko değer listesine göre tespit edilmektedir. Buna ilave olarak ses, iletişim ve görüntü cihazları ile taşıta sonradan ilave edilen radyo-teyp, telefon, televizyon, klima gibi cihazlar, aksesuar sigortası kapsamı içine dahil edilir. Bunlar için ayrıca sigorta bedeli saptanması gerekir.
 
 
Sigorta bedeli kasko poliçesi kapsamında gerçekleşecek bir riskin oluşması durumunda sigortalıya ödenecek olan maksimum rakama karşılık gelir. Başka bir deyişle sigortalının uğrayabileceği en büyük maddi kayıptır. Kasko  poliçeleri için bu rakam, aracın çalınması ya da pert olması durumlarında, yerine yenisinin alınması gereken durumlarda ortaya çıkan rakamdır.
 
Aracın kullanılamaz halde olması durumunda sigorta şirketiniz, kasko poliçeniz düzenlenirken belirlenmiş olan kasko bedelini size ödeyecektir. Kasko yaptırırken bu bedeli düşük tutmanız o sırada cebinizden çıkacak para miktarını azaltmakla beraber, risk anında size ödenecek paranın da daha az olmasına sebep olacaktır. Sigorta değerinin üstünde bir bedelle yapılması durumunda ise - ki yasal olarak bu yanlıştır-, sigorta bedelinin değerini aşan miktarı hakkında sigorta sözleşmesi geçersiz işlem görür. Bu nedenle sigorta bedelinin aracınızın gerçek değerini yansıtması gereklidir.
 
Kasko sigortası yaptırırken hasar ödemeleri konusunda hızlı, anlaşmalı servis ağı yaygın olan sigorta şirketlerini tercih etmelisiniz. Bir kaza durumunda aracınızı bırakacağınız özel veya yetkili servis, kaza bedelini karşılaması için yaptırdığınız kasko firması ile anlaşmalı olmalıdır. 
 
Poliçede belirtilen araç değerinin aracınız yeni ise anahtar teslim fiyatı, kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Kasko poliçenizden gerektiği anda yararlanabilmek için primlerinizi düzenli ve tam olarak ödemeye dikkat etmelisiniz. En doğru kasko bedeline sahip kasko poliçenizi bir an önce yaptırmak için hemen online kasko teklifi alın ya da sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45 fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Hikayeni Paylaş
Siz de Sigortam.net'in 1.6 Milyon mutlu müşterisinden birisiyseniz hemen
hikayenizi bizimle paylaşın, yayınlayalım.

Etiketler:

Bu konuyla ilgili diğer yazılar


444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTIChemOrbis
Plastik hammadde fiyatları ve alım satım tekliflerini bulabileceğiniz global iş ağı.
Cimri
Tüm ürünlerin fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz önde gelen fiyat karşılaştırma sitesi.
Dijimecmua
Dergiler ve diğer basılı yayınları online okuyabileceğiniz dijital dergi platformu.
GittiGidiyor
Türkiye’nin en işlek alışveriş caddesi.
Firaret
Online otel rezervasyonu yapmanızı sağlayan otel rezervasyon platformu.
HangiKredi
Kredi hesaplama ile bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ürünlerini karşılaştırın.
Hangisi.net
En uygun kredi hangisi? En ucuz cep, adsl, fiber internet tarifelerini karşılaştırın.
HangiMevduat
Mevduat faiz oranları hesaplama ve güncel altın fiyatları ile akıllı yatırım rehberi.
Kariyer.net
İş arayanlar için iş ilanları; eleman arayışı için milyonlarca özgeçmiş burada.
Neredekal.com
Otel yorumları, otel fiyatları bulunan ve tatil tavsiyeleri veren bir seyahat platformudur.
Sigortam.net
Kasko, trafik ve sağlık sigortası branşlarında en uygun sigorta
seçenekleri burada.
SteelOrbis
Güncel çelik fiyatları, çelik endeks ve fiyat arşivi, çelik ticareti.
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman
bulmanın en doğru yolu.


En iyi kasko fiyatları burada Reviewed by En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada Rating: 5 En iyi kasko fiyatları burada