Mapfre Genel Sigorta | Anlaşmalı Sigorta Şirketleri | Sigortam.net
 
Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri burada!
Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın!

 
 
 


Mapfre Genel Sigorta

Call Center : 0212 334 90 00
Adres : Yenişehir Mah. Irmak Cad. No:11 34435 Beyoğlu/ İSTANBUL 
Telefon : 0 (212) 334 90 00 E-Posta : info@mapfregenelsigorta.com
Faks : 0 (212) 334 90 19 Internet : http://www.mapfregenelsigorta.com


'Hayatı Kesintisiz Yaşayın'

En iyi sigorta şirketlerinden biri olan Mapfre Sigorta'nın bağlı olduğu holding: Mapfre Internacional S.A.

Şirketin tarihçesi
 

1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır. .
 
2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE'nin, Çukurova Holding hisselerinin %80'ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren MAPFRE GENEL SİGORTA unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Eylül 2010 itibarıyla, MAPFRE INTERNACIONAL'ın MAPFRE GENEL SİGORTA ortaklık yapısındaki payı % 99,75`dir. 
 

Ortağın Adı

  Pay Oranı

   Bugün İtibarıyla Pay Tutarı

MAPFRE INTERNACIONAL S.A.

% 99,75

349.109.046

Diğer

% 0,25

890.954

Toplam

% 100

350.000.000

 
Ardından getirdiği bir dizi yenilikçi yaklaşımla Türkiye Sigortacılık Sektöründe değişimin ve dinamizmin yeni yüzü olan MAPFRE GENEL SİGORTA, geçmişten bugüne getirdiği 60 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettirmektedir. 
 
MAPFRE GENEL SİGORTA, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı aracılığı ile tüm sigorta branşlarında hizmet vermekte ve geniş reasürans kapasitesi, mali gücü, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı sayesinde sektördeki en güçlü ve en güvenilir kuruluşlar arasında yer almaktadır.
 
MAPFRE GENEL SİGORTA, açık arayla sektördeki en yüksek ödenmiş sermaye tutarına sahip iki şirketten biridir ve öz kaynak büyüklüğü açısından daima en güçlü kuruluşlar arasında yer almaktadır. Ödenmiş sermayesi 350 milyon TL olan MAPFRE GENEL SİGORTA, Türkiye'de AA(Tur) Finansal Güçlülük notuna sahip şirkettir. Fitch Ratings, Nisan 2011 tarihinde, şirketin Finansal Güçlülük Notunu "AA(Tur)" olarak teyit etmiştir.
 
Şirket tarafından Ekim 2005 tarihinden itibaren uluslararası standartlar sertifikasyon kuruluşu TÜV
Rheinland tarafından belgelenen ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Söz konusu belge, Eylül 2010 tarihinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi olarak yenilenmiştir.
 
Süreklilik gösteren istikrarlı yönetimi, MAPFRE GENEL SİGORTA'nın en güçlü yönlerinden biridir. Bilgi birikimi ve deneyimi ile birlikte, ileriyi gören mali ve teknik politikalar üreten yönetim kadrosu, şirketin kârlılık performansını yıllar içinde sürekli olarak yüksek tutmayı başarmıştır.
 
MAPFRE GENEL SİGORTA stratejisi, sigortacılığın etik değerlerine mutlaka bağlı kalarak, aracılarının ve müşterilerinin talep ve eğilimlerini değerlendirerek ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, riski doğru analiz edip en uygun fiyatlandırmayı yaparak müşterilerine, acentelerine ve reasürörlerine her zaman kazandırmaktır.

MAPFRE GENEL SİGORTA'nın 1 Genel Müdürlüğü, 17 Bölge ve Şube Müdürlüğü vardır.

 
Adana Bölge Müdürlüğü
Ankara Bölge Müdürlüğü
Antalya Bölge Müdürlüğü
Çankaya Şube Müdürlüğü
Bursa Bölge Müdürlüğü
Denizli Şube Müdürlüğü
Eskişehir Şube Müdürlüğü
Gaziantep Şube Müdürlüğü
İstanbul Bölge Müdürlüğü
İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğü
Beşiktaş Bölge Müdürlüğü
İzmir Bölge Müdürlüğü
İzmit Bölge Müdürlüğü
Kayseri Şube Müdürlüğü
Konya Şube Müdürlüğü
Malatya Bölge Müdürlüğü
Samsun Şube Müdürlüğü
 
444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI