2014 Trafik Sigortası Kanunu | Trafik Sigortası | Sigortam.net
En Uygun Kasko Fiyatları Burada!
Kapat
Trafik sigortası karşınızdakini, kasko sizi korur.
Aracınıza özel, en uygun kasko burada!

2014 Trafik Sigortası Kanunu Değişikliği   
        1 Ocak tarihinden itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Yeni Trafik Sigortası Yasası ile devletin belirlediği trafik sigortasında hasarsızlık indirimi ve prim artırım oranları kaldırıldı. Artık sigorta şirketleri indirim ve artırım oranlarını kendisi belirleyecek.

İyi Sürücüye Uygun Sigorta Fiyatları

Eski uygulamada sigorta primi %250’ye, sigorta suistimaline karışan sigortalılarda %500’e kadar artırılabilirken, yeni uygulamayla bu oranlar sigorta şirketleri tarafından serbestçe belirlenebiliyor. Az hasarlı ya da hasarsız sürücüler daha az sigorta ücretleri öderken, geçmişinde kazaya karışan sürücüler hasar miktarı ve kazanın şekline göre sigorta şirketlerinin belirlediği oranlara bağlı olarak daha çok prim ödeyecek. Böylece kurallara uyan ve kazaya karışmayan iyi sürücüler maddi açıdan korunmuş olacak.

İnternet Üzerinden Sigorta Teklifi

Yeni trafik sigortası ile  birlikte Hazine Müsteşarlığı sigorta şirketlerine, teklif verme ve internette poliçe ekranı oluşturma gibi zorunluluklar getirdi. Buna göre şirketler, kendi belirledikleri indirim ve prim arttırım oranlarını internet üzerinden tüketiciye sunmak zorunda. Ayrıca şirketlerin verdiği teklifler ay sonuna kadar geçerli olacak. Tüketici kendisine teklif sunan şirketlerin sigorta prim oranlarını internetten karşılaştırarak kendisine en uygun şirketi seçebilecek. Fakat teklif süresi içinde tüketicinin kazaya karışması durumunda eski teklif geçersiz olacak ve sigorta şirketi yeni bir rakam belirleyecek.

Hasara Göre Prim Uygulaması

Sigorta şirketleri, Hazine Müsteşarlığı gözetiminde olacak. Şirketlerin mali bünyelerinde problem bulunması, şirketler arası haksız rekabet ya da poliçe düzenlenmemesi durumunda Hazine Müsteşarlığı devreye girerek cezai yaptırımlar uygulayak. Ayrıca yeni uygulamayla sigorta şirketlerinin, sigortalı bilgilerini otomasyon sistemiyle görebilecek, hasarsızlık durumunda kendi belirledikleri indirimleri sunacak ve sigortalının geçmişine yansıyan hasar fazla ise prim arttırımları kendileri tarafından hesaplanacak. Ayrıca, sigortalının hasar geçmişiyle birlikte aracın yaşı, plakanın kayıtlı olduğu ildeki trafik yoğunluğu, sürücünün yaşı, sürücü belgesini aldığı tarih gibi durumlar da indirim ya da sürprim de etkili olacak.

Zorunlu trafik sigortasını bir an önce yaptırmak veya vadesi dolmuş poliçenizi hemen yenilemek için Sigortam.net’ten hemen online trafik sigortası teklifi alabilir veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sigorta uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Hikayeni Paylaş
Siz de Sigortam.net'in 1.6 Milyon mutlu müşterisinden birisiyseniz hemen
hikayenizi bizimle paylaşın, yayınlayalım.

Etiketler:

Bu konuyla ilgili diğer yazılar


444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTIChemOrbis
Plastik hammadde fiyatları ve alım satım tekliflerini bulabileceğiniz global iş ağı.
Cimri
Tüm ürünlerin fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz önde gelen fiyat karşılaştırma sitesi.
Dijimecmua
Dergiler ve diğer basılı yayınları online okuyabileceğiniz dijital dergi platformu.
GittiGidiyor
Türkiye’nin en işlek alışveriş caddesi.
Firaret
Online otel rezervasyonu yapmanızı sağlayan otel rezervasyon platformu.
HangiKredi
Kredi hesaplama ile bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ürünlerini karşılaştırın.
Hangisi.net
En uygun kredi hangisi? En ucuz cep, adsl, fiber internet tarifelerini karşılaştırın.
HangiMevduat
Mevduat faiz oranları hesaplama ve güncel altın fiyatları ile akıllı yatırım rehberi.
Kariyer.net
İş arayanlar için iş ilanları; eleman arayışı için milyonlarca özgeçmiş burada.
Neredekal.com
Otel yorumları, otel fiyatları bulunan ve tatil tavsiyeleri veren bir seyahat platformudur.
Sigortam.net
Kasko, trafik ve sağlık sigortası branşlarında en uygun sigorta
seçenekleri burada.
SteelOrbis
Güncel çelik fiyatları, çelik endeks ve fiyat arşivi, çelik ticareti.
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman
bulmanın en doğru yolu.


En iyi kasko fiyatları burada Reviewed by En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada Rating: 5 En iyi kasko fiyatları burada