Yapı Kredi Sigorta | Sigortam.net Çalıştığımız Şirketler
 
Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri burada!
Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın!

 
 
 


Yapı Kredi Sigorta A.Ş.

Call Center : 0212 336 0 909
Adres : Yapı Kredi Plaza A Blok Büyükdere Cad. Levent 34330 İstanbul 
Telefon : 0 (212) 336 06 06 E-Posta : yksigorta@yksigorta.com.tr
Faks : 0 (212) 336 08 08 Internet : http://www.yksigorta.com


Koç Holding ve UniCredit'in sahibi olduğu Koç Finansal Hizmetler bünyesindeki Yapı Kredi Sigorta, özel sağlık sigortası, kaza, yangın, nakliyat, mühendislik ve tarım branşlarında hizmet veren en iyi sigorta şirketlerinden biridir. Yapı Kredi Sigorta'nın sağlık hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi için; ''Yapı Kredi Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kurumları'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

1943 yılında Halk Sigorta adı ile kurulan şirketin unvanı 2000 yılında Yapı Kredi Sigorta olarak değişti. 2005 yılında ise Koç Holding ve UniCredit'in sahibi olduğu Koç Finansal Hizmetler bünyesinde hizmet veren şirketin sermayesinin yüzde 33,69'u halka açıktır.

 

Kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, tarım ve sağlık sigortaları branşlarında faaliyet gösteren Yapı Kredi Sigorta, 50'den fazla şirketin faaliyet gösterdiği günümüz sigorta sektöründe yüzde 6,5 (2010 sonu itibarıyla) pazar payına sahiptir. Türkiye geneline yayılmış acenteleri ve tüm Yapı Kredi şubeleri aracılığıyla hizmet veren şirketin, Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya ve İstanbul'da Kadıköy ve Bakırköy'de bölge müdürlükleri bulunmaktadır.
 

Lider sigorta şirketleri arasındaki konumunu sürekli koruyan Yapı Kredi Sigorta, her zaman ve herkesten önce kritik konulara işaret etmesi ve gereken aksiyonları cesurca uygulamasıyla, sigorta sektöründe lokomotif rolüyle anılmaktadır. Yapı Kredi Sigorta kurulduğu ilk günden günümüze kadar kurumsal yapısını korumuş ve ilkelerinden asla ödün vermemiş, bunun sonucunda da gerek sigortacılık mevzuatında yapılan değişikliklerden gerekse piyasa şartlarındaki değişimlerden önemli ölçüde etkilenmeden faaliyetlerini sürdürmeyi başarmıştır.


Yapı Kredi Sigorta için Yapabileceğiniz İşlemler
 

Yapı Kredi Sigorta Poliçe Sorgulama

Yapı Kredi Sigorta Vade Hatırlatma

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI