444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 Yılında Sigorta Sektöründe Neler Değişti?

12 Ocak 2015

Genellikle yıl yenilenirken yenilikleri de beraberinde getirir. Sigorta sektöründe de şuan için belli olan 2015 değişiklikleri mevcut. Bazı sigortalarda değişiklik uygulanırken bazılarında ise henüz yeni bir şey yok.

En büyük değişiklik zorunlu trafik sigortasında görüldü. Sigortalılar için oldukça avantajlı olan bu değişiklikler şu şekilde:

Doğrudan Tazmin Sistemine Geçilecek

Yeniliklerden en önemlisi “Doğrudan Tazmin Sistemi” dir. Tarihi netleşmemiş olan bu uygulamanın 2015 yılı içerisinde başlaması bekleniyor. Bu uygulama sayesinde artık kaza durumunda mağdur olan hasarını daha kolay ve kısa sürede telafi edecek. Mevcut sistemde hasar durumunda suçsuz olan sürücü karşı tarafın sigorta şirketi ile iletişime geçerek durumu bildiriyordu.

 

Bu yenilik ile birlikte durumu sadece kendi şirketine bildirmesi yeterli olacak. Dolayısı ile hızlı bir şekilde çözüme ulaşmak da oldukça kolay olacak. Sigortam.net’ten poliçe satın aldığınızda hasar durumunda 7/24 destek alırsınız. Ayrıntılı bilgi için “Sigortam.net Hasarda Yanınızda!” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Trafik Sigortası Primleri Trafik Cezaları Bazında Değişecek

2015 yılı ile birlikte trafik cezaları da arttı. Buna bağlı olarak trafik kurallarını ihlal edenlerin de trafik sigortası primleri yüksek olacak. Kazaya karışan sürücülerin hasarsızlık indirimleri de yok olcağı için yine primler fazla çıkacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi “Trafik Cezaları 2015’te Zamlanıyor!” yazımızdan alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Asgari Teminatları Artış Gösterdi

Trafik sigortasındaki bir diğer değişiklik ise trafik sigortası asgari teminatlarının artmasıdır. Bu sayede trafik sigortasının güvencesi genişlediği için sigortalılar daha fazla riskte koruma altında olmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için “Trafik Sigortasının Asgari Teminatları Arttı!” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Trafik sigortasında hasarsızlık indirimi serbest bırakıldıktan sonra sigortalı sayısı da oldukça fazlalaşmıştı. 2015 yılında bu artışın daha fazla yaşanması öngörülüyor. 

Kasko sigortasında ise kasko çeşitlerinin artması ve sigorta şirketlerinin anlaşmalı servislerinin kullanımını artırmaya yönelik çalışmaları da bekleniyor.

Günümüzde online sigortanın bu kadar yaygınlaşması ile birlikte sigortanızı yaptırmanız ihmal etmemeniz gerekir. Tam tersi durumda kayıplarınız daha fazla olacaktır. En uygun sigorta fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapmanız yeterlidir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak telefonda da sigorta yaptırmanız mümkün.


Okumaya Devam Edin

Online Sigorta Yaptırmada 6 Püf Nokta

31 Aralık 2014 Çarşamba

Günlük koşuşturmacalarınıza bir de sigorta işlemlerini eklememek için Sigortam.net'e gelerek online sigorta işlemlerinizi tamamlayın!

2015 Araç Kasko Bedelini Sorgulamak için 4 Kolay Yol!

08 Ocak 2015 Perşembe

2015 araç kasko bedelini sorgulama işlemi Sigortam.net'te sadece 3 dakikanızı alır. Bu sayede aracınız için en uygun kasko fiyatlarına da ulaşırsınız.

2015 Yılında Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları Neler?

09 Ocak 2015 Cuma

Yapılan Değişiklikler 2015 yılında online trafik sigortası satın almayı oldukça avantajlı hale getirdi. Zaman kaybetmeyin güvencenizi bir an önce edinin.