444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015’te Bütçenize Uygun Sigortaya Sahip Olabilirsiniz

13 Ocak 2015

Çeşitlere ayrılan sigortalar, insanların sahip oldukları maddi manevi değerleri güvence altına almak için tercih ettikleri bir yoldur. İnsanlar büyük emekler sonucu sahip olabildikleri evlerini, arabalarını kaybetmek istemezler.

Neticede hem  zaman ve efor sarfederek, hem de tasarruf ederek sahip olunan maddi varlıkların yerine yenisini koymak mümkün olmayabilir. Ama manevi varlıklarınızın başına gelebilecek risklere karşı önlem almanın bir yolu var: uygun fiyatlarla alabileceğiniz bir sigorta poliçesi karşılığında ihtimal riskler gerçekleştiğinde çok büyük kayıpları dahi telafi edebilirsiniz.

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok sigorta şirketi bulunuyor. Bu şirketlerin her biri hemen hemen aynı sigorta ürünlerinde hizmet veriyor ama her birinin verdiği hizmetler ve primler farklılaşabiliyor. Bu farklılıklar çeşitlilik sunmakla birlikte, sigorta yaptırmak isteyen insanların en uygun poliçe arayışına girmesine olanak sağlıyor.

   

2015 sigorta fiyatlarında indirim elde etmek ve en iyilerle çalışmak isteyenler için püf nokta olabilecek detayları bir araya getirdik ama öncesinde sigorta primlerindeki farklılıkların nedenine değinmekte fayda var.

Sigorta Poliçe Primleri Neden Farklı?

Sigorta şirketleri benzer hizmetleri veriyormuş gibi görünse de detaylı incelemeler sonucunda hizmetler arasında önemli farklılıklar göze çarpacaktır. Sigorta fiyatlarında ve verdiği güvencelerde fark yaratan temel unsur poliçe kapsamına dahil edilen teminatlardır. Bu nedenle bir kıyaslama yapılacaksa , aynı güvenceleri ve teminatları içeren poliçeler arasında yapılmalıdır. Ancak seçmiş olduğunuz teminatlara rağmen sigorta primlerinizde farklılıklar göze çarpabilir. Bunun pek çok nedeni olabilir:

 • Sigorta şirketinin yapısal özellikleri,
 • Sigorta şirketinin piyasadaki konumu,
 • Pazarlama prensipleri ve stratejileri, 
 • Anlaşmalı servis ve anlaşmalı sağlık kuruluşları ağı ve bunun gibi pek çok değişken sigorta poliçenizin primini etkileyecektir.

Sigorta Poliçesinde Hangi Noktalara Dikkat Etmeli?

Sigorta şirketleri politikaları ne olursa olsun sigortanızda avantaj elde etmenizi, bütçenize uygun sigorta poliçesine ulaşmanızı kolaylaştıracak unsurlar yok değil. 

 • Sigortanızdaki her ayrıntıdan önce sigorta poliçenize doğru güvencelerin dahil edilmesi ve gerçekten gerek duyulacak teminatların poliçeye dahil edilmesi önemlidir.
   
 • Gerçekleşme ihtimali olmayan riskler için ek bir teminat almak, gereksiz yere primlerinizi yükselteceği gibi ihtiyacınız olan teminatı es geçmenize neden olabilir.
   
 • Gereksiz alınan teminat ne kadar yanlış bir adım olacaksa, fazla prim ödememek adına teminatlardan feragat edilmesi de o kadar yanlıştır. 

Hem 2015 sigorta fiyatlarında avantaj sağlamak, hem de en iyilerle çalışmak zaman ve enerji gerektirir. Bütçenize uygun sigorta için Sigortam.net’e gelerek sigorta sorgulama yapmak arayışınıza son verebilir, dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

En Uygun Sigortayı Yakalayın

24 Nisan 2013 Çarşamba

En Uygun Sigortaya Nasıl Ulaşılır?

29 Mayıs 2014 Perşembe

Sigortam.net'ten en uygun sigorta fiyatlarına sigorta sorgulama yaparak sadece 3 dakika da ulaşın.

En Uygun Sigorta Poliçesi için 5 Altın Kural

10 Eylül 2014 Çarşamba

En uygun sigorta poliçesine Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yaparak ulaşın, en uygun sigorta fiyatlarını sadece 3 dakikada satın alın.