Sigortam.net Hakkında

                                                                                                                                                         English

Sigortam.net; online, mobil ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırması ve satışı alanında Türkiye’de hizmet veren ilk ve en geniş platformdur, dünyada ise ilkler arasındadır.

 

Sigortam.net’in Tarihçesi

Sigortam.net, Access Turkey Capital Group ve Türkiye’de pek çok internet yatırımı yapmış olan iLab Holding’in kurucusu Mustafa Erhan Say’ın fikri ile filizlenerek hayata geçti. Bünyesinde pek çok internet projesini barındıran iLab Holding, yeni ve parlak projelere yatırım yapmayı sürdürüyor ve Türkiye’deki internet girişimciliğinin gelişimine katkıda bulunuyor. iLab Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren belli başlı internet girişimleri arasında; Kariyer.net, Gittigidiyor, Hangikredi, Cimri ve Unnado yer alıyor. 1999 yılında kurulan Access Turkey Capital Group ise, iLab’in yanı sıra başta emlak olmak üzere çeşitli sektörlere yatırım yapmayı sürdürüyor.


Sigortam.net’in ilk adımları için 2000 yılına, Türkiye’de internet girişimciliğinin henüz emekleme çağında bile olmadığı bir döneme gitmek gerekiyor. Girişimci ruha sahip, sigorta, dijital pazarlama ve bilgi teknolojileri konusunda uzman profesyonellerden oluşan bir ekibin bir araya gelmesiyle ilk adımlarını atmaya başlayan Sigortam.net, 27 Mart 2001’de T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden Sigorta ve Reasürans Brokerliği ruhsatlarını aldı. 8 Mayıs 2001 tarihinde ise, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinin sigorta ürünleri ve fiyatlarının karşılaştırmaya başlandığı ve bu niteliğiyle Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan www.sigortam.net internet sitesi yayın hayatına başladı. İlk online satışın yapıldığı 9 Mayıs 2001’den bu yana, Sigortam.net yüzbinlerce müşteriye en iyi fiyat ve en iyi teminatlarla kaliteli sigortacılık hizmeti sunmayı sürdürüyor.

Online ve Telefon Üzerinden Sigorta Karşılaştırma ve Satışı Alanında Türkiye’nin İlk ve En Geniş Platformu ve Dünyada İlk Sigorta Fiyatları Karşılaştırma Sitelerinden Biri


Türkiye’deki ilk sigorta fiyatları karşılaştırması ve satışı yapan platform olan Sigortam.net, kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası, özel sağlık sigortası ve konut sigortası branşlarında Mayıs 2001’den bu yana teklif sunuyor ve satış yapıyor. 2014 sonu itibariyle 10 milyondan fazla karşılaştırma hizmeti sunan Sigortam.net, bu teklifleri sayısı 2.3 milyonu aşan müşterilere sunmuş bulunuyor.


Günümüzde başta İngiltere olmak üzere, Avrupa’nın birçok ülkesinde Sigortam.net iş modeli ile hizmet veren pek çok şirket bulunuyor. Online sigortacılık konusunda en gelişmiş pazar olan İngiltere’deki en büyük oyuncuların dahi, Sigortam.net’ten birkaç yıl sonra bu iş modeli ile hizmet vermeye başladığı düşünüldüğünde, Sigortam.net’in, eşsiz hikayesiyle sadece Türkiye’de değil Avrupa çapında da ilk olma özelliği taşıdığı görülüyor. Zira Avrupa örneklerinin pek çoğunun 2007 yılı ve sonrasında kurulduğu bir gerçektir.


İnternet penetrasyonu ve kullanımının bugünlerdeki gibi olmadığını düşünüldüğünde, Sigortam.net’in kendi alanında yarattığı başarı hikâyesinin büyüklüğü daha net anlaşılır. 2013 verilerine göre Türkiye’deki internet penetrasyonunun % 50’lere, kullanıcı sayısının ise 36 milyona ulaşmış olması, hem bu alandaki potansiyelin hem de Sigortam.net vizyonunun haklılığının bir göstergesidir.

 

Müşterilerimize Nasıl Değer Sağlıyoruz?


Sigortam.net’ten önce, sigorta almak isteyen kişiler ve hatta Türkiye’deki sigorta ekosistemi içindeki herkes sigorta teklifi almak, fiyat ve ürünleri karşılaştırabilmek için pek çok acente ve / veya aracıyı dolaşmak zorunda kalıyordu. Bu da en iyi fiyat ve ürünü bulabilmek için çokça zaman harcamak anlamına geliyordu. Sigortam.net’in kuruluşu ile birlikte, sigorta almak isteyen kişiler doğru ürünü doğru fiyata alabileceklerini biliyorlar. Müşterilerimize sunduğumuz teklifler, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden anlık olarak tamamen canlı sistemler üzerinden üretiliyor. Bu teklifler çalıştığımız sigorta şirketlerinin teklifteki teminat kapsamı için sunulabilecek en iyi fiyatlar oluyor. 


Sigortam.net’ten hizmet alarak;


Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketine ait en iyi fiyat ve ürünleri anında karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilir ve sigorta satın aldığınızda tasarruf ve kazanç keyfini aynı anda yaşayabilirsiniz.

•    2 - 3 dakika içinde ihtiyacınıza uygun teklifi alabilirsiniz. 
•    İstediğiniz her zaman ve her yerden telefonla, internetten, evden, ofisten, tatilde teklif alabilirsiniz. 
•    Sigorta uzmanlarımıza telefon, e-posta, ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir, tüm sorularınızın yanıtlarını anında alabilirsiniz.
•    Her sigorta şirketi ya da sigorta ürünü online sistem uyumluluğuna sahip olmayabiliyor. Sigortam.net bu soruna da çare buluyor. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, internet sitesinde online olarak göremediğiniz sigorta tekliflerine ulaşabilirsiniz. 
•    Poliçenizi satın aldıktan sonra da sigorta uzmanlarımızdan 7 / 24 hizmet / destek almaya devam edebilirsiniz. 
•    Yenileme dönemi geldiğinde de en iyi fiyatı alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sigortam.net, en uygun poliçeyi her zaman için en iyi fiyata sunar.


Neden Teklif Vermek için Bu Kadar Çok Soru Soruyoruz?


Hayat dışı sigorta branşlarında hizmet veren yaklaşık 30 adet sigorta şirketi bulunuyor. Her bir sigorta şirketiteklif vermek için farklı sorular kullanıyor ve bu soruların cevaplarına göre bazen indirim, bazen de çok ciddi fiyat ya da teminat kapsam farkı oluşabiliyor. Müşterilerimize en iyi fiyatı ve en uygun ürünü sunabilmek için farklı sigorta şirketlerinin fiyat hesaplamasında kullandığı tüm soruları müşterilerimize soruyoruz ve böylece daha fazla sayıda şirketten en iyi fiyatı almalarını sağlıyoruz.

 

Sigortam.net'ten Poliçe Satın Almanın Faydası Nedir?


Her bir müşterinin paradan tasarruf ederken, gönül rahatlığı içinde poliçelerini satın almaları Sigortam.net misyonunun bir parçasıdır.

 

•    Müşterilerimize en iyi ürünü en iyi fiyata sunabilmek için 250 kişilik bir ekip çalışıyor. 
•    Sunduğumuz 7 / 24 kesintisiz hizmet sayesinde müşterilerimiz ne zaman ve nerede ihtiyaç duyarsa bize ulaşabiliyor. 
•    Herhangi bir kaza anında uzmanlarımız 7 / 24 yanınızda olmaya devam ediyor. 

 

Bugün yüzbinlerce müşterimiz en doğru poliçeyi en iyi fiyata satın almak için bizi tercih ediyor. Sigortam.net’i tercih edenlerin sayısı arttıkça, Sigortam.net de hizmet kalitesini yükseltiyor. Sigortam.net’te “sadece müşterinin temsilcisi olmak”, şirket kültürünün bir parçasıdır. Bu nedenle kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını anında çözüme kavuşturmak için 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. 

 

Sigorta Teklifleri Anlık Olarak mı Oluşturuluyor?


Sigortam.net internet sitesi, mobil sitesi veya Facebook uygulaması içinde bilgilerinizi girdikten sonra “Teklif Al” düğmesine basarak ya da 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en fazla 3 dakika harcayarak teklifinizi anında görebilirsiniz. 


Teklif oluşturamadığımız durumlar, sigorta şirketleri, EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) ya da Tramer’in teklif sunmamıza izin vermediği durumlardır. 

 

iLab Holding Hakkında


Sigortam.net iLab Holding’in ilk şirketlerinden biridir. iLab Holding bünyesinde bulunan internet şirketlerine hergün 50 milyonunun üzerinde ziyaret gerçekleşmektedir. Holding bünyesindeki her şirket, birbirlerinden bağımsız çalışır ve hem bağımsız hem de tarafsız hizmet sunmanın gururunu yaşar.