444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Adalet Sigortası Nedir?

02 Temmuz 2015

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de sigorta sektörü kapsamı ve uygulama alanları ile birlikte hızla büyümeye devam ediyor. Son olarak gündeme gelen hukuksal koruma sigortası, bilinen adıyla adalet sigortası, aslında ülkemizde bir süredir uygulanan sigorta dallarından bir diğeri. Ancak fazla bilinmemesi nedeniyle, sigorta sektörü içerisinde çok küçük bir alan kaplıyor. Hukuksal koruma sigortası hakkında toplum genelinde bir bilinç oluşturmak ve uygulanmasını yaygınlaştırmak içinse önümüzdeki süreçte devlet destekli bazı teşvikler yapılacak.

Ülkemizde bireylerin hukuk sisteminde haklarını aramaları için birtakım fedakarlıklarda bulunmaları gerekiyor. Başta avukat ve dosya giderleri gibi birçok farklı konuda beklenmedik masraflar, adli süreç içerisinde karşınıza çıkabiliyor. Özellikle dar gelir grubundaki vatandaşlar için bu durum yargıda haklarını aramalarına engel oluşturuyor.

Hem Müvekkil Hem de Avukat İçin Avantaj

Yargı Reformu Stratejisi ile önümüzdeki beş yıl içerisinde uygulamaya geçilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenen adalet sigortası, hukuki problemlerin ortaya çıktığı anda başta avukatlık ücretleri olmak üzere birçok konuda bireyleri güvence altına almayı hedefliyor. Bu durum bazı müvekkillerinden avukat ücretini tahsilatı yapma problemi yaşıyan avukatlar için de büyük önem taşıyor.

Devlet Desteği Gelecek

Beklentiler adalet sigortası primlerinin çok yüksek miktarlarda olmayacağı yönünde. Ancak buna rağmen söz konusu sistem için devlet de katkıda bulunacak. Böylelikle adalet bilincinin arttırılması hedefleniyor.

Günlük yaşantınızda karşılaşabileceğiniz kaza veya sağlık problemleri gibi beklenmedik anda ortaya çıkabilecek durumlar için ise hiç vakit kaybetmeden sigorta ile tedbirlerinizi şimdiden alın. İstediğiniz alanda ve kapsamda sigorta tekliflerine ister online olarak Sigortam.net, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kısa sürede ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Sigorta Sistemi Nasıl Çalışır?

25 Ağustos 2010 Çarşamba
Sigorta, aynı türden riskle karşı karşıya olan kişilerin belirli bir miktar para ödeyerek oluşturdukları prim havuzundan sadece o riskin gerçekleşmesi sonucu fiilen zarara uğrayanlarının zararını karşılamada kullanıldığı bir risk transfer sistemidir. 

Poliçe Nedir?

15 Aralık 2011 Perşembe
 Poliçe, sigorta anlaşmasının yazılı şeklidir.

Prim Nedir?

15 Aralık 2011 Perşembe
Sigortacılıkta prim, sigortanın satışını yapan yetkili merci tarafından verilen teminatı satın almak için sigorta ettiren veya sigortalının ödediği sigorta ücretine denir.