Aksigorta Ailesi Genç Yetenekleriyle Büyüyor

Aksigorta “Genç Yetenek 2011 Projesi” ile geleceğin sigortacılarını yetiştiriyor.
Aksigorta, yeni mezun adaylara yönelik başlattığı ve bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Aksigorta Genç Yetenek Projesi 2011’ ile 10 bine yakın başvuruyu değerlendirdi. Beş aşamalı seçim süreci sonucunda beraber çalışmaya karar verdiği yaşları 22 ile 26 arasında değişen 16 yeni genç yeteneği belirledi. Aksigorta’nın bu yıl seçtiği genç yetenekleri satış, bilgi teknolojileri, stratejik planlama, pazarlama, insan kaynakları, hasar, teknik sigortacılık ve mali işler bölümlerine yerleştirildi.
genç yetenek projesi akbank
Türkiye’nin önde gelen 4 yıllık üniversitelerinden mezun, iyi derecede İngilizce bilen, potansiyeli yüksek adaylar, değerlendirme konusunda profesyonel danışmanlardan oluşan bir ekip tarafından seçildi. Aksigorta bölüm müdürleri ve üst düzey yöneticilerinin de katıldığı değerlendirmeler, tüm sürecin daha sağlıklı bilgilendirmesi ve adayların sorularına daha hızlı cevaplar verilmesi adına Facebook üzerinden kurulan sayfa ile yapıldı.
“Genç Yetenek 2011 Projesi” kapsamında geleceğin sigortacı adayları yoğun bir eğitim sürecinden geçti. 3 Ekim itibariyle görevlerine başlayan Genç Yetenekler, göreve başladıktan sonra mesleki ve kişisel yetkinliklerini artırmak için iki yıl boyunca çeşitli eğitimlere katılmaya devam edecekler.
Aksigorta İnsan Kaynakları Yönetim Organizasyon Müdürü Ufuk Özdemir, ‘Geçen sene başlattığımız Genç Yetenek Projesi beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördü. Sosyal medya üzerinden yaptığımız duyuruya binlerce talep geldi. Tüm başvuruları büyük bir titizlikle değerlendirdik. Kişilik envanterleri, değerlendirme merkezi uygulamaları ve yetkinlik bazlı mülakattan oluşan beş aşamalı değerlendirmelerimiz sonucunda belirlenen 16 genç arkadaşımızı yoğun ve etkin bir eğitim sürecinin ardından şirketimizin çeşitli bölümlerine yerleştirdik”dedi. Genç Yetenek sürecini ilerleyen dönemlerde de gerçekleştirmeyi planlayan Aksigorta, sosyal medyada ve üniversitelerde daha etkin iletişim yaparak, nitelikli sigortacı adaylarının Aksigorta’yı tercih etmesini hedefliyor.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL