Aksigorta ile Yurtdışı Tatillerinizde Güvencede Olun!

Yaz ayları geldiğinde tatile çıkmak en büyük hayal olur. Kış boyunca çalışan insanlar bu zamanın gelmesini iple çekerler. Tatile çıkanlar deniz, kum, güneş, dinlenme, huzur gibi duyguları düşünür aklına hiçbir olumsuzluk getirmez. Fakat ne yazık ki olumsuz olaylarda hayatımızın bir parçasıdır ve yaşanabilir. Bunu önlemek için gerekli tedbirleri alabilirsiniz. Belki yaşanmasını engelleyemeyebilirsiniz fakat olumsuz etkilerini en aza indirebilirsiniz. Böylece maddi ve manevi kayıplarınız da çok daha az olur.

Uzmanlar, seyahate çıkanların hava değişimi ya da başka sebeplerden dolayı %65’inin kendini hasta hissettiğini, %15’inde ciddi hastalıkların görüldüğünü ve % 8’inin hastalık nedeniyle doktora gittiğini ve %6’sının ise seyahatini yarım bırakarak geri dönmek zorunda kaldığına dikkat çekti.

Yurt Dışına Çıkanların %14’ü Sigortalı

Türkiye’den yurt dışına seyahat edenlerin ne yazık ki sadece %13-14’ü seyahat sigortası yaptırıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’ten alınan bilgiye göre, 2013 yılında yurt dışına çıkan kişilerin sayısı 8 milyon 11 bin 654’ken, aynı dönemdeki seyahat sağlık sigortası poliçesi 1 milyon 52 bin 862 oldu. Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, poliçe adedinin zamanla yükseldiğini fakat yine de yeterli sayıya ulaşmadığını söyledi. 2012’de yurt dışına çıkan 6 milyon 273 bin 993 kişiden 904.151’inin, 2013’te 8 milyon 11 bin 654 kişiden 1 milyon 52 bin 862’sinin seyahat sağlık sigortası yaptırdığını söyledi.

Aksigorta’danfiyat teklifini Sigortam.net'ten kolayca alabilirsiniz.

Aksigorta’dan Premium Seyahat Sigortası

Aksigorta, Premium Seyahat Sigortası ürününü hizmete sundu. Bu sigortayı satın alarak yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşılaşabileceğiniz acil sağlık sorunları, bagaj kayıpları gibi önemli birçok riski teminat altına aldırabilirsiniz. Böylece size sadece tatilinizin keyfini güven ve huzur içinde çıkartmak kalır.

Aksigorta Premium Seyahat Sağlık Sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde yaşanabilecek acil hastalık ya da kazadan dolayı meydana gelebilecek durumlar için acil tıbbi yardım masraflarını, poliçelerinde yazan limitler doğrultusunda teminat altına alıyor. Aniden hastalanma ya da yaralanmalarda; hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile ilaç masraflarını 30 bin Euro’ya kadar limitle karşılayan bu sigorta, acil diş tedavi giderlerini ise 60 Euro’ya kadar teminat altına alıyor. Ayrıca böyle ani durumlarda ambulans tarafından en uygun ve en yakın tıbbi merkeze transferi sağlanıyor.

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alabilirsiniz.

Müşteri Yorumları