444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Hayat Emeklilik’in Fon Büyüklüğü 6 Milyar TL’yi Aştı!

22 Mayıs 2014

Emeklilik Gözetim Merkezi’nden alınan bilgiye göre, %20 pazar payına sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, fon büyüklüğünde 6 milyar TL’yi aştı. Bu özelliğiyle de emeklilik şirketlerinin arasında ilk olmayı başardı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, bireysel emeklilikte devlet katkısının sunulmasının katılımı artırdığını ve sistemin faydasının daha iyi anlaşıldığını vurguluyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)’teki fon büyüklüğünün yılbaşından itibaren devlet katkısı ile birlikte 3,7 milyar TL yükseldiğine dikkat çeken Uğurlu, fon büyüklüğünün 30 milyar TL’yi aştığını söyledi. Aynı dönem için sisteme katılanların sayısının da 367 bin kişilik artış ile 4,5 milyona ulaştığını açıkladı.

Tasarruf ve yatırım ürünleri arasında ilk sırada yer alan bireysel emekliliğe olan güvenin de artmasından çok memnun olduklarını dile getiren Uğurlu, 2014 yılın sonunda, 5 milyon katılımcıya ve 36 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşabileceğini öngördüklerini sözlerine ekledi.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

29 Kasım 2010 Pazartesi
2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

29 Kasım 2010 Pazartesi
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011 Salı
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.