444 24 00
7/24 Yanınızdayız

​Anadolu Hayat Emeklilik'te Atama

13 Ağustos 2014

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü görevine M.Uğur Erkan atandı. ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümü’nden mezun olan Erkan, kariyerine Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olarak başladı.

Daha sonra bilgi işlem müdür yardımcılığı, yazılım geliştirme müdür yardımcılığı ve yazılım geliştirme grup müdürü olarak görev yaptı. Erkan 2003’ten bu yana Anadolu Hayat Emeklilik’te genel müdür yardımcısı olarak çalışıyordu.

Erkan, yaptığı basın açıklamasında Anadolu Hayat Emeklilik’in ekonomik gelişimiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

2014’ün Ocak-Haziran döneminde Anadolu Hayat Emeklilik, 31,6 Milyon TL kar sağlamıştır. Şirketin büyüklüğü ise 2013 yılının aynı dönemine göre %20 yükselmiş ve 9 milyar TL olmuştur. Şirketin öz sermayesi ise de 527 Milyon TL’dir.

Anadolu Hayat Emeklilik’in katılımcıları 800 bini geçerken, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)'ndeki fon büyüklüğü de 6 milyar TL’yi geçmiştir. Bu özelliği ile şirket, ilki gerçekleştirmiştir. Şirketin pazar payı ise, bireysel emeklilik fon büyüklüğü açısından %20, katılımcı sayısı olarak ise %17’dir.

Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verdiği bilgilere göre ise şirket, fon büyüklüğünde ilk sırada yer alırken, katkı payı tutarını da en çok arttıran şirket durumundadır.

Yaklaşık 1.6 milyon hayat sigortası müşterisi bulunan şirketin, 169,6 milyon TL brüt prim üretimi vardır. Şirket 1.9 milyar TL hayat sigortası finansal varlıkları sebebiyle de ilk sırada yer alıyor.

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında:

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası branşlarında 1990’dan bu yana faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik, Türkiye’deki ilk hayat sigortası şirketi ünvanına sahiptir. Şirket, Türkiye İş Bankası’nın iştirakidir.

Anadolu Hayat Emeklilik ile ilgili diğer yazılar:

Anadolu Hayat Emeklilik’in 800 Bin BES Katılımcısı Mevcut

Anadolu Hayat Emeklilik 24 Yaşında

En Beğenilen Şirket Anadolu Hayat Emeklilik Oldu!

Anadolu Hayat Emeklilik’in Fon Büyüklüğü 6 Milyar TL’yi Aştı!

En Yüksek Devlet Katkısı Anadolu Hayat Emeklilik'te!

Anadolu Hayat Emeklilik Yıllık Hayat Sigortası Genel ve Özel Şartları
 

Anadolu Hayat Emeklilik gibi Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin fiyatlarına Sigortam.net’ten ulaşmak için bireysel emeklilik başvuru formunu doldurmanız yeterli.


Okumaya Devam Edin

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

16 Haziran 2010 Çarşamba

Bir Türkiye İş Bankası kuruluşu olan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında ülkemizin ilk ''Hayat Sigortası Şirketi'' olarak kurulmuştur. Bu tarihe kadar Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından yürütülmekte olan hayat sigortacılığı faaliyetlerini devralarak, kuruluşundan bugüne sektörün liderliğini üstlenmiştir. 

Anadolu Hayat Emeklilik Yıllık Hayat Sigortası Genel ve Özel Şartları

22 Haziran 2010 Salı
Anadolu Hayat Emeklilik Yıllık Hayat Sigortası Genel ve Özel Şartları

Bireysel Emeklilik ile Hayat Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

11 Nisan 2012 Çarşamba
Öncelikle bireysel emeklilik sistemi ve hayat sigortaları birbirinden ayrı mevzuatlara ve içeriklere sahiptir.