Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortası

1925 yılından bu yana hizmet veren ve Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olma özelliğini taşıyan Anadolu Sigorta, kurulduğu günden bu yana Türk sigorta sektöründeki pek çok yeniliğin öncüsü oldu. 
 
Söz konusu genel ve özel şartlar güncel olmayabilir. Güncel bilgilere ulaşmak için Anadolu Sigorta sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
 
Anadolu Sigorta, kasko, zorunlu trafik, konut, işyeri, sorumluluk, nakliyat ve özel sağlık sigortası branşlarında geniş ürün yelpazesi ile farklı ihtiyaçlara uygun sigorta çözümleri sunmaktadır. 
 


Anadolu Sigorta’dan Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları
 

Özel sağlık sigortası poliçelerini Anadolu Sigorta alanların sağlayacağı avantajları sizler için inceledik. 
 

Yaygın Anlaşmalı Kurum Ağı
 

Anadolu Sigorta, Türkiye genelinde 67 ile yayılmış, yaklaşık 3.000 sağlık kurumundan (hastane, tıp merkezi, laboratuar, eczane, görüntüleme merkezi, doktor) oluşan yaygın bir anlaşmalı sağlık kurumları ağına sahiptir. Anadolu Sigorta anlaşmalı sağlık kuruluşları listesini incelemek için tıklayınız.
 

Yılda Bir Kez Check-up Yaptırma Fırsatı 
 

Poliçelerinde ayakta tedavi teminatı olan sigortalılar belli anlaşmalı sağlık kurumlarında check- up yaptırabilmektedir. 
 
Sadece yatarak tedavi teminatı olan sigortalılara ise, arzularına bağlı olarak, ödeyecekleri düşük bir miktar ek prim ile check-up yaptırma fırsatı sunulmaktadır.
 

Poliçeler Yurtdışında da Geçerlidir
 

Yurtdışı teminatı olan ürünlerde, yurtdışında yapılan tedaviler için; ilgili rahatsızlığın Türkiye’de tedavisi olup olmadığına bakılmaksızın, poliçede belirtilen yüksek limitler ve ödeme oranları dahilinde sigortalıların sağlık giderleri karşılanmaktadır. Ayrıca, sigortalıların yurt dışında kalış süresi için herhangi bir gün sınırlaması da bulunmamaktadır.
 

Hastanede Yatış için Gün Sınırlaması Yok
 

Sigortalıların hastanelerde yatarak gördükleri tedaviler için gün sınırlaması bulunmamaktadır. Yoğun bakım giderleri için ise her vak’a başına 90 günlük süre bulunmaktadır.
 

Ömür Boyu Yenileme Garantisi 
 

Ömür Boyu Yenileme Garantisi olmayanlara, 75 yaşına kadar poliçe yenileme hakkı sunulmaktadır.
 
Sigortalıların, ömür boyu yenileme garantisi almaya hak kazanamamış olmaları durumda dahi, 75 yaşına kadar poliçelerini yenileme imkanı bulunmaktadır.
 
Yetişkinlerin doğuştan gelen rahatsızlıklarını teminat altına almak için ömür boyu yenileme garantisi kazanma şartı aranmamaktadır
 
Anadolu Sigortadan özel sağlık sigortası kapsamında kesintisiz olarak en az 4 sene sigortalı olan kişilerin, sigortalılıklarının 5. senesinden itibaren, bireysel olarak sigortalandıkları tarihten sonra ortaya çıkan doğuştan gelen hastalıklarına ait giderleri karşılanmaktadır. 
 
Ömür boyu yenileme garantisi verirken, risk değerlendirmesi yok. Türk Sigorta Sektöründe ilk olarak; 0-18 yaş arasındaki tüm çocuklara, herhangi bir koşula bakmadan, sigorta başlangıç tarihleri itibariyle, ömür boyu yenileme garantisi veriliyor.
 
Sigortalılıklarını Anadolu Sigorta’da 4 yıl kesintisiz olarak devam ettiren ve son 4 yıl, her bir yıl için poliçelerinde ödenen tazminat/kazanılan prim oranları %100’ün altında olan sigortalılara risk değerlendirmesi yapılmadan ömür boyu yenileme garantisi veriliyor.
 

Bekleme Süresi Yok
 

Kanser, kalp, hipertansiyon ve şeker hastalıklarında, rahatsızlığın sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkması halinde, tedavi giderleri bekleme süresi olmaksızın karşılanmaktadır. 
 

Anadolu Sigorta'nın Kadın ve Çocuklara Özel Avantajları
 

Kadınlara yönelik ek teminatlar ve özel çocuk sigortası teminatlarının kapsamı ile Anadolu Sigorta, pek çok kadının, anne ve babanın da tercihleri arasında yer almaktadır. 
 

Doğum Teminatı için Anlaşmalı Sağlık Kurumu Şartı Yok
 

Özel sağlık sigortası ürünlerinde, sigortalıların doğum giderleri poliçelerinde belirtilen doğum teminatı limiti ve ödeme oranları dahilinde anlaşmalı sağlık kuruluşu şartı aranmaksızın karşılanmaktadır. 
 
Poliçelerinde yurtdışı teminatı olan sigortalıların, yurtdışında doğum yapmayı tercih etmeleri durumunda, doğum giderleri poliçelerinde belirtilen doğum teminatı limiti ve ödeme oranları dahilinde karşılanmaktadır.
 

Türkiye’de Kuvöz Giderleri için Teminat Veren İlk Sigorta Şirketi
 

Özel sağlık sigortası kapsamında, doğum teminatlı bir poliçeye sahip olan ve doğum teminatına hak kazanmış sigortalıların doğan çocuklarının, doğum tarihinden sonraki 15 gün içinde Anadolu Sigorta tarafından sigortalanması durumunda, kuvöz giderleri teminat limitleri dahilinde karşılanmaktadır. 
 

Bebeğin Doğuştan Gelen Hastalıkları Teminat Kapsamındadır
 

Özel sağlık sigortası kapsamında doğum teminatlı bir poliçeye sahip olan ve doğum teminatına hak kazanmış sigortalıların doğan çocuklarının, doğum tarihinden sonraki 15 gün içinde Anadolu Sigorta tarafından sigortalanmış olmaları durumunda doğuştan gelen hastalıklarına ait giderleri poliçe kapsamında ödenmektedir.
 

18 Yaşın Altındaki Çocuklar, Ebeveynleri Olmadan, Tek başlarına Sigortalanabilmektedir
 

Türk Sigorta Sektöründe ilk olarak, bütün özel sağlık sigortası ürünlerinde geçerli olmak üzere 18 yaşın altındaki çocukları tek başlarına sigortalanmaktadır. (18 yaşın altındaki tüm çocukların sigortalanması gerekmektedir.)
 

Çocukların Rutin Kontrol ve Tüm Koruyucu Aşı Giderleri Teminat Kapsamındadır
 

Ayakta  tedavi teminatlarına sahip olan 0-6 yaş arasındaki çocuk sigortalıların rutin doktor muayeneleri ve tüm koruyucu aşı giderleri teminat kapsamı dahilindedir.
 

Kadın Sigortalıların Smear Testlerine İlişkin Giderleri Teminat Kapsamındadır
 

Ayakta  tedavi teminatlarına sahip olan kadın sigortalıların kontrol amaçlı olarak yaptırdıkları jinekolojik muayene ve smear testlerine ait giderler yılda bir kez olmak koşulu ile teminat kapsamındadır.
 

Kontrol Amaçlı Mamografi+Meme Ultrasonografisi ve Psa Giderleri Teminat Kapsamındadır
 

Tüm özel sağlık sigortası ürünlerinde geçerli olmak üzere; özel anlaşmalı sağlık kuruluşlarında 40 ve üstü yaşlardaki kadın sigortalıların kontrol amaçlı yaptırdıkları mamografi ve meme ultrasonografisi ile 40 ve üstü yaşlardaki erkek sigortalıların yaptırdıkları Prostat Specific Antijen (PSA) tetkiklerine ait giderleri yılda bir kez %100 teminat kapsamındadır.
 
Sigorta kapsamındaki standart hizmetler ve ek teminatlar sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterdiğinden özel sağlık sigortası seçiminizi bir uzman eşliğinde yapmanız, size ve ailenize en uygun paketi seçmenizi sağlayacaktır. Genel sağlık durumunuza ve ileride oluşabilecek risklere göre sigorta kapsamınızı belirlemek için Sigortam.net uzmanları size destek olmaya hazır. 
 
Özel sağlık sigortası fiyatları için tıklayın.

Müşteri Yorumları