Anahtar Arabanın İçinde Unutulursa Ne Yapılmalı?

Araç sahiplerinin en çok korktuğu durumlardan biri de araba anahtarını kaybetmek veya arabanın içinde unutmaktır.

Günlük hayatın koşturmacası, sorunları ile boğuşurken bir de araç anahtarını arabada unutmak, çok can sıkıcı olabilir. Üstelik bir de aceleniz varsa ve aracınıza çok ihtiyaç duyduğunuz bir durum yaşıyorsanız, "Ne yapacağım şimdi?" düşüncesiyle panik olabilirsiniz. 

Araba anahtarını kilitli araçta unutmalara karşı önlem olabilecek ve araç anahtarını araçta unutma durumunda yapılabilecekleri bir araya getirdik.

Araba Anahtarı Araçta Unutulduğunda Yapılabilecekler

Kasko Sigortanızı Değerlendirmenin Tam Vakti

Kaskomuzun unuttuğumuz hizmetlerinden biri yol yardım teminatı , araç anahtarının kaybı gibi yolda kalmanıza neden olan durumlarda kullanabilmeniz için var.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Böyle durumlara hazırlı olarak kaskonuza yol yardım teminatını ekletirseniz, aracınız bulunduğu konumdan kurtarılacağı gibi anahtar için oluşacak giderler de karşılanır. Kaskolu araç sahibinin bu durumda yapması gereken tek şey kasko aldığı kurumu durumdan haberdar etmektir. 

Çekici Hizmeti Bugünler için Var

Araç anahtarınızı hiç olmayacak, tehlikeli bir yerde bıraktıysanız, yapmanız gereken en doğru hareket  kolluk kuvvetlerine veya çekicilere başvurmak olacaktır. Ancak araç kaskonuz yoksa, çekici hizmeti biraz masraflı olacaktır. Oysa, kaskodaki çekici teminatı ile yolda kaldığınız pek çok durumda aracınızı güvenli bir alana oldukça düşük masrafla taşıyabilirsiniz. Sizi yarı yolda bırakabilecek durumlarda gerekecek acil durum telefonları listesi çıkarıp sürekli yanınızda taşırsanız, öncesinde bir araştırma yaptığınız için süreci daha kısa sürede atlatabilirsiniz

Her şeyin Bir Yedeği Olmalı

Evlerin yedek anahtarları olduğu gibi arabaların yedek anahtarının olması da araba anahtarının araçta unutulması durumlarında panik olmanızın önüne geçer. Araç yedek anahtarınızı da nereye koyduğunuzu hatırlamayacağınızı düşünüyorsanız, ailenizden biriyle paylaşabilirsiniz.

Akıllı Otomobillerin Akıllı Uygulamaları

Günümüzde teknolojinin de gelişimi sayesinde bazı otomobiller oldukça gelişmiş bir yapıya sahip oluyor. Akıllı otomobiller olarak geçen bu araçlarda eğer anahtar araca takılıysa, aracınız kilitlenmiyor veya uzaktan erişim imkanı olan bazı araçları uzaktan açtırabiliyorsunuz. 

Anahtar Kayıplarına da Kasko Güvencesi

Araç arabalarının anahtarıyla ilgili yaşadığımız bir diğer sorun da araba anahtarını kaybetmek oluyor. Gün içerisinde uğradığımız her yerde araç anahtarını kaybetme ihtimalimiz var. Eğer kaskonuz varsa, araç anahtar kayıpları durumunda oluşan masrafı kaskonuz karşılayabiliyor ama bunun için ek bir teminat olan araç anahtar teminatını poliçenize ekletmeniz gerekiyor. 

Araç anahtarının araçta unutulması veya kaybı bütçenizi için ekstra bir yüktür. Ancak kasko poliçenizi Sigortam.net’ten aldıysanız, çok daha şanslısınız. Çünkü; asla hasar anında yalnız kalmazsınız. 

Kasko alma aşamasındaysanız, en uygun kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko teklifi alın, dilerseniz de 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın

Müşteri Yorumları