Sürücünün Dostu Antifriz Nedir?

Aracınızın motoru çalışırken hem güç sağlar hem de ısı üretir. Motor bloğu içinde devamlı dolaşan su, motorun soğumasını sağlar. Motordan aldığı ısı ile ısınan bu su da radyatördeki havanın yardımıyla soğutulur.

Antifriz NedirSoğuk kış aylarında, hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde, kapı önünde hareketsiz halde duran araçların soğutma suyu da donabilir. Su donunca genişler ve yaptığı basınçla motor bloğunu çatlatabilir. Bu olayı önlemek için suyun içine, sıfırın çok altındaki derecelerde bile suyun donmasını önleyecek ‘anti-friz‘ dediğimiz kimyasal sıvı ilave edilir.
Radyatörün paslanması ve soğuk havalarda suyun donmasını engellemek için radyatör suyuna ilave edilen antifriz, yılda 1 sefer kontrol edilmeli ve gerekiyorsa değiştirilmelidir.
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL