Araba Cilalama İşleminde 5 Önemli Nokta!

Araba bakımı güvenli sürüş için en önemli konulardan biridir. Her şeyde olduğu gibi uzun süre kullanılan araçlarda da birtakım sorunlar yaşanabilir, araç parçaları eskiye bilir. Dolayısıyla araç performansını kaybederken, işlevini tam olarak yerine getiremeyen donanımlardan dolayı trafikte de hayati risk olur. Bu durumda gerekli kontrollerin belli periyodlarda yapılması ve yıpranan parçaların değiştirilmesi ve gerekli onarım, bakımların yapılması gerekir. Bu kontrollerin neler olduğuna "Oto Periyodik Bakımı Nedir?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Araç bakımı hem iç hem de dış olarak yapılmalıdır. Yani aracın içi kadar dış kısımları da önemlidir. Dış etkenlerin yol açtığı yıpranmalardan dolayı araba cilalama işlemi önlemli yer tutar. Arabanızı yenilemek istediğinizde aracınızı satarken bu durum sizin için avantaj olacak, aracınızın ikinci el değeri artacaktır. "İkinci El Araba Satarken Dikkat!" yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kimyasal maddelerin ve güneş ışınlarının aracınıza vereceği zararları cilalama yöntemiyle yok edebilirsiniz. Bu işlem arabanızı temizlemenizi kolaylaştırırken aynı zamanda boyasının da uzun ömürlü olmasını sağlar. Aracın ilk günkü görünümünü korumasında önemlidir.

 

Araba Cilalama İşleminde Bunlara Dikkat Edin!

 

  • Cilalama işlemini belirli periyodlarla yapmanız ya da yaptırmanız gerekir. Bu süre maksimum 4 aydır. Cilalama makinesi kullansanız da bu durum değişmez. 
  • Piyasada satılan ürünlerin reklamlarına aldanmayın. Sadece bir kere cila yaparak aracınızın ömür boyu korunacağı aldatmasından uzak durun. 
  • Kaliteli cilaları tercih etmeniz işleminizin daha kalıcı olmasını ağlarken, aracınızın boyasına da herhangi bir zarar vermez. Sıvı cilaların kullanılmadan önce biraz sallanması gerektiği detayını atlamayın. 
  • Cilalama işlemini asla güneşli yerlerde yapmayın. Aracınızı mutlaka gölge gören bir yere çekerek işleme başlamalısınız. 
  • Belli bir miktardaki cilayı süngere dökerek, yavaş ve yuvarlak hareketlerle iyice yedirene kadar sürmelisiniz. Bu işlemi aracınızın en tepesinden başlayarak yapmayı unutmayın.

Aracınızın değeri kaybetmemesi için aldığınız önemli önlemlerden biri de kasko yaptırmaktır. Araç kasko sigortası istemediğiniz durumlarda aracınıza gelen zararların yol açtığı masrafları güvence altına alarak bütçenizin korunmasını sağlar.

Sizin için en uygun kasko poliçesini bulmakla zaman kaybetmeyin. Sigortam.net’ten sadece 3 dakikada kasko hesaplama yaparak teklif alın, en güvenilir sigorta şirketlerinin en uygun kasko bedeline ulaşarak sigortanızı yaptırın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Müşteri Yorumları