444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Sigorta Fiyatları 2015 Zamlarından Etkilenecek mi?

11 Aralık 2014

Araba sigortaları kasko ve trafik sigortalarıdır. Oldukça önemli olan bu 2 sigorta araç sahibini maddi olarak koruyan teminatlara sahiptir. Araba sigortası 2015 fiyatlarını değiştiren farklı özellikler vardır. bunların dışında yasalarda, uygulamalarda yapılan değişiklikler de sigorta fiyatlarını etkilemektedir. Tek tek kasko ve trafik sigortalarının fiyatlarının 2015 yılında nasıl olacağını ele alalım.

2015 Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Olacak?

Yaptırılması zorunlu olan trafik sigortası kazaya neden olan kişinin masraflarını ödemez. Zarar verdiği kişinin haklarını karşılar. Bu masraflar da kaza yapan sürücünün cebinden çıkmamış olur. Trafik sigortası fiyatlarını aracın markası, modeli, bağlı olduğu il vs. birçok özellik genel olarak etkilemektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi “Trafik Sigortası Fiyatları” sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Trafik cezalarında 2015 yılında artış yaşanması 2015 trafik sigortası fiyatlarını da doğrudan etkileyecek. Çünkü trafik kurallarına uymayan ve ceza alanlar kötü sürücü konumunda olacağı için trafik sigortası primi de yüksek olacaktır. Örneğin kırmızı ışık kuralını 3 kez önemsemeyen sürücü trafik sigortasını 2 kat fazla parayla almak durumunda kalacak. Hangi trafik cezaları için ne kadar ücret ödeneceği ile ilgili “Trafik Cezaları 2015’te Zamlanıyor!” ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

2015 Kasko Sigortası Fiyatları

İsteğe bağlı yaptırılabilen kasko sigortası aracınıza gelen hasarlardan doğan masrafları güvence altına alır. Sadece trafikte kaza yaptığınızda değil park durumunda da aracın zarar alması durumunda sigorta güvencesi vardır. Çarpma, çarpışma, çalınma, yanma gibi ana teminatları bulunan kaskonun birçok ek teminatları da vardır. Bu ek teminatlar ek prim demektir. Dolayısıyla teminatların önemli olanlarını almanız poliçenizin daha uygun olmasını sağlar. Görüldüğü gibi teminatlar kasko fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerdir. Teminatların dışında aracın marka-modeli, yaşı, bulunduğu il, ek aksesuarları vs. özellikler de fiyatları belirler. Detaylı bilgiyi “Kasko Fiyatları” sayfamızda bulabilirsiniz. Genel itibariyle kasko fiyatlarını değiştirenleri belirttik. Bunun dışında 2015 yılı kasko sigortasında herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Bütçenizi korumak, güvenli bir şekilde araç kullanmak ve aracınızı park ettiğinizde aklınızın ondan kalmasını istemiyorsanız araba sigortalarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net’tin sigorta sorgulama sayfasından araba sigortası hesaplaması yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Cezaları 2015’te Zamlanıyor!

05 Kasım 2014 Çarşamba

Trafik kurallarına uymayanlara verilen para cezalarının 2015 yılı zam oranları belli oldu. 1 Ocak'tan itibaren cezalar bu fiyatlar doğrultusunda ödenecek.

2015 Kasko Fiyatları

02 Aralık 2014 Salı

2015 kasko fiyatları ile ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun kasko sigortasını satın almak araç sigorta hesaplama 2015 işlemi ile oldukça kolay.

2015 Trafik Sigortası Fiyatları

02 Aralık 2014 Salı

2015 trafik sigortası fiyatlarına sadece 3 dakikada araç sigorta hesaplama 2015 işlemini yaparak ulaşın, en uygun fiyatlı trafik sigortasını satın alın.