Hemen Sigortam.net’ten Araba Sigortası Teklifi Alın

İhtiyacınız olan sigorta branşını seçin, en iyi fiyata beklemeden ulaşın!
telefon
444 24 00
7/24 Bizi Arayabilirsiniz!

Yeni bir araba aldığınızda veya arabanızı değiştirdinizde, yapılacak ilk iş aracınızı sigortalatmaktır. Sigorta, hem arabanızın trafikte güvende olmasını sağlayacak hem de diğer araçların risklerini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Araba sigortası konusunda karşınıza iki farklı sigorta türü çıkmaktadır.

Araba Sigortası Türleri Nelerdir?

Araba sigortası türlerinden ilki tüm araçların yaptırması gereken zorunlu trafik sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Kapsam olarak bu sigorta herhangi bir kaza ve hasar oluştuğunda ve hatalı taraf araç sahibi ise, karşı tarafın hasarını karşılamaya yöneliktir. Böylece hatalı olmayan tarafın hasar ödemesi garantilenmektedir.

Aracınız için yaptırmanız gereken ikinci sigorta ise kasko sigortasıdır. Kasko sigortası aracınızı yanma, çalınma, çarpma ve çarpılma gibi olaylardan dolayı meydana gelen hasarlara karşı koruma altına alır. İsteğiniz ve iradeniz dışında olan doğal afetler, araç anahtarının çalınması, sel ve su baskınları gibi durumlarda kasko sigortanız maddi olarak size güvence sağlamaktadır. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasından farklı olarak kaza sırasında sadece sigortalı olan araçtaki hasarı karşılamaktadır.

Araba sigorta ettirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ihtiyaçları doğru belirlemek ve değişik seçenekleri incelemektir. Araba sahipleri standart kapsamlı veya en ucuz sigortayı almakla her zaman karlı bir seçim yapmış olmazlar.

Araba sigortası konusunda ihtiyacınız olan sigortayı bulmak ve bu konuda uzman müşteri temsilcilerimize danışmak için Sigortam.net ile iletişime geçin.

Araba Sigortası ile İlgili Merak Edilen Sorular

 

  • Arabanın yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar mı?

Çarpma, çarpılma ve çalınma ile beraber aracın yanması da kasko sigortasının ana teminatlarından biridir. Sigortalının ihmalinden ve aracın bakım eksikliğinden doğan durumlar harcindeki yanma olaylarında meydana gelen zarar, kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır.

  • Arabanın suda kalması durumunda araç kasko sigortası zararı karşılar mı?

Aracın suda kalması halinde, bu durumu meydana getiren olay, poliçe kapsamında belirtilen durumlardan birisi sonucunda meydana gelmiş ise araçta oluşan zarar kasko sigortası tarafından karşılanacaktır.

  • Arabanın motorunun yanması halinde araç kasko sigortası zararı karşılar mı?

Motor yanması, sigorta kapsamına girmeyen ve ek teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır.

Sigortam.net araba sigortası hesaplama ile siz de aracınızın sigortasına en uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Hemen trafik sigortası hesaplama ya da kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisi ile kolayca sahip olun. 

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL