Araç Satın Aldıktan Sonra En Sık Gelen Şikayetler

Sıfır araç veya ikinci el araç alırken nelere dikkat edeceğini bilmemek ne yazık ki birçok şikayetin yaşanmasına sebep oluyor. Şikayet.com’a gelen şikayetler sonrası çıkarılan sonuç müşterilerin araç satın aldıktan sonra en çok şikayet ettiği 10 sorunu ortaya koydu.

‘’Servislerde Yapılan Yanlış Uygulamalar’’dan sonra sıfır veya ikinci el araç satın alan vatandaşların en çok karşılaştığı sorunlar ve en çok şikayet edilen 10 konuyu öğrenerek, şikayet edenler konumunda olmamak için önlemlerinizi alın.

İşte Müşterilerin En Çok Şikayet Ettiği 10 Sorun:

Sıfır Aldığım Araç Boyalı Çıktı

Sıfır araç aldım ikinci ayında satma kararını verdim ancak alıcı aracı incellettirdiğinde ön kaputun boya olduğunu ve gizlenmiş, ayıplı mal olduğunu öğrendim. Araç satarken sorun yaşamamak adına aracınızı kontrolden geçirin.

Servise Verilen Aracın Orjinal Parçası Satılıyor

Kaza yaptığım aracımı servise bıraktım, servisten almaya gittiğimde parçanın sökülü sahtesi ile değiştirildiğini farkettim.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Üretim Sırasında Çalışmayan Parçalar Takıyorlar

Ses sorunu yaşadığım sırada hoparlörü kontol ettiğimde şok oldum. Ara hoparlörün içi boştu. Oysa aracı satın aldığım markanın internet sitesinde 4 hopörler olduğu söyleniyordu.

Araçların Türkçe Kullanım Kılavuzu Yok!

Aracı alalı 3-4 gün oldu ancak Türkçe kullanım kılavuzu yok. Hangi parçalar garantiye girer? Uyarı ışıklarının anlamları nedir? Birçok şey tamamen soru işareti!

Araçlara Yanlış Motor!

Birkaç yıl önce aldığım aracımı servise götürdüğümde yüksek fiyat istediler. Nedeni; arabamın aynı markaya ait başka bir modelin motorunun araca takılmış olması.

Yan Sanayi Ürünler Kullanılıyor!

Yaşadığım trafik kazası sonucu aracımı kasko sigortası teminatı ile yaptırmak için servise götürdüm. Ancak orjinali yerine muadili ürün göndermişler oysa aracımdan çıkan parça orjinaliydi.

Araçların Yedek Parçaları Temin Edilemiyor!

Yetkili bayide aracımın gerekli tamiratın yapılmasından sonra kontrol ettiğimde; benzin deposu bağlantılarının kırık olduğu halde değişmediğini, genel merkezden gerekli parçaları temin edilmediğini öğrendim

Kaza Anında Hava Yastıkları Çalışmıyor!

Aracımla 6-7 takla attığım ciddi bir kaza anında hava yastıkları açılmadı.

Yedek Parçalarda Garanti Karmaşıklığı Yaşanıyor.

Aracımı 0 km olarak aldım, uzun süre sorunsuz olarak kullandım. Otomobilimi ilk bakım için yetkili servise teslim ettim ancak servis danışmanı otomobilin fren balatasının yıpranmasının garanti kapsamında olmadığını söyledi.

Yetkili Servisler Yetersiz!

Aracım bir aydan fazladır serviste ve tam bilgi alamıyorum ne zaman çıkacağına dair ve üstelik yerine de araç vermiyorlar. Çağrı merkezini aradığınızda nasıl yardımcı olabilirim diyen biriyle görüşüyorsunuz, yardımcı olmuyorlar.

Kaza ya da hasar anında sizi yarı yolda bırakmaması için kasko fiyatları 2014 yılı bilgilerini alarak, güvenilir sigorta şirketleri ile kasko sigortası yaptırın.

Gerek kolayca sigorta sorgulama yapmak için gerekse 2014 kasko değeri listesi hakkında öğrenmek istediğiniz bilgiler için ister Sigortam.net’e ister 444 24 00 Sigorta Destek Hattımıza ulaşın.

Müşteri Yorumları