Araç Sigorta Hesaplama 2015

Araç sigortaları araç sahibinin bütçesini koruyan sigortalardır. Bu sigortalar kasko sigortası ve trafik sigortasıdır. Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte kaza durumunda mağdur olanların haklarını korur. Kasko isteğe bağlı bir sigorta olsa da aracınıza gelen zararları güvence altına alır.

Araç sigortası yaptırırken araç sigorta hesaplama işlemini yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü araç sigorta hesaplama 2015 fiyatlarıyla en uygun araç sigortasına ulaşmanızı sağlar. Bu işlem yapılmadan satın alınan sigortanın teminatları risklerinizi karşılamayabilir ya da daha pahalı fiyattan satın alım yapmanıza neden olabilir. Dolayısıyla bu hesaplama işlemi yapılmalı ve bu işlemi doğru yapmaya da özen göstermelisiniz. Aksi durumda farklı özellikteki poliçe tekliflerinin sunulmasına neden olabilirsiniz.

2016 için en uygun trafik sigortasına, "Trafik Sigortası Hesaplama 2016" sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Sigorta Hesaplama 2015 İşlemini Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kritik Nokta
 

 • Araç sigorta hesaplaması yaparken genellikle şirketler teklif alma sayfasında karşınıza bir form çıkarır. Bu formu doğru bilgilerle ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız son derece önemlidir. Çünkü teklifler bilgilerinize en uygun şekilde sunulur. Yanlış bilgi durumunda ihtiyacınız olmayan teklifler ve daha pahalı fiyatlar çıkabilir.
   
 • Hesaplama işleminde mümkün olduğunca farklı şirketten ve çeşitli ürünlerden seçim yaparak karşılaştırmak gerekir. Böylece ihtiyacınıza en uygun araç sigortasını en uygun fiyat sunan şirketten satın almış olursunuz.
   
 • Hesaplama işleminde sunulan teklifleri acele etmeden, poliçe teminat ve limitlerini incelemelisiniz. Böylece hangi risklerde hasarınızın poliçe teminatı altında olduğunu ve ne kadarlık kısmının ödemeneceğini bilir, hasar durumunda mağdur olmazsınız.
   
 • Poliçe genel ve özel şartları da mutlaka incelenmelidir. Sigortalı ve sigortacının sorumlulukları, hasar durumunda yapılacaklar, hangi durumda hasarın karşılanmayacağı vs. bilgiler öğrenilerek sonradan anlaşmazlık yaşanmasının önüne geçilir.
   
 • Kasko sigortasında aracınıza ait ek aksesuarların bilgisini mutlaka forma girin. Aksi durumda bu aksesuarlara bir zarar geldiğinde sigorta güvencesinde olmayacaktır.

Görüldüğü üzere yukarıdaki noktalara dikkat ederek hem ihtiyaçlarınızı karşılayan, hasar durumunda yanınızda olan hem de bütçenizi koruyan araç sigortalarına sahip olmanız mümkün. En uygun 2015 sigorta fiyatları ile araç sigortanızı yaptırmak için zaman kaybetmeden araç sigorta hesaplaması yapın, güvende olun.

Benzer İçerikler