Araç Sigortaları Ne Kadar? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigortaları Ne Kadar?

Araç sigortaları trafikteki risklerden dolayı araç sahibinin ödemek zorunda kalacağı masrafların büyük bir kısmını karşılar. Dolayısıyla araç sahipleri için son derece gerekli ve önemli sigortalardır.

Trafik sigortası zaten ülkemizde zorunlu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar trafiğe çıkamaz. Gizli çıksalar bile çevirmelerde bu durum tespit edildiğinde araç sahibine ceza kesilmenin yanı sıra araç trafikten trafik şube otoparkına çekilir ve uzun süre burada tutulur. Araç tekrar trafiğe dönebilir fakat birçok prosedür ve uzun zaman gereklidir. Aracın otoparkta kaldığı süre boyunca da araç sahibi otopark ücreti ödemek durumundadır.

Ayrıca trafik sigortası bir trafik kazası durumunda karşı taraf ve 3. kişilerde meydana gelen hasarları da güvence altına alır. Dolayısıyla siz istemeyerek de olsa suçlu durumdaysanız bu masrafları cebinizden karşılamak durumunda kalmazsınız.

 

Görüldüğü gibi trafik sigortasının olmadığı durumlarda yaşanacak maddi ve manevi sıkıntı ödeyeceğiniz primden oldukça fazla olacaktır.

Kasko sigortası zorunlu değildir isteğe bağlı olarak araç sahipleri yaptırabilir. Kaskonun da önemi ve gerekliliği çok büyüktür. Çünkü büyük maddi birikimlerle sahip olduğunuz aracınıza gelecek zararları bu sigorta ile güvence altına alınır. Trafiğe çıktığınız anlar ya da aracınızı park ettiğiniz zamanlarda her zaman bir risk bulunmaktadır. Çünkü birçok araç vardır ve her sürücü dikkatli, kurallara uyan özellikte değildir. Bu özellikteki sürücülerle karşılaşabilirsiniz ve aracınız da hasar alabilir. Ya da sizin bir anlık dalgınlığınız büyük hasarlara neden olabilir. 

İşte bu durumda bir de hasar masraflarını cebinizden ödemek durumunda kalmanız sizi oldukça zorlayacaktır. Yanında da manevi üzüntü yaşayacak olmanız daha da canınızı sıkacaktır. Tüm bunların yerine küçük birikimlerle sigorta satın almak rahat etmenizi salayacaktır.

Araç Sigortalarının Fiyatlarını Etkileyen Özellikler
 

 1. Aracın yaşı araç sigortası fiyatlarını etkiler.
   
 2. Aracın markası ve modeli de kasko ve trafik sigortası fiyatlarını değiştirir. 
   
 3. Aracın bağlı olduğu şehir fiyatları etkilidir.
   
 4. Aracın hususi veya ticari olması da fiyatlar üzerinde etkilidir.
   
 5. Araç sahibinin daha önceden kaza yapmamış olması yani hasarsızlık indiriminin bulunmaması araç sigortalarının fiyatlarını değiştirir. 

Trafiğe çıktığınız her an risktesiniz demektir. Dolayısıyla vakit kaybetmeden araç sigortanızı yaptırın, karlı çıkın. Araç sigortanızı almadan önce "Araç Sigortası Yaptırmadan Önce Araştırılması Gerekenler" yazımızı okumanız faydalı olacaktır. En uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

2014 Kasko Sigortası Fiyatları

2014 kasko sigortası fiyatları hakkında merak ettiklerinizi öğrenerek, araç kasko sigortanızı geciktirmeyin.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasına Kolayca Sahip Olmanın İpuçları

Özel sağlık sigortasına kolayca sahip olmanın ipuçlarını öğrenin, Sigortam.net'te hem sevdiklerinizi hem kendinizi kolayca sigortalayın.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Tek Fiyat Dönemi mi Başlıyor?

Zorunlu trafik sigortasında tek fiyat dönemi mi başlıyor? Trafik sigortasında sabit fiyat uygulamasının gelmesi halinde sürücüleri ne bekliyor?

Devamını Oku