Araçlarda Her Zaman Bulunması Gereken 7 Şey

Günümüz otomobil modelleri gelişmiş bir teknolojiyle üretiliyor olsa da,  kaza veya herhangi bir nedenle yolda kalmanız durumunda ekstra ihtiyaç duyabileceğiniz gereçler olabilir. Hayatın risklerini en çok hissettiğimiz yer trafikte, aklımızın ucundan geçmeyen şeyler yaşayabiliriz. Bu durumlara karşı sürücülerin otomobilde bulundurması gereken pek çok araç gereç var. 

Bazı sürücülerin gereksiz gördüğünü bu araç ve gereçler, hiç ummadığınız şekilde hayatınızı kurtarabilir, aracınızla yolda kaldığınızda en azından bir süre idare ederek gideceğiniz yere ulaşmanızı sağlar.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Güvenli yolculukların garantisi olacak, her sürücünün aracında bulundurması gereken 7 şeyi sizin için bir araya getirdik. 

Güvenli sürüş için doğru sürücü davranışlarını "Güvenli Sürüş için 10 Altın Öneri" başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Her Araçta Bulunması Gereken 7 Araç Gereç

İlk Yardım Çantası

Hiç şüphesiz bir aracın olmazsa olmazları arasında ilk sırayı ilk yardım çantası alır. Aniden gerçekleşen bir kaza sonrası ilk müdahalelerin önemi büyüktür. Bu yüzden bir araçta ilk yardım çantasına her koşulda yer vermelisiniz. İlk yardım çantası araçlarda zaten bulundurulması gereken zorunlu ekipmanlardan biridir. Bu çantaya ağrı kesiciler, bulantı ilaçları da ekleyebilirsiniz. Böylece sürüşü sekteye uğratabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmiş olursunuz.

El Feneri

Özellikle havaların erkenden kararmaya başladığı kış mevsiminde araç aydınlatma sistemlerinin önemi artıyor. Aracın orginalinde bulunan aydınlatma sistemleri her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden her araç sahibinin aracında ayrı bir el feneri bulundurması, faydalı olacaktır. Üstelik günümüzde daha fazla ışık yayan kompakt led fenerler çok da fazla yer kaplamıyor. 

Basınç Ölçer

Aracın yola tutuşunu sağlayan araç lastiklerinin dönem dönem kontrolden geçmesi gerekir. Lastik kontrollerinde yapılacak işlemlerden biri de lastik basınç ölçümüdür. Basınç ölçeri sürekli kullanmasanız bile gözünüzün önünde olması, lastiklerinizin basıncını ölçmeniz gerektiğini hatırlatacaktır. Lastik basınç ölçümünün yapılmaması, lastik ömründen çalacağı gibi yakıt tasarrufunu olumsuz etkiler. 

Bant

Garip gelebilir ama araçta bulunan sağlam bir koli bandı ile sürüş esnasında yaşadığımız pek çok sorunu kolayca atlatabiliriz. Örneğin; yoldan seken taşın kırdığı araç camınızı gazeteyle kaplayabilirsiniz veya sızıntı yapan egzosunuzu idarede edebilecek şekilde kaplayabilirsiniz.

Peçete

Aracınızın içerisinde daima bulundurduğunuz peçeteler, direksiyona dökülen su, yazın cama yapışıp kalan sinekler gibi küçük çaplı sorunlarla kolayca baş edebilmenizi sağlayacaktır.

Çöp Poşeti

Çöp poşetinin araçta bulundurmak için sebep çok. Yağmurlu havalarda çamurlu zemini kapatarak lastik değişimini kolayca yapabilirsiniz, kırılan araç camının kırılan bölgesini kapatabilirsiniz, aracınızla yolda kaldığınızda yağmurluk olarak kullanabilirsiniz. 

Şarj Aleti

Uzun bir yolculuk esnasında yolda kalabilirsiniz ve cep telefonunuzun şarjı bitmek üzere olabilir. Bu duruma karşı en ideal önlem sadece araç içinde kullanacağınız yedek şarj aletidir. Araç aksamları ve aracınızda daima bulundurduğunuz araç gereçler, sorunsuz bir yolculuk için önemli detaylardır ancak yeterli değildir. Aracınızın yakıtı bitebilir, fren sistemi bozulabilir veya herhangi bir aksamında oluşan problem sizi yarı yolda bırakabilir. İşte tam da bu noktada kaskonuz kapsamındaki, araç asistans hizmetleri imdadınıza yetişecektir. 

Kaskonuz kapsamındaki bu hizmetlere sahip olmak için tek yapmanız gereken Sigortam.net’e gelerek internetten kasko teklifi almak veya 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramaktır.

 

Müşteri Yorumları