Eyvah Yolda Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Yolda giderken aracınız arıza mı yaptı? Panik yapmayın.

Otomobil arızalarında sayılacak birçok çeşit vardır. Aracın parçalarının eskimesi, araç kontrolü ve bakımının düzenli olarak yaptırılmaması vs. arıza nedenleri arasında sayılabilir.

En sık karşılaşılan araç problemlerini ve çözümlerini paylaştık.

Çok fazla karşılaşılan sorunların başında lastiklerin inmesi geliyor. Aslında bu sorunun kolayca üstesinden gelebilirsiniz. En yakın benzin istasyonuna giderek, aracınızı lastiklerini şişirtebilirsiniz.

Lastiğinizin Uzun Ömürlü Olması için Öneriler yazımızda lastik bakımıyla ilgili detayı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İkinci bir sorun olarak ise, biten akü karşımıza çıkıyor. Yola çıkacaksınız, aracınıza bindiniz fakat çalışmıyor. Aracınızın aküsü bittiğinde neler yapılacağını Aracımın Aküsü Bitti, Ne Yapmalıyım? yazımızdan aşamalı olarak öğrenebilirsiniz.
Üçüncü sorun ise, yağ sızıntısı ve motor suyu kaçakları olabilir. Kaçak şiddetli değilse sürüşte sorunlara neden olmaz fakat bakım yapılmazsa aracınıza ciddi boyutlarda maddi zarar verebilir.

Kire, neme, soğuğa ve sıcağa maruz kalınan araçlarda sensör sorunları ortaya çıkabilir. Oto-servisinden gerekli bakımları yaptırmanız gereklidir.

Gece sürüşü sırasında görüş açınızda düşüş olması farlarınızın ve sinyallerinizin kontrol edilmesini işaret ediyor olabilir. Far ampullerinin yanıp yanmamasının dışında far ayaralarının düzgün olması ve ikaz sinyallerinin düzgün çalışması sürüş güvenliğiniz için oldukça önemlidir.

Canımızı en çok sıkan sürprizlerin başında çizik ve göçükler gelmektedir. Çiziğin boyutuna göre pasta-cila gibi alternatif yöntemler ile tamiratın yapılacağı gibi lokal boyama teknikleri ile de kaporta düzeltimi ve çiziklerin giderilmesi kolayca halledilebilen işlemlerdendir.

Aracınız hasarlarını kasko sigortası yaptırarak güvence altına alın. Sigortam.net üzerinden en uygun kasko sigortası tekliflerine kolayca ulaşabilir, bütçenize en uygun sigortayı satın alabilirsiniz.

Müşteri Yorumları