Aşırı Isınan Araç İçin Ne Yapmalı?

Otomobil kullanmak oldukça keyifli bir iştir. Özellikle konforlu ve sorunsuz bir seyahat araba kullanmayı keyifli hale getirir. 

Ancak bu keyfi bozan çeşitli nedenler de yok değil. Örneğin; yolculuk esnasında arabanız aşırı ısınıyorsa yolculuk tam bir azap halini alabilir. Aşırı ısınan araç; hararet yapması, iç sıcaklığı arttırması gibi bir dizi sorunu da beraberinde getirir.

Aşırı Isınma Durumunda Ne Yapılmalı

Aşırı Sıcaklığın Sebebi Tespit Edilmeli

Arabanız aşırı ısınıyorsa kaloriferde arıza meydana gelmiş olabilir yahut egzoz borsusunda araca ısı geliyor olabilir. Motor hararet yapabilir. Sorunun nedeni ne olursa olsun araç ısınması, birçok sorunun sebebi olabilir birçok sorunu da meydana getirebilir. Motordan kaynaklanan sorunlar contaları eritebilir, bu durum büyük sorunlara sebebiyet verir. 

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Uzman Desteği Alınmalı

Aşırı ısınan araç için yapılacak ilk şey hemen bir oto tamiri ya da bakım merkezine gitmektir. Tamir servisine gitmek sorunun hemen çözülmesi anlamına gelmez bazı sorunların profesyonelce yapılması gerekir. Bu sebeple uzman personellerin bulunduğu, altyapısı güçlü olan araç tamir ve bakım servislerine başvurmak gerekir. Ancak bu şekilde kısa bir süre içinde tespit yapılarak sorun ortadan kalkar. 

Otomobilin Aşırı Isınmasının Nedenleri

 

  • Düşük soğutucu düzeyi
  • Motor soğutma fanının bozulması
  • Mermostatın takılı kalması
  • Arızalı sıcaklık sensörü
  • Kırık fan davlumbazı
  • Şişmiş kapak contası
  • Arızalı su pompası
  • Hortumların sızdırması 

Aşırı ısınma dışında birçok sorunla karşı karşıya kaldığınızda üstünden kolayca gelebilmek için kasko sigortası yaptırın, olan kaskonuz için kasko yenileme işlemini geciktirmeyin.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigorta ve araba kasko fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi alın.

Müşteri Yorumları