Aşırı Sıcaklarda Araç Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında yükselen sıcaklık değerleri sürücüler için de yeni problemleri beraberinde getiriyor. Özellikle tatil yolculuklarında uzun süreli araç kullanacak olan sürücülerin, aşırı sıcakların getirdiği tehlikelere göre önlemlerini almaları, güvenli bir seyahat için büyük kolaylık sağlıyor.

Aşırı sıcaklar, araç performansını olumsuz yönde etkilediği gibi, sürücüler için de fiziksel ve ruhsal dengenin bozulmasına sebep olması nedeniyle, uzun yolculuklarda ekstra dikkat ve güvenlik önlemi almayı gerektiriyor. Bu nedenle sizin için, yaz sıcaklarında yapacağınız seyahatlerde sürüş güvenliği ve rahatlık sağlayacak bir öneri listesi oluşturduk.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yaz Aylarında Rahat ve Güvenli Bir Sürüş İçin Yapılması Gerekenler

 

 • Yazın uzun yola çıkacak olan sürücüler bol bol su içmeli ve mümkün olduğunca yağlı, ağır yiyeceklerden kaçınmalıdır.
 • Yola çıkış için akşam veya günün erken saatleri tercih edilmeli, iki saatte bir minimum 15 dakikalık molalar verilmelidir.
 • Sıcak havalarda uyku isteğinin daha da artacağı göz önünde bulundurularak, asla yorgun ve uykusuz bir halde sürücü koltuğuna geçilmemelidir.
 • Tıpkı sizin gibi diğer sürücülerin de hava koşullarından etkilendiği unutulmamalı, sürüş sırasında takip mesafesine ekstra önem verilmelidir.
 • Araç radyatörünün su kaynatma olasılığına karşı, araçta mutlaka fazladan su bulundurulmalıdır.
 • Yoldaki göz kamaşmasına engel olmak için araç güneşliği indirilmeli, bu işlem sürüş esnasında değil, yolculuğa başlangıç sırasında yapılmalıdır.
 • Yolculuk için rahat, pamuksu ve açık renkli kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Yolculukta araç pedallarını kullanmak için rahat bir ayakkabı tercih edilmeli , asla terlik vs. gibi  aksesuarlar kullanılmamalıdır.
 • Kalp, tansiyon ve şeker hastaları aşırı sıcaklarda uzun süreli sürüşlerden kaçınmalıdır.
 • Araç klimasının vücuda değil, cam yönünde çalışması sağlanmalı, klimanın sürekli çalışır vaziyette olması yerine, 30 dakikada bir araç havalandırılmalıdır.
 • Özellikle sıcaklık değerlerinin en üst seviyelere çıktığı öğle saatlerinde sürücüler yoldaki asfat erimesine karşı dikkatli olmalı, böylesi bir durumda araç kontrolünün zorlaşacağı unutulmamalıdır.

 

Uzun Yol İçin Kurtarıcınız: “Asistans Hizmeti”

Sürüş esnasında dikkat edeceğiniz temel güvenlik önlemlerinin haricinde, uzun yolculuklarda karşılaşabileceğiniz talihsiz durumlar için aracınızın kaskosunda asistans hizmeti bulunması en önemli şartlardan birisi. Özellikle uzun yol sırasında aracınızın başına gelebilecek beklenmedik bir arızada veya yaşayacağınız kazada, kasko poliçenizde asistans hizmetinin de bulunması, size önemli bir rahatlık sağlayacaktır. Böyle bir durumda her nerede olursanız olun sigorta şirketiniz poliçenizin kapsamına göre size seyahat ve konaklama olanakları başta olmak üzere pek çok konuda yardımcı olacaktır.

Ancak her sigorta şirketinin poliçe kapsamları farklılık gösterir. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko poliçesi  satın almak için, mutlaka farklı sigorta şirketlerinin kasko teklifi bir sigorta uzmanı eşliğinde incelenmelidir. 

 • Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir kaskoya sahip olmak istiyorsanız, hemen online kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız'ı arayarak hızlıca teklif alın. 
 • Uzman sigorta danışmanlarımız size en iyi şirketlerin tekliflerini, en iyi fiyat garantisiyle sunsun.
 • Teklifleri karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeye kolayca sahip olun. 

Unutmayın, 7 gün 24 saat yanınızdayız. Bi'alo deyin, halledelim!

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Mart Ayında 2 Puan Düşüş Yaşadı

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan...düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük...sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak 91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat...ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri...1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin...Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını...açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin...bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de...yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü...gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014...TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler...görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası...endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu...yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise...bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu...sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı...konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017...yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: