444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Axa Türkiye'den Yönetilecek

22 Ekim 2010
GerçekGündem
 
Axa Seguros İspanya, Azerbaycan'da faaliyet gösteren MBask Sigorta şirketinin yüzde 51 hissesini satın alırken, Axa MBask Azerbaycan çalışmalarını Axa Sigorta Türkiye'ye bağlı olarak sürdürecek. 
 
Axa Sigorta'dan yapılan yazılı açıklamada, Axa'nın iştiraki olan Axa Seguros İspanya'nın Azerbaycan'da faaliyet gösteren MBask Sigorta'nın yüzde 51 hissesini satın aldığı, bu satın alma ile Axa'nın gelişmekte olan pazarlardaki etkinliğini daha da artırarak, Azerbaycan sigorta sektörüne girmiş olduğu, operasyon sonucunda ayrıca Unibank ile banka sigortacılığı konusunda da anlaşmaya varıldığı bildirildi. 
 
Açıklamada, Axa MBask Azerbaycan'ın Axa Akdeniz ve Latin Amerika bölgesi kapsamında olduğu, ancak Axa Sigorta'nın çalışmalarını Türkiye'ye bağlı olarak sürdüreceği belirtildi. 
 
Axa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Cemal Ererdi'nin yeni şirketin yönetim kurulunda görev alacağı, Axa MBask Sigorta şirketinin gelişiminden, Azerbaycan ile başlayan ve çevre ülkelerin katılımıyla oluşacak bir alt bölge oluşumundan sorumlu üye olarak görev yapacağı kaydedilen açıklamada, Axa MBask Sigorta şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) ise Axa Sigorta Kurumsal Teknik ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Yavuz Ölken olacağı, Ölken'in Axa Sigorta'daki görevlerine devam edeceği kaydedildi.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.