Axa Türkiye’den Yönetilecek

GerçekGündem
Axa Seguros İspanya, Azerbaycan’da faaliyet gösteren MBask Sigorta şirketinin yüzde 51 hissesini satın alırken, Axa MBask Azerbaycan çalışmalarını Axa Sigorta Türkiye’ye bağlı olarak sürdürecek.
Axa Türkiye'den YönetilecekAxa Sigorta’dan yapılan yazılı açıklamada, Axa’nın iştiraki olan Axa Seguros İspanya’nın Azerbaycan’da faaliyet gösteren MBask Sigorta’nın yüzde 51 hissesini satın aldığı, bu satın alma ile Axa’nın gelişmekte olan pazarlardaki etkinliğini daha da artırarak, Azerbaycan sigorta sektörüne girmiş olduğu, operasyon sonucunda ayrıca Unibank ile banka sigortacılığı konusunda da anlaşmaya varıldığı bildirildi.
Açıklamada, Axa MBask Azerbaycan’ın Axa Akdeniz ve Latin Amerika bölgesi kapsamında olduğu, ancak Axa Sigorta’nın çalışmalarını Türkiye’ye bağlı olarak sürdüreceği belirtildi.
Axa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Cemal Ererdi’nin yeni şirketin yönetim kurulunda görev alacağı, Axa MBask Sigorta şirketinin gelişiminden, Azerbaycan ile başlayan ve çevre ülkelerin katılımıyla oluşacak bir alt bölge oluşumundan sorumlu üye olarak görev yapacağı kaydedilen açıklamada, Axa MBask Sigorta şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) ise Axa Sigorta Kurumsal Teknik ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Yavuz Ölken olacağı, Ölken’in Axa Sigorta’daki görevlerine devam edeceği kaydedildi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL