444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bacakları Servet Değerinde

21 Kasım 2013

Hürriyet

Real Madrid’e transfer olduğu dönemde Başkan Perez tarafından bacakları 100 milyon Euro’ya sigortalanan Ronaldo, zirve yürüyüşüne emin adımlarla devam ederken ortaya koyduğu performansla bacaklarının değerini de neredeyse ikiye katladı.

"Willis Affinity SL" şirketi tarafından bacakları 206 milyon Euro’ya yeniden sigortalanan futbolcu, spor dünyasında bu rakama ulaşan ilk isim oldu.

Şirket, Ronaldo futbol oynayamayacak hale gelirse bu parayı oyuncuya ödemek zorunda kalacak. Real Madrid Kulübü’nün bu sigorta için her yıl sigorta şirketine 4,5 milyon Euro ödemesi bekleniyor.
 


Gareth Bale örneği

Tottenham'dan transfer ettiği Gareth Bale’i kalıcı sakatlık veya ölüme sigortalattıran Madrid Kulübü,  sigorta şirketine her yıl 1 milyon Euro ödeyecek.  Galli futbolcu sakatlanarak futbolu bırakması veya vefat etmesi halinde Real Madrid kulübü, bu futbolcuya ödediği miktarın tamamını sigortadan alabilecek.

Ve diğerleri;

1-Kimi Raikkonen (Formula 1): Finli pilot, gözlerini 13,3 milyon Euro karşılığında sigortalattırdı.
2-Tiger Woods (Golf): Golf dünyasının 1 numaralı Woods ise kendisine şöhret getiren sihirli ellerini 11,1 milyon Euro karşılığında sigorta kapsamına aldırdı.
3-Valentino Rossi (Moto GP): İtalyan pilot Rossi ise motosikletin gaz pedalından hiç çekmediği bileklerine 8,9 milyon Euro’luk sigorta yaptırdı.
4-Lebron James (Basketbol): NBA yıldızı Lebron James, parkede harikalar yaratan her bir parmağı için 7,4 milyon Euro’luk bir rakamı gözden çıkardı.
5-Iker Casillas (Futbol): Real Madrid’in yıldız kalecisi Iker Casillas’ın elleri ise 7,5 milyon Euro’luk bir sigortaya sahip.
6-David Beckham (Futbol): Futbol dünyasının fenomen ismi Beckham’ın futbol oynadığı dönemde bacakları 148 milyon Euro’luk bir sigortaya sahipti. Yakışıklı futbolcunun yüzü ise 40 milyon Euro’luk bir değere sahip.
7-Lionel Messi (Futbol): Dünya futbolunun 1 numarası olarak gösterilen Messi’nin bacakları ise 50 milyon Euro’luk bir sigorta değerine sahip.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.