7/24 Sigorta Satışı Yapıyoruz

02 Şubat 2014

Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırması ve satışı yapan ilk sigorta ve reasürans brokerlik şirketi Sigortam.net, geçen yıl hayat dışı prim üretimini yüzde 49 artırdı.

Sektörde büyüme ise aynı dönemde yüzde 22 seviyesinde gerçekleşti.

Bünyesinde Kariyet.net, Gittigidiyor gibi birçok internet girişimini barındıran İlab Holding yatırımları arasında bulunan Sigortam.net, 2001 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Şirket, 20’den fazla sigorta şirketinin kasko, trafik, sağlık, konut ve DASK ürünlerini karşılaştırmalı olarak sunuyor.

Sigortam.net CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan, en fazla kasko satışı yaptıklarını belirterek, “Satışlarımızda prim üretimimizin yüzde 50’si kasko, yüzde 25’i trafik, kalanları da sağlık başta olmak üzere konut ve diğer bireysel branşlardan oluşuyor” dedi.

7/24 hizmet verdiklerini belirten Dinçaslan, gece bile poliçe satın alanların olduğunu söyledi. Dinçaslan’ın verdiği bilgiye göre, tatile çıkmadan önce trafik sigortası olmadığını hatırlayan müşteriler gece saat 3’te trafik poliçesi satın alıyor. Dinçaslan, “Tatile gidecek olanlar veya cenazesi olupta yola çıkacak olan birçok kişi trafik poliçesinin yenilenmediğini farkedip internetten poliçe satın alıyor” dedi.

Dinçaslan, ayda 600 bin ziyaretçi sayılarının olduğunu, bugüne kadar da 1.7 milyon kişinin de Sigortam.net’ten poliçe teklifi aldığını söyledi.

İnternetin Payı Artacak

Türkiye’de son dönemde sigorta şirketlerinin de internetten ve telefondan satış konusunda yatırımlar yaptığına dikkat çeken Dinçaslan, bu konuda pazarın en güçlüsünün İngiltere olduğunu söyledi. İngiltere’de yeni satılan araç sigortalarının yüzde 70’inin internet üzerinden olduğunu belirten Serdar Dinçaslan, Türkiye’de henüz bu oranın yüzde 1’ler seviyesinde bulunduğunu kaydetti. Ancak, pazarın bu konudaki bilincin artması ve mobil uygulamaların gelişmesiyle hızlı büyüdüğünü pazardeki payın yüzde 20-30’lara çıkabileceğini belirtti.

Erkekler Oto, Kadınlar Sağlık Sigortası Alıyor

Sigortam.net’in mevcut üyelerinin yüzde 73’ünü erkekler, yüzde 27’sini ise kadınlar oluşturuyor. Serdar Dinçaslan Sigortam.net’in müşteri profiliyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:
“Türkiye genelinde sigorta alıcılarına baktığımızda, otomobil sigortalarında alıcıların yüzde 65 çoğunlukla erkekler olduğunu görüyoruz. Kadınlar ise sağlık sigortası alanında daha yüksek bir alıcı dilimini kaplıyor. Cinsiyet dağılımı farklı branşlara göre değişiklik gösteriyor. Sigortam.net üzerinden poliçe alan müşterilerimizin mesleki dağılımına bakıldığında en fazla satın alma yapan müşterilerimizin meslekleri bilgisayar mühendisi, öğretmen ve avukat olarak sıralanıyor. Bu meslekleri işletme, makine mühendisi, askeri personel, doktor, bilgisayar programcısı, ekonomist, elektrik-elektronik mühendisi ve endüstri mühendisi takip ediyor.”

Müşterilerin yüzde 89’u internet sitesinden, yüzde 11’i ise çağrı merkezinden teklif alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Bir İlk

Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş platformu Sigortam.net, Facebook üzerinden sigorta teklifi sunarak dünya çapında bir ilki gerçekleştiriyor.

Sigortam.net Dünya Gazetesi’nde!

Sigortam.net Facebook sayfasını beğenen tüm internet kullanıcıları kasko ve trafik sigortası için en iyi sigorta tekliflerini, anında alabiliyor.

Sigortam.net Dünya Çapında Bir İlki Gerçekleştirdi!

Sigortam.net Facebook sayfasını beğenen tüm internet kullanıcıları kasko ve trafik sigortası için en iyi sigorta tekliflerini anında alabiliyor.