444 24 00
7/24 Yanınızdayız

AB'nin İnternet Sigortacılığına Katkısı

16 Ocak 2006
İnternet teknolojisi kullanılarak sadece birkaç dakika içerisinde sigorta ürünlerinin karşılaştırılması ve uygun olanın satın alınması mümkün olacak
 
Ekonomi Servisi - Türkiye'de internet üzerinden sigortacılık hizmetinin Avrupa Birliği (AB) süreci ile birlikte hızlanacağı, deprem sigortası ve mortgage sisteminin de buna ivme kazandıracağı belirtildi. Türkiye'de ilk ve tek karşılaştır­malı sigorta hizmeti veren platform olan Sigortam.net'in Genel Müdürü Şahap Tezer, Türkiye'de internet kullanımının yaygınlaşmasının sigorta işlemlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesine pozitif etki yapacağını belirterek "Zamandan ve sigorta harcamalarından tasarruf etmek isteyen herkes için önemli bir çıkış kapısı olacaktır. AB süreci de bunu olumlu yönde etkileyecektir" diye konuştu. Tezer, telefonda dakikalarca bekledikten sonra verilen talimatlar ve edinilebilen bilgiler yerine internet teknolojisi kullanılarak sadece birkaç dakika içerisinde sigorta ürünlerinin karşılaştırılması ve uygun olanın satın alınmasının mümkün olduğuna dikkat çekti. İlk zamanlarda önemli sıkıntı yaşamalarına karşın sonradan sistemin anlatıldığını kaydeden Şahap Tezer, öncelikli olarak kasko sigortaları, sağlık sigortaları, ferdi kaza ve işyeri sigortaları gibi alanlarda Sigortam.net'in yaygın olarak kullanıldığına dikkat çekti. Şahap Tezer, müşteri sayılarının önemli oranda arttığını da vurguladı.
 
Şahap Tezer, poliçe satın alımlarında SSL ve SET gibi protokoller yoluyla güvenlik konusunu da çözdüklerini vurguladı. Türkiye için farklı bir satış kanalı olduğu için başlangıçta birtakım zorluklar yaşandığını da ifade eden Tezer, "Ancak sistemin şeffaf yapısı, her bilgiyi müşteri ile paylaşma misyonumuz, sitemizde sunduğumuz bilgi ve detaylar ve 7 gün 24 saat hizmet vermemiz sayesinde bu zorluğu aştığımızı düşünüyoruz" dedi.
 
İnsanların kendilerini ve araçlarını güvence altına alma isteğinden dolayı kasko ve zorunlu trafik sigortalarının çok ilgi gördüğünü de kaydeden Tezer, şöyle konuştu: "Türkiye'de deprem sigortası zorunlu hale getirildikten sonra sigortalama oranlarında önemli artışlar görüldü. Mortgage sisteminin uygulamaya geçmesi ile konut ve hayat sigortalarında da artış olmasını bekliyoruz."

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.