444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Ucuz ve Doğru Poliçe Sigortam.net'ten Alınır

07 Ocak 2007
 Sigortam.net Pazarlama & Crm Direktörü Özgür Zeybek Türkiye’nin ilk ve tek karşılaştırmalı sigorta alım sitesi olan “Sjgortam.net’in kurulduğunu belirterek sigorta alıcılarına karşılaştırmalı poliçe seçeneği sunarak en ucuz ve en doğru poliçeyi alma imkanının sağlandığını kaydetti. Sigortam.net’in İlab Holding’e bağlı bir sigorta ve reasürans broker şir­keti olduğunu açıklayan Zeybek. Sigortam.net’in 27 Mart 2001 tarihinde TC. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden Sigorta ve Reasürans Brokerliği Ruhsatı’nın alındığını söyledi. Zeybek sitede online olarak araç, sağlık, hayat, konut, ferdi kaza, dep­rem, seyahat, işyeri ve dıiğer ürünlerinin de karşılaştırmalı sigorta seçeneklerinin yer aldığını ifade etti.
 
 Zeybek Sigortam.net’in tümü kendi alanında  uzman ve sektör deneyimli 100’ü aşkın personeli ile koşulsuz müşteri memnuniyeti esasını modern internet teknoloji­leri ile birleştiren kaliteli bir hizmet sunmayı hedeflediğini ifade etti. Ül­kemizin finansal hizmetler alanın­daki B2C pazaryeri ve e-ticaret uygulaması olan Sigortam.net’in tüketicilerin bilgi yoğun bir ürün olan sigortayı “bilerek ve seçerek” şeffaf bir süreçle almalarının sağlandığını dile getiren Zeybek şunları söyledi:
“Müşterilerimiz internet sitesi üzerinden çalıştığımız sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırabilir ve dilerlerse online satın alabilirler. Müşterilerimiz internet sitemizi kullanarak satın aldkları poliçelerin ödemelerini takip edebilir, hasar bildirimi yapabilir ve hasar dosyalarının durumunu öğrenebilirler. Dünyadaki örneklerine baktığımızda bu kadar kısa sürede bu kadar geniş kapsamlı bilgiyi ekrana getiren bir kuruma rastladığımızı söyleyemeyiz. Sigortam.net Müşteri Hizmetleri Bölümümüz “7/24 call center” çalışma anlayışıyla her an müşterilerimizin taleplerini yerine getirmeye hazırdır.”
 

'Siteyi 7 milyonu aşkın kişi ziyaret etti”
 

 Sitenin toplam ziyaretçi sayısının 7 milyonu aşkın olduğunu aşkın olduğunu kaydeden Zeybek hedef kitlelerinin sadece internet ortamında değil daha farklı noktalardaki tüketicilere ulaşmayı planladıklarını belirtti. Sigortam.net'in 2006 yılında geçen yıla göre yüzde 60 arasında büyüme yaşadığını ifade eden Zeybek 2007 yılında da yüzde 100’ün üzerinde büyümeyi hedeflediklerini kaydetti. Zeybek, bu yıl en çok iş­lem gören poliçenin kasko olduğu­nu kaydederek işlem gören poliçe­lerde kaskonun payının yüzde 40’lar seviyesine geldiğini söyledi.
Zeybek, satışların büyük bir çoğunluğunun telefonla gerçekleş­tiğini belirterek “Müşteriler telefonla çağrı merkezini arıyor.. Hangi ürünü seçiyorsa poliçesini başlata­biliyor. Ödemesi alındığı andan itibaren de kullanıcıya elektronik posta gidiyor. Poliçesi de birkaç günde kargo ile teslim ediliyor. Başka bir bilgiye ihtiyaç kalmadan oturduğu yerden yapabiliyor. Ku­rumsal hizmetlerimiz ise, KOBİ ve büyük firmalar sigorta ihtiyaçlarını belirleyip risk analizlerini yapıp han­gi teminatlara ihtiyaçları olduğunu belirliyorlar. Kurumsal olarak, te­mel sigorta danışmanlığı, teknik da­nışmanlık, risklerin tespiti ve analizi, fiyat araştırması ve analizi ile poliçe düzenlenmesi ve ilgili hizmetleri veriyoruz” diye konuştu.
 

“En ucuz fiyat garantisi”
 

Online olarak böyle bir siste­min Türkiye’de olmadığına dikkat çeken Zeybek, internetin sigorta şirketleri tarafından daha çok mevcut ürünlerin tanıtıldığı bir platform olarak kullanıldığını ifade etti. Zeybek, internet sitelerini yenilediklerini belirterek, sitenin dinamik alanları ile tüketiciyi eğitmek adına bilgilere yer vereceklerini söyledi. Sigortam.net’in sigorta marketi konseptinin geçen yıl kullanmaya başladığını ifade eden Zeybek, böyle­ce bir sigorta şirketi ile çalışma zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarını kaydetti. Zeybek, yeni bir satış pa­zarlama sistemi dan “en ucuz fiyat garantisi” kampanyasının devam ettiğini belirterek, “Bir şirketin aynı ürününü Sigortam.net’ten başka bir yerde daha ucuza bulunması durumunda müşteriye aynı fiyattan sigorta işlemlerini yapıyoruz. Yakınlarını bize getirenlerin poliçelerin­den ödül kazandırıyoruz” dedi.
Sitede, 30 sigorta şirketinin teklifini karşılaştırmalı olarak su­nulduğunu ifade eden Zeybek, İs­tanbul ve İzmir dışında da Türkiye genelinde portföylerinin hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin oluşturduğunu söyledi. Zey­bek firmanın kendi içinde proje ekiplerinin yer aldığını belirterek böylece hem iş süreçlerini kısaltmayı hem de verimliliği artırmak için birçok projelerinin olduğunu ifade etti.
 

“Gayrimenkul yatırımları sektöre olumlu yansıyacak”
 

 Sigortam.net sigorta sektörün­de tüketici bilincinin gelişmesine önemli katkı sağladığını belirten Zeybek, müşterilerin  hangi poliçeye niçin aldıklarını, hangi kapsamda aldıklarının artık net olarak görebildiklerini söyledi. Zeybek, bu yıl  Mortgage Yasası’nın çıkması ile birlikte kayıt altına alınacak gayrimenkul yatırımlarının sigorta sektörüne de olumlu yansıyacağını belirtti. Mortgage'ın esas başarı faktörünün reel faizler ve ekonomideki istikrarın sürekli olmasının yattığını ifade eden Zeybek, mortgage ile ipotek alacaklısını koruma sigortası, gayrimenkul mülkiyet sigortası gibi başka sigorta türlerinin de devreye girmesinin beklenildiğini söyledi. Sigortacılık sektörünün gelişmesinin beklenildiğini fakat istenilen seviyelere gelmediğini işaret eden Zeybek, 2006 yılında enflasyonun üzerinde büyüdüğünü söyledi.
Zeybek, sektörün 2006 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 23 artış gösterdiğini belirterek özellikle kasko sigortalarında daha fazla büyüme yaşandığını dile getirdi. Türkiye’deki tüketicilerin ilk başta araçlarını düşünüp kasko yaptığına dikkat çeken Zeybek, “Araç sigortalarında geçen yıla göre yüzde 2 oranında artış var. Özelikle deprem sigortasında beklentilerin altında yüzde 20 artış oram mevcuttur. Konut sektöründe yeni ev alanlar, yeni gayrimenkul alanların sigorta yaptığını görüyoruz. Özellikle 2006'da çıkması planlanan mortgage bu yıla kaldı. Mortgage’ın yasallaşması ile gayrimenkul sigortalarında artış bekliyoruz” dedi.
 

“Yabancı yatırımcıların yatırımları devam edecek”
 

 2006 yılında sektörde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve Amerika’dan satın almaların gerçekleştiğini ifade eden Zeybek, “Bu yılda alımların daha da artmasını bekliyoruz. Geçen yıl AB uyum sürecinde ve 2006 yılında sektöre dış kaynaklardan çok büyük bir ilgi oldu. Bankalardaki şirket birleşmesi süreci sigorta sektöründe de yaşanıyor. birleşmeler ve satın almalar ilgi görüyor, çünkü büyüme potansiyeli çok yüksek olarak bakılıyor. Ekonomik dalgalanmalar ve istikrar azaldıkça sigorta sektörünün de beklenilenden daha hızlı büyümesi bekleniyor” diye konuştu.
 Zeybek, AB aşamasında sorumluluk sigorta bilincinin arttığını kaydederek, yabancı şirketlerin bu sigorta çeşidini Türkiye’ye çok kısa bir sürede adapte edeceğini belirtti. Sektörde, bu yıl sermaye yeterliliği konusunda sorunların çıkacağını söyleyen Zeybek, sermaye yeterliliği az olan şirketlerin sektörde barınamayacağını açıkladı. Yabancı şirketlerin çok farklı ürünler getireceğini ve tatlı bir rekabetin başlayacağını dile getiren Zeybek, müşterilerin ihtiyaçlarına beklentilerin üzerinde cevap veren ve özel ürünler gerçekleştiren firmaların ön planda yer alacağını vurguladı. 

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.