444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hedef Sigortanın Süpermarketi Olmak

10 Haziran 2002

 

1 yıl önce faaliyetlerine başlayan sigortam.net, önümüzdeki 5 yılda sigortanın süpermarketi olmayı hedefliyor. Sigortanın uzantısı olan bireysel emeklilik gibi alanlarda da hizmet verme planlarının olduğunu belirten Sigortam.net Genel Müdürü Uğur Ergün. "Bugün internet Türkiye sigorta prim yönetimi içerisinde çok küçük bir paya sahip. İnterneti bu anlamda kullanılacak temel kanallardan biri haline getirme amacındayız" dedi.
 
Sigortam.net'in kurumsal hizmetler alanında Türkiye'deki ilk a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulaması olduğunu öne süren Ergün, a-ticaret'in özellikle sigortacılık gibi kişiye özel hizmet verilen alanlarda kullanılan çok yeni bir terim olduğunu söyledi. a-ticaret, internet müşterilerinin gereksinimlerini adım adım akıllıca analiz eden ve müşterinin gereksinimine en uygun ürünü dinamik olarak hazırlayan bir e-ticaret uygulaması. A-ticaret uygulamalarında müşteriye sunulan standart bir ürün olmadığını anlatan Ergün, ürünlerin son aşamada müşteri gereksinimlerine uygun olarak oluşturulduğunu ve fiyatlandırıldığını, böylece müşterinin gereksinimle­rine en uygun ürünü en uygun fiyatla almasının sağlandığını kaydetti.
 
Ergün, "A-ticaret'in dünyadaki ilk örneği 2000 yılında IBM'in Almanya'da bir sigorta brokerlik kuruluşuna geliştirdiği bir uygulama ile oluştu. Sigortam.net de kendi alanında hem ülkemizde hem de dünyadaki ilk uygulamalardan biri. Bu özellik sigortam.net'in teknolojiye kazandırdığı yenilikçi özelliklerden biri. Özellikle teknoloji büyük ödülü finalisti olmamız sebebiyle geçtiğimiz günlerde bir parça daha öne çıktı" şeklinde konuşlu.
 
Sigorta ve BT bilgilerimizi biraraya gelirdik
Veritabanı olarak Oracle, uygulama yazılımı olarak ise Microsoft araçları kullandıklarından bahseden Uğur Ergün, ayrıca yazılım alanında Digilane ile iş ortaklığı yaptıklarını söyledi. Bu yazılımın özelliklerini ise şöyle anlattı: "Teknik anlamda en kritik aşamalardan biri yeni bir sigorta şirketinin tarifesini tanımlamak. Bu nedenle bu yazılımı sigorta ve BT bilgilerimizi birleştirerek geliştirdik Şirketlerin tarifelerindeki yapı, bizim fiyatlandırma formüllerimiz ve risk kabul kriterlerimizle birlikle normalize edilmiş bir yapıya geçiyor. Daha sonra da normalize edilmiş yapının kodu üretiliyor. Üretilen kod da bizim ortamımızda çalışmaya başlıyor. İşin pazarlamayla ilgili kısmında ise, çeşitli web araçlarını kullanarak ziyaretçimizin sitedeki davranışlarını inceliyoruz. Bir internet reklamına başladığımız zaman çoğunlukla ilk 1 saat içerisinde o reklamın iyi mi kötü mü olduğunu anlayabiliyoruz.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.