Sigortam.net’in Bünyesinde Bulunduğu İlab Holding, İlk Teleskobum Projesini İlk Destekleyen Şirket Oldu

İlk Teleskobum projesi, amatör teleskop yapımı ve gök bilimine olan ilgiyi yaygınlaştırarak bilimin halka indirgenmesi, halka mal edilmesi amacıyla çok yakın zaman önce hayata geçti. İlk Teleskobum 81 il, 81 okul, 81 el yapımı teleskop projesi çerçevesinde ilk el yapımı teleskop 21 Mayıs 2010 tarihinde Esenler Kazım Karabekir İlköğretim Okuluna hediye edildi.
Hepimizin bildiği gibi uzay çağına gelmiş olsak dahi ülkemizde çocuklarımızın astronot olması hala bir hayal. Onların hayallerinin gerçeğe dönüşebildiği bir geleceği şekillendirebilmek uğruna ‘Herkes için bilim’ felsefesinden hareketle ortaya çıkan bu projeye ilk destek Sigortam.net’in de yatırımcısı olan iLab Holding’den geldi.
İlk Teleskobum projesi ile çocuklarımızın hayallerindeki uzaya ilk adımı atacaklarına inanıyoruz. Bugünden ilk adımı atacak çocuklarımızın gelecekte kendilerini gerçek uzay yolculuğuna çıkaracak uzay araçlarını inşa etmelerine olan güvenimiz ise sonsuz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL