Kaskosuzluğun bedeli 3 Milyar TL!

Haberler.com/Sigortam.net

Sigortam.net, yollara hazırlıksız çıkan sürücülerin yanı sıra yağışın yarattığı risklere karşı da uyarıyor: TÜİK verilerine göre, kaza yapan ve hasarları sigorta şirketi tarafından karşılanan sürücüler kasko sigortalarını ihmal etseydi, üç milyar TL’den fazla harcama yapacaklardı. Kaza oranının %25 arttığı bu günlerde, kaskonuzu ihmal etmeyin!

2001 yılında kurulan, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahip iLab Holding yatırımı Sigortam.net, Araç Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası konularında tüm sürücüleri uyarıyor: Yağmur sonrası kayganlaşan, kar sonrası buzlanan zeminde sürüş hakimiyetini sağlamak güçleşirken trafikteki riskler ikiye katlanıyor. Kış lastiği, araçta bulunması gereken ekipmanlar ve sürüş emniyetine yönelik tüm önlemlerin yanı sıra, sigorta da olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Kasko sigortasının bir seçenekten öte ihtiyaç olduğunun kaza gerçekleştikten sonra anlaşıldığının altını çizen Sigortam.net, kaskonun amacının maddi-manevi bir hasar almadan önceki adım olması gerektiğini vurguluyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İstatistik Kurumu 2014 verilerini değerlendiren Sigortam.net, bazı çarpıcı rakamlara dikkat çekiyor:

– Geçtiğimiz yıl toplamda 338.5101(*) kaza yaşandı ve bu kazalarda 2.2962 kişi hayatını kaybetti.
– 196.1383 kişi ise maddi hasar aldı.
– Kazaların 143.3944 tanesi sürücülerden kaynaklı, 6795’u araç kaynaklı oldu.
– 2014 yılında trafikteki toplam araç sayısı 18.767.9896 idi.
– 18.148.3867 araç içerisinde kasko sigortasına sahip olanların sayısı sadece 5.183.7158.
– Kaskolu araçlar içerisinde hasara uğrayanların sayısı 1.613.8599
– Yaklaşık 1.600 bin kişi kasko sigortalarını yaptırmış oldukları için hasarları sigortalarından karşılandı.
– Kasko sigortası olmasaydı, bu kişiler toplam 3.080.581.01210 TL hasar bedelini kendi ceplerinden ödemek zorunda kalacaklardı.

Sürücülerin en çok yaptığı hatalar ise şöyle sıralanıyor:

– Araç hızında yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak.
– Kavşak geçiş önceliğine uymamak.
– Arkadan çarpma.

Trafikteki araçlardan yaklaşık 3’te 1’i kasko güvencesine sahipken, geri kalan araçlar ve bu araçların sahipleri her an risk altında. Hasar anında güvencesiz olan araçlar grubuna girmemek için yaptırılacak kasko sigortası ile sert kış koşullarına rağmen kendinizi ve aracınızı güvence altına almak mümkün.

7 gün 24 saat sigorta desteği
2015 yılında 14. yaşına basan ve kurulduğu günden bu yana 2 milyondan fazla müşteriye Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan Sigortam.net, poliçe satın alındıktan sonra da müşterilerini yalnız bırakmıyor, 444 24 00 numaralı sigorta destek hattı üzerinden müşterilerine poliçelerine dair tüm konularda ve hasar anında 7 gün 24 saat destek sağlıyor.

Kaynaklar:

1. EGM(Emniyet Genel Müdürlüğü )
2. EGM(Emniyet Genel Müdürlüğü )
3. EGM(Emniyet Genel Müdürlüğü )
4. EGM(Emniyet Genel Müdürlüğü )
5. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
6. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
7. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
8. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
9. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
10.TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)

* Tarafların anlaşarak kendi aralarında tutanak tanzim ettiği maddi hasarlı trafik kaza sayıları dahil edilmemiştir.

Kaskosuzluğun bedeli 3 Milyar TL!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hürses Gazetesi/Sigortam.net

Sigortam.net, yollara hazırlıksız çıkan sürücülerin yanı sıra yağışın yarattığı risklere karşı da uyardı. Türkiye’de online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahip olan iLab Holding yatırımı Sigortam.net, internet sitesinde araç kasko sigortası ve trafik sigortası konularında sürücülere yaptığı uyarıda yağmur sonrası kayganlaşan, kar sonrası buzlanan zeminde sürüş hakimiyetini sağlamak güçleşirken trafikteki risklerin ikiye katlandığını belirtti. Kış lastiği, araçta bulunması gereken ekipmanlar ve sürüş emniyetine yönelik tüm önlemlerin yanı sıra, sigortanın da olmazsa olmazlar arasında yer aldığı belirtilen uyanda “Kasko sigortasının bir seçenekten öte ihtiyaç olduğu kaza gerçekleştikten sonra anlaşılıyor. Kaskonun amacı maddi-manevi bir hasar almadan önceki adım olması gerekiyor” denildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İstatistik Kurumu 2014 verileri değerlendiren Sigortam.net, açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Geçtiğimiz yıl toplamda 338.5101 kaza yaşandı ve bu kazalarda 2.2962 kişi hayatını kaybetti. 196.1383 kişi ise maddi hasar aldı. Kazaların 143.3944 tanesi sürücülerden kaynaklı, 6795’u araç kaynaklı oldu. 2014 yılında trafikteki toplam araç sayısı 18.767.9896 idi. 18.148.3867 araç içerisinde kasko sigortasına sahip olanların sayısı sadece 5.183.7158. Kaşkolü araçlar içerisinde hasara uğrayanlann sayısı 1.613.8599 Yani yaklaşık 1.6 milyon aracın hasan, kasko sigortalanndan karşılandı. Kasko sigortası olmasaydı, bu kişiler toplam 3.080.581.01210 Tl, hasar bedelini kendi ceplerinden ödemek zorunda kalacaklardı. “Sürücülerin en çok yaptığı hatalar ise şöyle sıralanıyor: “Araç hızında yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak. Kavşak geçiş önceliğine uymamak. Arkadan çarpma. Trafikteki araçlardan yaklaşık 3’te 1’i kasko güvencesine sahipken, geri kalan araçlar ve bu araçların sahipleri her an risk aranda. Hasar anında güvencesiz olan araçlar grubuna girmemek için yaptınlacak kasko sigortası ile sert kış koşullanna rağmen kendinizi ve aracınızı güvence altına almak mümkün.”

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL