Keyifli ve Güvenli Bir Yaz İçin Sigortam.net’ten 3 Altın Tüyo

Haberler.com | Sigortam.net

2001 yılında kurulan, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahip iLab Holding yatırımı Sigortam.net, yaz ayları için araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktaları sıraladı.
2001 yılında kurulan, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satış ve karşılaştırma hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğine sahip iLab Holding yatırımı Sigortam.net, yaz ayları için araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktaları sıraladı.

1. “Keşke” dememek için, kasko yaptırın!

Sigortam.net, araç trafiğinin çok yoğun ve trafik kazası oranının Avrupa geneli ortalamasının çok üstünde olan Türkiye’de sürücülerin en önemli kurtarıcılarından birinin kasko sigortası olduğunu vurguluyor. Zorunlu trafik sigortasının kapsamından çok daha geniş bir yelpazede güvence sunması ve aracınızın trafik kazaları dışında başına gelebilecek diğer problemleri de çözüme kavuşturması açısından, sürücülerin olmazsa olmaz listesinde ilk sırada kasko sigortası bulunuyor.

– Kasko, trafikte başınıza gelebilecek risklere karşı sizi ve aracınızı teminat altına alır, sadece karşı tarafın zararını karşılayan zorunlu trafik sigortasına ek olarak mutlaka yaptırılmalıdır.

– Aracı sadece trafikte yaşanabilecek problemlere karşı değil, doğal afet, terör veya hırsızlık gibi durumlarda da güvence altına alan kasko, yüksek yedek parça fiyatlarından da daha az etkilenmenizi sağlar.

– Kasko ile teminatlarınızın kapsamına göre yol yardımı ve ikame araç gibi hizmetler alabilir, özellikle uzun yol seyahatlerinizi güven içinde geçirebilirsiniz.

– Araç kaskosu aracınızı sadece iki tarafın karıştığı kazalar karşısında değil, sürüş sırasında yaşadığınız talihsizlikler sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasarlar veya arızalara karşı da korur.

2. Bavulunuza gösterdiğiniz özeni, aracınıza da gösterin!

Uzun bir yolculuk için ev sahipliği yapacak olan aracın en az bavulumuz kadar titizlikle yolculuğa hazırlanması gerektiğini hatırlatan Sigortam.net, aracınızın mevsim şartlarına ne kadar hazır olduğu konusu üzerinde de hassasiyetle durulmasını öneriyor.

– Aracınızın mevsimsel bakımını aksatmayın.

– Aracınızın soğutma sisteminin iki yılda bir yenileyin, böylece klima kullanımından kaynaklanan harareti minimuma indirerek güvenle serinleyin.

– Görüşü etkileyerek kaza riski yaratabilecek aşınmış ya da sertleşmiş cam sileceklerini yenileyin.

– Mevsime uygun yaz lastikleri seçin.

– Motor yağınız azalmışsa ilave edin, motor yağı ve filtresini zamanı gelmişse mutlaka yenisiyle değiştirin.

– Aracın fren sistemine her 10 bin km’de bir yapılması gereken bakımı ve fren hidroliği kontrolünü ihmal etmeyin.

– Aracınızın kullanma kılavuzundaki sürelere göre

– Hava ve yakıt filtrelerini araç kullanma kılavuzunda belirtildiği sürede değiştirin.

3. Aşırı sıcaklarda güvenli sürüş için bunları mutlaka okuyun!

Sigortam.net, aşırı sıcaklarda çıkılan uzun araç yolculuklarını da güvenle tamamlamanıza yardımcı olacak şu tavsiyelere dikkat çekiyor:

– Bol su için, yolculuk öncesi ve sırasında yağlı, ağır yiyeceklerden kaçının.

– Yola çıkış için akşam veya günün erken saatlerini tercih edin, iki saatte bir minimum 15 dakikalık molalar verin.

– Asla yorgun ve uykusuz bir halde sürücü koltuğuna geçmeyin.

– Araç radyatörünün su kaynatma olasılığına karşı, araçta mutlaka fazladan su bulundurun. – Yoldaki göz kamaşmasına engel olmak için araç güneşliğinizi ihtiyaç olduğunda değil, yolculuğun en başında indirin. – Yolculuk için rahat, pamuklu ve açık renkli kıyafetleri tercih edin, araç pedallarını kullanmak için rahat bir ayakkabı seçin, terlikle araç kullanmayın. – Kalp, tansiyon veya şeker hastalığınız varsa aşırı sıcaklarda uzun süreli sürüşlerden kaçının, araç klimasının vücuda değil, cam yönünde doğru çalışmasını sağlayın. Klimayı sürekli çalıştırmayın, 30 dakikada bir aracı havalandırın. – Özellikle sıcaklık değerlerinin en üst seviyelere çıktığı öğle saatlerinde yoldaki asfalt erimesine karşı dikkatli olun.

7 gün 24 saat sigorta desteği 2015 yılında 14. yaşına basan ve kurulduğu günden bu yana 2 milyondan fazla müşteriye Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan Sigortam.net, poliçe satın alındıktan sonra da müşterilerini yalnız bırakmıyor, 444 24 00 numaralı sigorta destek hattı üzerinden müşterilerine poliçelerine dair tüm konularda ve hasar anında 7 gün 24 saat destek sağlıyor.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL