Konut Sigortasıyla Eviniz Güvencede

Ansızın gelişen felaketlere karşı, konut sigortaları evinizi ve içindeki eşyaları güvence altına alıyor. Böylece size; el emeği, göz nuru ile kurduğunuz evinizde huzurlu ve mutlu bir ömür geçirmek kalıyor…

 
Deprem, hırsızlık gibi risklerin, konutunuza vereceği hasarlar; karşılayabileceğinizden çok daha büyük boyutlarda olabilir. Konut sigortası sayesinde konut özelliklerine göre değişen primlerle tüm evinizi, hatta eşyalarınızı da güvence altına alabilirsiniz. Poliçe teminatları kapsamında oluşan bir hasar sonunda evinize ya da eşyalarınıza gelen hasarı sigorta şirketi karşılayacaktır. Bu nedenle yıllarca çalışarak yaptığınız birikimlerle sahip olduğunuz evinizi ve eşyalarınızı her türlü riske karşı güvence altına almanız, mutluluğunuzun ve huzurunuzun sürekliliğini sağlar.
www.sigortam.net sitesinden konut sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalara bir göz atalım…
 
Konut sigortası satın alırken mutlaka değişen iklim koşullarına, güçlü fırtınalara, aşırı yağışlara, depremlere ve son zamanlarda artan hırsızlık olayları gibi olası tüm risklere karşı tam güvence aldığından emin olunmalıdır Bu nedenle doğru teminatların seçilmesine özen gösterilmelidir
Ucuza satın alman bir konut sigortası eğer ihtiyaca uygun teminatlar içermez ise olası bir hasar duru¬munda zararın tamamı ya da bir kısmı poliçe kapsamı dışında kalabilir.
Konut sigortası yaptırmadan önce satın almak istenilen poliçenin kapsam ve koşulları hakkında ayrıntılı bilgi edinilmelidir. Satın alınacak poliçenin muafiyetleri hakkında önceden bilgi alınması, bir hasar durumunda mağduriyeti önleyecektir.
Poliçe satın alınmadan önce genel ve özel şartların dikkatlice okunması önemlidir Ayrıca, poliçe satın almadan önce şirketlerin primlerini ve hizmet kalitesini teminat içeriğiyle birlikte değerlendirmek sigortalıya büyük kazançlar sağlar.
Genel anlamda konut sigortalarının primleri, konutunuzun bulunduğu yere, alınacak kapsamına, konutunuzun yaşına, binanızın yapı tarzına ve yangın ile hırsızlığa karşı alınmış koruma önlemlerine göre değişir.
 
Türkiye'de 5 deprem Risk Bölgesi Var
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), konutun deprem ve deprem sonucu oluşacak yangın, infilak ve yer kayması risklerini teminat altına alır. Limit 2007 yılı için maksimum 110.000 YTL olarak belirlenmiştir ve binanın brüt metrekaresine göre değişmektedir. Dolayısıyla bu rakamı aşan konutlar için isteğe bağlı olarak konut sigortası yaptırılması gerekir. Bunun için de DASK sigortasının poliçe numarasının, konutun brüt metrekaresinin ve DASK poliçe teminat bedelinin konut poliçesini düzenleyecek sigorta şirketine bildirilmesi yeterlidir. Türkiye, deprem ile ilgili olarak risk derecelerine göre 5 ayrı bölgeye ayrılmıştır. Bu 5 ayrı bölge ayrı ayrı ele alındığında aynı daire için farklı primler ortaya çıkar.
 

Risk Bölgesi

Risk Derecesi

Prim (YTL)

İstanbul (Kadıköy) 

1. Derece

114

İstanbul (Beşiktaş)

2. Derece

84,75

İstanbul (Sarıyer) 

3. Derece

52,35

Erzurum (Pasinler)

2. Derece

79,75

Ankara (Çubuk)  

3. Derece

47,35

Kırklareli (Merkez) 

4. Derece

34,75

Karaman (Merkez) 

5. Derece

30

 
*NOT: Tabloda 100 metrekare tam kagir (taş ve tuğladan yapılan) apartman dairesi baz alınmıştır.
 
Yapı Kredi'nin Yuvam Paketi, 3. Şahslara Verilen Zararı da Önlüyor
 
Yapı Kredi Sigorta, konut sigortası kapsamında; Yuvam, Süpereko ve Yangın Sigortası olarak üç ürün sunuyor. Süpereko geniş bir güvence içeriğini uygun fiyata sağlıyor. Ticari ve sanayi sektörleri tarafından tercih edilen Yuvam Sigortaları yangın ve ekstra korumalar içeriyor. Bu sigortaya ek olarak tüm sigorta şirketlerince düzenlenebilen Zorunlu Deprem Sigortası da, yine Yapı Kredi'nin konutları depreme karşı güvence altına alan zorunlu bir sigorta ürünü. Yapı Kredi Sigorta'nın Yuvam Paket Poliçesi, sektörde yer alan konut paket poliçeleri içerisinde en kapsamlılarından biri… Ev ve içindeki eşyalarını maddi güvence altına almak isteyen kişilerin, eviyle ilgili talep edebileceği teminatların tamamını karşılıyor. Bunun yanı sıra bireysel kaza teminatı; bina ve eşyalara verilen hasarları, evde meydana gelen olaylar nedeniyle 3. şahıslara verilecek zararları, evcil hayvanlarınızın 3. şahıslara verebileceği zararları “tanımlanan şartlarda” kapsama alan “özel teminatlarla” sektördeki farklılığını da gösteriyor.
 
Yapı Kredi'den Ekstra Yuvam Avantajları
 
Kuru temizlemeye, terziye ve ütüye verilen eşyalarınızın 'yuvam' poliçesi teminat kapsamına giren hasarlarının ödenmesi.
Evde kullanılan elektrik, elektronik, optik eşyalarınızın tamir edildiği yetkili bir serviste, 'yuvam' poliçesi teminat kapsamına giren hasarlarının ödenmesi.
Evinizdeki misafirlerinize ait eşyaların, 'Yuvam' sigortası teminat kapsamına giren hasarlarının ödenmesi.
Evinizdeki kedi, köpek, kuş, gibi evcil hayvanlarınızın komşularınıza veya misafirlerinize verebileceği zararların karşılanması.
Evinizde meydana gelen bir olay nedeniyle komşularınızın veya misafirlerinizin maruz kalabileceği maddi veya bedeni zararların karşılanması.
TV, video, müzik seti ve bilgisayarların kazaen kırılması sonucu meydana gelebilecek zararların karşılanması.
Akvaryum camlarının kırılması sonucu akvaryum camına, bina ve eşyaya verilen zararların karşılanması
Elektronik cihazlara (televizyon, ses ve görüntü sistemleri, bilgisayar ve kamera) hasar anında, yeni değeri ile ödeme yapılması.
Aile fertleri için, kaza sonucu ölüm ve sürekli sakatlık risklerine karşı, “Bireysel Kaza” teminatı.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL