444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Krizde Herkes Sigortaya Koştu

05 Nisan 2009

 

 Sigortam.net Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek, krizin, bireyler ve kurumları sigortaya yönelttiğini söyledi. Zeybek, 'Müşterilerin fiyat odaklı davranışları sektörde rekabeti artırdı' dedi.

 

 

 Varlıklar korunmaya alındı
 

 Sigortam.net Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek, krizle birlikte bireylerin ve kurumların sahip oldukları varlıkları güvence altına alma eğilimine girdiğini söyledi. Sigorta alınırken müşterilerin fiyat odaklı davrandıklarını belirten Zeybek, “Bu, sigorta sektöründeki rekabeti de beraberinde getirdi. Yoğun rekabet de şirketleri farklı promosyon arayışlarına yöneltti” dedi
 

 Satışlarda büyük artışlar var
 

 Kriz döneminde poliçe satışlarında da önemli bir artış gözlemlendiğini belirten Zeybek, “Ferdi kaza sigortaları primi geçen yılın ilk üç ayı ile bu yılın ilk üç ayı karşılaştırıldığında yüzde 415 arttı” dedi. Zeybek, yangın, işyeri paket poliçelerinde yüzde 75, zorunlu olan trafik sigortalarında yüzde 90, kasko ve konut paket sigortalarında ise yüzde 30’lar seviyesinde artış gözlemlendiğini vurguladı.
 

 Primler yüzde 50 büyüdü
 

 Özgür Zeybek, sigortam.net’in farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırarak en uygun poliçeyi sunduğunu söyledi. Zeybek, “Sigortam.net’i bugüne kadar 15 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti. Bu, Türkiye'deki internet kullanıcılarının yüzde 60'ı demek. Sigortam.net olarak sektörde bu yıl büyüme gerçekleşmeyecek beklentisiyle ilk üçayda yüzde 50 prim artışı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net Pronet İşbirliği

02 Ocak 2009 Cuma

02 Ocak 2009, Cuma / Referans

Türkiye'de güvenlik sektörünün lider firması Pronet ile Türkiye'nin online karşılaştırmalı sigorta alım hizmetleri veren firması olan Sigor­tam.net avantajlı bir kampanyaya imza atıyor.

Sigortam.net'ten "Krizde Sigortayı" Unutmayın Uyarısı

14 Ocak 2009 Çarşamba

14 Ocak 2009, Çarşamba / Dünya

Sigortam.net, global krizin yaşandı­ğı bugünlerde sigortanın daha da önem kazandığını belirterek, sahip olunan tüm değerleri korumanın tek yolunun sigorta güvencesi olduğunun altını çizdi.

Poliçe Satışları Azaldı Küçülme Artacak

01 Ocak 2009 Perşembe

Ocak 2009 / AutoShow

Her yıl neredeyse Tür­kiye ekonomisinin üze­rinde büyüyen sigorta sektöründe 2008 yılının ilk yarısında yaşanan olumlu hava, küresel kriz sebebiyle tersine döndü.