444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net'ten "Krizde Sigortayı" Unutmayın Uyarısı

14 Ocak 2009

 Sigortam.net Genel Müdürü Refik Berkol, global krizin yaşandı­ğı bugünlerde sigortanın daha da önem kazandığını belirterek, sahip olunan tüm değerleri korumanın tek yolunun sigorta güvencesi olduğunun altını çizdi.

 Kriz ile birlikte insanlar tasarrufa gitmeye ve zorunlu ihtiyaçları dışındaki harcamalarından kaçınmaya başladıklarını belirten Berkol şun­ları söyledi; ”Ancak sigorta bu kriz döneminde büyük önem taşıyor. Çünkü sahip olduğumuz değerleri korumanın tek yolu sigorta. An­cak her şeyden önce sigorta konusunda bilinçlenmek de büyük önem taşıyor. Tüketicilerin sigorta satın alırken hangi riskleri hangi şart­larda satın aldıklarını bilmesi gerekiyor. Sigorta poliçesi yaptırırken dikkat edilecek en önemli nokta sigortalanacak değerin açık olduğu risklere en doğru teminatların seçilmesidir. Yani gerçek risklere teminat alınmalıdır. Hem sigortalının hem de sigortalanacak değerin özellik­lerine göre doğru teminatların seçilmesi ile riskler güvence altına alı­nacak, fazla prim ödenmesinin önüne geçilerek önemli ölçüde prim tasarrufu sağlanacaktır” dedi
 Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek ise mevcut varlıkların korunulmasının önemi üzerinde durarak, herkesin mevcut mali yapılarını koruyabilmeleri için sahip ol­dukları tüm varlıkları sigorta güvencesi al­tına aldırmaları gerektiğini ve herhangi bir risk sonucu kaybedilen birçok varlığın ye­rine koyulmasının eskisinden daha da güç olacağına vurgu yaptı.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net Pronet İşbirliği

02 Ocak 2009 Cuma

02 Ocak 2009, Cuma / Referans

Türkiye'de güvenlik sektörünün lider firması Pronet ile Türkiye'nin online karşılaştırmalı sigorta alım hizmetleri veren firması olan Sigor­tam.net avantajlı bir kampanyaya imza atıyor.

Poliçe Satışları Azaldı Küçülme Artacak

01 Ocak 2009 Perşembe

Ocak 2009 / AutoShow

Her yıl neredeyse Tür­kiye ekonomisinin üze­rinde büyüyen sigorta sektöründe 2008 yılının ilk yarısında yaşanan olumlu hava, küresel kriz sebebiyle tersine döndü.

BES Artık Sigortam.net'te

30 Ocak 2009 Cuma

30 Ocak 2009, Cuma / Referans

Türkiye'de Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili ayrıntılı ve kapsamlı bilgiye Sigortam.net sitesi üzerinden ulaşılabilecek.