İnternette Net Sigorta Hizmeti

Belki çok yakın gelecekte bu sorunun cevabı 'evet' olacak. Gönümüzde ise sanal dünya henüz, sınırsız hayal gücü ile üretilen bilim kurgu ürünlerindeki kadar geniş değil. Şimdilik, sanal dünyada aldığımız hizmetler çoğunlukla bilgi hizmetleri düzeyinde. Bu durumda beklentilerimiz de bilginin değişik biçimlerde işlenmesi ve bizlere olabildiğince kapsamlı ve kaliteli biçimde geri dönmesi yönünde gelişiyor. Yaklaştığımız sonuç: sanal dünyada uygulama alanlarının dar olması ve buna bağlı olarak mevcut alanlarda beklentilerin de yüksek olması gibi görünüyor.
 
Fakat yine de bazen bizi çok şaşırtacak beklenmedik uygulamalarla karşılaşabiliyoruz. Üretken bakış açısı ve girişimci yaklaşım ile ciddi sürprizler yapılabiliyor. Buna örnek olacak en iyi uygulamalardan biri olan www.sigortam.net sigorta brokerliği konusunda verdiği çok ileri düzeyde hizmetler ve sanal dünyanın dışına taşan yanları ile oldukça başarılı. Karşılaştırmalı sigorta hizmetleri veren sigortam.net, internet üzerinden tüketicilerin kendilerine en uygun birey­sel sigorta alternatiflerini bulmalarını ve karşılaştırarak en uygun olanı almalarını sağlıyor. Tamamıyla Türkiye'de geliştirilen Sigortam.net, site yetkililerinin verdiği bilgilere göre daha kuruluşunun ilk yılında 400.000'den fazla kişiyi sigorta konusunda bilgilendirmiş ve 200.000 kişiye de teklif vermiş. Sanal dünyada hayat bulduğu ilk yılda, binlerce kişiyi sigortalayan sigortam.net, dünyada aynı alanda faaliyet gösteren farklı sitelere oranla daha başanlı sonuçlar elde etmiş.
 
Herhangi bir konuda sigorta yaptırmak isleyen bir tüketici, sigortam.net sitesine girdiğinde açılış sayfasında sigorta sektörü ile ilgili haber ve bilgi linklerinin yanı sıra hemen sayfanın üstünde farklı poliçe seçenekleri ile karşılanıyor. Buradaki seçiminize göre sizi yönlendiren ve mümkün olduğunca akılcı ve hazır seçenekler sunan bir dizi form ile size uygun poliçelere ulaşmanız sağlanıyor. Bu kısımda kullanıcıyı sıkmayacak bir asistan yazılım tarzı benimsenmiş. Bulunduğunuz form ve geçeceğiniz aşamalar sayfanın üst kısmında sürekli gösteriliyor. Sizin profilinizi belirlemeye yarayan aşamalardan sonra size uygun poliçe örnekleri belirleniyor. Bu aşamadan sonra bu poliçeler üzerinde çok detaylı karşılaştırmalar yapmanız, ayrıntılı bilgiler almanız mümkün. Çok sayıda sigorta şirketinin farklı ürün ve tarifeleri arasından en uygun kapsam ve koşularını, tamamen kendi belirlediğiniz kriterlere göre inceledikten sonra site üyeliği gerektiren son aşamalarda ise beğendiğiniz sigorta poliçesini online satın almanız mümkün. Güvenlik endişesi duyan kullanıcılar ücretsiz müşteri hizmetleri hattını arayarak müşteri temsilcilerinden yardım alabilirler.
 
Site aracılığı ile yapabildiğiniz tek işlem poliçe almak değil tabii ki. Bunun yanında satın aldığınız poliçelerin ödemelerini takip edebilir, hasar bildirimi yapabilir ve hasar dosyalarının durumunu öğrenebilir, poliçe vadelerinizi hatırlatan servislerden faydalanabilirsiniz. Bu şekliyle tamamen şeffaflaşan sigorta alım süreci ile tüketici hem zaman hem de paradan tasarruf sağlıyor. Ayrıca yine site yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu şekilde satın alınan bir poliçenin bilinen yollarla alınan poliçelerden hiçbir farkı yok. Yani satış sonrası hiz­metlerden de her yönüyle yararlanılabiliyor. Sigortacılık sektöründe tüketicilerin ilk kez ürünü bilerek ve seçerek almasına imkan sağladıklarını belirten site yetkilileri, konuya ilgi duyan tüm tüketicilerin hem merak ettikleri konularda bilgilenmeleri hem de ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaları için siteye ve telefon yoluyla Müşteri Hizmetleri Birimi'ne ulaşmalarını tavsiye ediyor. Sigprtam.net, müşteri ihtiyaçlarının detaylı analizini gerektiren dinamik ürünlerin internet üzerinden pazarlanabilmesine imkan tanıyan yüksek teknoloji ürünü bilgisayar tabanlı uygulamaların ülkemizde de başarıyla kurulup işletilebileceğinin güzel bir örneği.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL