444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta şirketlerinin tekliflerini kıyaslayın!

22 Ağustos 2016

Hürriyet.com.tr | Sigortam.net

Zorunlu trafik sigortasında yapılan yeni düzenlemelerle ilgili kamuoyunu bilgilendiren İcra Kurulu Başkanı ve CEO’muz Tahsin Gürdoğan'ın açıklamaları Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesinde yer aldı. 

Zorunlu trafik sigortasında yapılan yeni prim düzenlemeleri sayesinde araç sahiplerinin daha uygun fiyatlarla sigorta satın alabileceği yeni bir dönem başlıyor. Sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net, tüketiciyi sigorta şirketlerinin tekliflerine ulaşma imkânı veriyor.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in “zorunlu trafik sigortalarında primlerin daha etkin bir şekilde düşürülmesi için yeni bir mevzuat hazırlandığı, yasal düzenleme sonrasında primlerde düşüş eğiliminin başladığı, vatandaşların poliçelerini düzenlettirdikten sonra da piyasada mevcut daha düşük primlerden poliçe tanzim ettirmelerinin mümkün olduğu ve internet ortamından da kolay teklif alma olanağının bulunduğu” şeklinde yaptığı açıklamanın ardından, sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortası fiyatlarını düşürmeye başladı.

Türkiye’nin ilk sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Tahsin Gürdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son 1 yıldır araç sahipleri trafik sigortasındaki yüksek primlerden şikayet ediyor ve trafikte sigortasız ve güvencesiz dolaşan araç sayısı maalesef her geçen gün artıyordu. Bu yeni düzenleme ile birlikte fiyatların yanı sıra prim belirleme sıklığının da değiştiğini görüyoruz. Daha önce sigorta şirketleri tarafından ayda bir kez belirlenen zorunlu trafik sigortası tarifeleri yeni düzenleme ile günlük olarak değiştirilebilecek. Böylece şartlara daha hızlı uyum sağlanmış olacak. Bu durumda trafik sigortası almadan önce fiyat karşılaştırması yapmak çok zaruri hale gelmiş oldu.”

Site üzerinden online olarak ve telefonla sigorta satış ve karşılaştırma hizmetini bugüne dek 3 milyondan fazla müşteriye sunduklarını belirten Gürdoğan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bugüne dek çalışmalarımızda zorunlu trafik sigortasının önemine dikkat çekmek üzere pek çok çağrıda bulunduk. Sayın Şimşek’in, açıklamalarında da tavsiye ettiği üzere, araç sahipleri poliçe vadesi geldiğinde rekabetçi ortamda belirlenen primleri araştırıp, internet üzerinden bizim de sunduğumuz karşılaştırma hizmetlerini takip ederek en uygun teklifi bulabilir. Zorunlu trafik sigortalarını bir an önce, bütçelerine en uygun şekilde satın alabilmeleri için tüm araç sahiplerini Sigortam.net üzerinden en büyük sigorta şirketlerinin teklifleri karşılaştırmaya davet ediyoruz.”


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'in, "İnsana Saygı"sı Ödüllendirildi!

10 Mart 2016 Perşembe

Bu yıl 15.'si düzenlenen ve en prestijli insan kaynakları ödülü olarak görülen İnsana Saygı Ödülü'nü kazanan firmalardan biri de Sigortam.net oldu.

Sigortam.net'e 'İnsana Saygı' Ödülü

29 Mart 2016 Salı

Kariyer.net tarafından her yıl düzenlenen İnsana Saygı Ödülü'nü alan firmalardan biri de bu yıl Sigortam.net oldu.

Sigortam.net Altın Örümcek’te yine “Halkın Favorisi” oldu

27 Nisan 2016 Çarşamba

Sigortam.net 14.Altın Örümcek WEB ödüllerinde 200 binden fazla kullanılan oy sonucunda yine "Halkın Favorisi" seçildi.