444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortacılıkta Şeffaf Hizmeti Sevdik

01 Mart 2007
Türkiye'de ilk defa İnternet üzerinden ve farklı şirketlerin ürünleri arasında karşılaştırma yaparak sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan Sigortam.net, 2006’da bir önceki yıla göre yüzde 100'e yakın oranda büyüme sağladı.
 
Sigorta poliçesi satın almak kolay bir iş değildir, önce risklerinizi doğru tespit edeceksiniz, sonra o risklere uygun teminatları belirleyeceksiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun olan poliçeyi bütçenize de uydurmaya çalışacak, hayli zorlu ve zaman gerektiren bir süreçten geçeceksiniz. Türkiye'de ilk defa İnternet üzerinden sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan Sigortam.net ile tanışanlar içinse durum farklı. Online olarak trafik, kasko, hayat, sağlık, işyeri, ferdi kaza, konut, deprem (DASK), seyahat ürünlerini farklı şirketler arasında karşılaştırma yaparak satın alma imkânı sunan Sigortam.net'i geçen yıl ayda ortalama 450 bin, günde ise 15 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi, sigortacılıkta bu tarz şeffaf hizmetlere ilginin arttığının bir göstergesi.
“2006'da bir önceki yıla oranla gerek siteye gelen ziyaretçi, gerek telefon veya İnternet aracılığıyla teklif alan müşterilerimiz, gerekse de pazarlama faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz projelerle yüzde 100'e yakın bir büyüme gerçekleştirdik”' diyen Sigortam.net Pazarlama ve CRM Müdürü Özgür Zeybek, CRM uygulamalarından satış sonrası hizmetlere kadar birçok konuda hayata geçirdikleri yeni projeler ile daha çok kişi ve firmayı şeffaf hizmetle tanıştırdıklarını belirtiyor.
 
Sigortam.net'in yeni yüzü
2007 yılı içinde Sigortam.net'i yeni yüzü ile hayata geçireceklerini vurgulayan Özgür Zeybek, “Titizlikle hazırladığımız ve müşterilerimizin en kısa zamanda, en doğru, ihtiyaçlarına en uygun bilgi ve sigorta ürünlerine ulaşmasını sağlayacak sitemizin, gerek içerik gerekse tasarım açısından büyük ilgi uyandıracağını tahmin ediyoruz” diyor. Sigortam.net’te “Ödül Sistemi” de uygulamaya geçirilmiş. Bu sistem, Sigortam.net’ten poliçe satın alanların, yakınlarına da bu siteyi tavsiye etmelerine dayanıyor. Sitenin tavsiye edildiği kişilerin yeni poliçe almaları, tavsiye edene ödül kazandırıyor. Tavsiye ile gelen kişi sayısı, bu kişilerin satın aldıkları poliçe sayısı ve ödedikleri sigorta primi ne kadar fazla olursa, kazanılan ödül tutarı da o kadar artıyor Sigortam.net müşterileri, kazandıkları ödüllerin tamamını ya da bir bölümünü kullanarak. mevcut poliçelerini yenileyebiliyor veya yeni poliçe satın alabiliyorlar.
 
Kurumsigortam.net
Bireysel müşterilere çeşitli fırsatlar sunan Sigortam.net, kurumlara yönelik çalışmalar da yapıyor. Kurumsalsigortam.net’in bu amaçla yürütülen en kapsamlı çalışma olduğunu söyleyen Özgür Zeybek, bu hizmet ile özellikle geniş araç filosu bulunan, yoğun ithalat, ihracat, yurt içi taşımacılık yapan ve grup sağlık sigortası bulunan tüm şirketler için önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlandığını belirtiyor. Online teknolojileri kullanmayı alışkanlık haline getirmiş firmaların, aynı alışkanlıklarını sigorta ile ilgili detaylarda da kullanabilmelerini amaç edinerek hazırlanmış bir önüne sigorta takip programı olan Kurumsigortam.net, kullanım kolaylığı ile de dikkat çekiyor.
Müşteri hizmetleri, satış, operasyon ve diğer birimlerin iş yapış süreçlerini sürekli gözden geçirerek müşteri odaklı uygulama ve projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Özgür Zeybek, “2007’de sahip olduğumuz altyapı ve sektördeki deneyimimiz sayesinde çok daha başarılı bir performans sergileme beklentisi içindeyiz” diyor.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.