444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net'ten e-pazarda Tüketicilerle Şirketler Buluşması

06 Aralık 2006

İnternet üzerinden sigortada büyüme rekorlarını kırdı

Sigortacılığı internet ortamına taşıyan, Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı sigorta alım sitesi Sigortam.net, kurulduğu 2001 yılından bu yana büyüme rekorları kırıyor. Sigorta almak isteyenlerle sigorta şirketlerini aynı platformda buluşturan Sigortam.net, günde ortalama 2.500 ile 4.500 adet arasında sigorta teklifi veriyor.
 
Türkiye'de ilk defa internet  üzerinden sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan İlab Holding'e bağlı 'Sigortam.Net' Şirketi, kurulduğu Mayıs 2001 tarihinden bu yana istikrarlı bir büyüme hızı yakaladı. Sadece birkaç dakika­da sunduğu karşılaştırma hizmeti ile sektörün 'Sigorta Marketi' konumuna gelen şirket, sigorta alıcıları ile sigorta şirketlerini aynı plat formada, t çatısı altında buluşturuyor.
Böylece müşteri, kurulan e-pazaryerinde sigorta alıcısı 30 şirketin ürünlerini karşılaştırmalı olarak görme, kendisine en uygun poliçeyi seçerek en ucuz fiyata ve en hızlı şekilde alma imkanına sahip oluyor.
 
Geçen yıl 8 milyon YTLIik poliçe satan şirketin bu yıl sonu hedefi 15 milyon YTL . 2006 yılı Ocak-Ağustos döneminde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında bireysel prim artışı gerçekleştirildi.
 
En hızlı sigorta güvencesi
Sigortam Net Genel Müdürü Şahap Tezer, internet sigortacılığının, sigortalının ihtiyaçlarına yönelik poliçeler  hazırlanmasına, aradaki iletişimin daha kısa zamanda kurulmasına ve teminatın esneklikle belirlenmesine imkan sağladığını belirtiyor.
Türkiye'de sigortanın halen sosyal bir olgu olduğunu vurgulayan Tezer, bu  sorunu da, tüketicilerin rahat temas kurabilmeleri ve iletişime geçebilmeleri için farklı yöntemler oluşturarak çözdüklerini ifade ediyor.
Sigorta alıcılarının diledikleri kanaldan, ister internet, ister telefon, ister yüzyuze görüşme ile sigorta başvurularını yapabileceklerini belirten Tezer anında sigorta güvencelerine kavuşabileceklerini ifade ediyor.
 
Karşılaştırmalı poliçenin avantajları
Sigortam.net Pazarlama ve CRM Direktörü Özgür Zeybek karşılaştırmalı poliçe alımının tüketici açısından avantajlarını ise şöyle dile getiriyor: 'Özellikle kaliteye ve detaylara önem veren birey ve firmaların, ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun poliçeyi alabilmeleri için çok zaman harcamaları gerekiyor. Oysa ki Sigortam.net bireylere ve firmalara özelliklerine uygun poliçe alternatiflerini tarafsızca sunuyor ve seçme özgürlüğü sağlıyor. Dolayısıyla bireylerin ve firmalann zamandan ve paradan tasarruf etmelerini de sağlıyor.'
Türk insanını internette sigorta işlemiyle tanıştıran siteyi, bugüne kadar 4,7 milyonu askın kişi ziyaret ederek birçok sigorta şirketinin poliçesini karşılaştırdı. Toplam karşılaştırma sayısı 2 milyonu aşarken. 15.000'ini aşkın kişi de ihtiyacına en uygun poliçeyi en ucuz şekilde temin etti. Bireysel satış bir önceki yıla göre yüzde 70 arttı.
Sigorta almak isteyenlerle sigorta şirketlerini aynı platformda buluşturan Sigortam.net. günde ortalama 2.500 ile 4.500 adet arasında sigorta teklifi veriyor. Aynı sektörde yer alan acente ve sigorta şirketi çahşanları da zaman zaman Sigortam.net’ in karşılaştırmalı fiyat verme özelliğinden faydalanıyor.
 
Yeni bir hizmet: Kurumsigortam.net
Kurumsigortam.net, online teknolojileri kullanmayı alışkanlık haline getirmiş firmaların alışkanlıklarını sigorta ile ilgili detaylarda da kullanabilmelerini amaç edinerek hazırlanmış bir online sigorta takip programı...
Kurumsigortam.net sayesinde firmalar sahip oldukları sigorta envanterlerine online olarak ulaşabiliyor, işlemlerini kendileri kolayca takip edebiliyor. Bu hizmet, özellikle personelin gnıp sağlık sigortalarını takip eden insan kaynakları departmanlarına büyük kolaylık sağlıyor.
Takip programı sayesinde firmalar sahip oldukları sigorta envanterlerine günlük dozda ulaşabiliyor tahsilatlarını görebiliyor ve hasar takibi yapabiliyor. Söz konusu sistem, şirketlerde sigorta işlerini takip eden personel için işlemleri hızlandırarak hayatı kolaylaştırıyor.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.