Sigortam.net Fortune Türkiye Dergisi’nde! | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Fortune Türkiye Dergisi’nde!

Henüz dağıtım kanalarındaki payı düşük olsa da internet sigortacılığı  büyüme hızı ile dikkat çekiyor. Türkiye’de bu kanalla yapılan satışların oranı henüz yüzde 1-2’lerde ama kısa sürede yüzde 15’lere çıkması bekleniyor.

Türkiye’de sigorta poliçeleri acenteler, banka şubeleri, doğrudan ve brokerlerce olmak üzere 4 ana dağıtım kanalında satılıyor. Beşinci dağıtım kanalı ise henüz resmi kayıtlarda yerini almasa da önemi her geçen gün artıyor. İnternette yapılan satışların oranına ilişkin sağlıklı veriler henüz yok. Ama kayıt dışı branşlarda yıllık 20 ila 25 milyon liralık bir satış yapıldığı tahmin ediliyor.

Genç nüfusun da etkisiyle yapılan satışların tutarı küçük olsa da büyüme oranı sürekli artıyor. Bu tablo da bu alana sürekli yeni yatırımlar yapılmasını sağlıyor. Türk insanının 2001 yılında Sigortam.net ile tanıştığı internet sigortacılığında bugün bir çok marka hizmet vermeye devam ediyor.

Avrupa’da Yaygın

Henüz Türkiye’de istenilen seviyede olmasa da internet sigortacılığı Avrupa’da oldukça yaygın.  Sigortam.net CEO’su Serdar Dinçaslan, İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde özellikle kasko sigortasının yüzde 70’inin internet aracılığıyla satıldığını vurguluyor.

Türkiye’de ise teknolojik yapının henüz istenilen seviyelerde olmaması, ağırlıklı olarak geleneksel kanallara yatırım yapılması gibi nedenlerle internet sigortacılığının pek fazla büyüdüğünü söylemek pek mümkün değil ancak büyüme hızı dikkat çekiyor.

Türkiye’de 2001’de başladı

Türkiye’de internetten poliçe satışı 2001’de başladı. Sigortam.net 2001 yılından itibaren her gün online teklif veriyor. Sigortam.net 20’ye yakın sigorta şirketiyle entegrasyonu var. Bu şekilde müşteriye ürünleri ve sigorta fiyatları ile ilgili ayrıntıları kıyaslama imkanı verdiklerini söyleyen Dinçaslan’’Müşterinin istediği ürün için bize entegrasyonu olan sigorta şirketleri fiyat veriyorsa biz bütün fiyatları gösteriyoruz. Böylece müşterinin kıyaslama yapmasını sağlıyoruz.’’ Diyor.

 

 

 

 


Benzer İçerikler

İnternetten Sigortayı En Çok Erkekler Sevdi

Sigortam.net'in yaptığı bir çalışmaya göre online sigorta hizmetini kullananların %78'ini erkekler, %22'sini ise kadınlar oluşturuyor. 

Devamını Oku

Allianz Sigorta’nın Avantajlı Trafik Sigortası Teklifleri Sigortam.net’te!

Türkiye’nin en geniş sigorta platformu Sigortam.net zorunlu trafik sigortası alanında en iyi teklifi almak isteyen araç sahiplerine bundan böyle Allianz Sigorta’nın avantajları tekliflerini de sunacak.

Devamını Oku

Bir Kampanyayla %300 Satış Artışı

Marketing Türkiye'ye röportaj veren iLab Holding Kurucusu Mustafa E.Say, Sigortam.net'in Kadir İnanırlı reklamıyla %300 satış artışı yakaladığını söyledi.

Devamını Oku