Gerçek Riske Online Poliçe

Sigortam.net, karşılaştırmalı sigorta teklifleri ile Türkiye'deki ilk a-ticaret örneklerinden biri…

 Oscar Wilde 'Kader bize haberci göndermez' diyor, Dorian Gray'in Portresi adlı eserin­de. Shakespeare ise, Troilos ve Kressida adlı tiyatro oyununda 'Zamanın ki­me dost, kime düşman olacağı bilinmez' diyor. Sanattan felsefeye gizliden gizliye dokunan bir tehditdir 'risk' unsuru. Bel­ki de zamandan kadere, bir teselli arayı­şı… Geçmişi yorumlayarak ve geleceği düşünerek riskleri öngörebilmek kendi­mizi güvenceye alabilmenin ilk adımı olabilir, çünkü oranları kişiden kişiye de­ğişse de risk yaşamımızın her anında bel­ki de en sadık takipçimizdir…
 
 Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticareı (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor. Önceki e-ticaret uygulamalarında kişi rafta duran özellikleri ve fiyatı önceden belli bir ürünü alırken, a-ticaret uygulamalarında bu ürün tüketicinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun şe- kilde dinamik oluşturuluyor.
 
 Kısacası a-ticaret, internet müşte­rilerinin ihtiyaçlarını analiz edip, bu­na en uygun ürünü dinamik olarak hazırlayan bir e-ticaret uygulaması. Bu uygulamada ürünler müşteriye sunulan standart bir paket olarak değil, müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak oluşturulup, fiyatlandırılıyor. Böylece müşterinin, ihtiyaç­larına en uygun ürünü en uygun fiyatla almasına olanak sağlıyor.
 
 Sigortam.net'e dönecek olursak, iLab Holding'in bir yatırımı olan firma, internet üzerinden her türlü poliçeyi düzenleme ve sigorta kurumları arasında fiyat karşılaştırması yapabilme olanağı sağlıyor. Garanti Sigorta'dan Aksigorta'ya kadar en büyük 16 sigorta firmasından poliçe yaptırabileceğiniz Sigor­tam.net'in arkasında ise, deneyimli 50 kişi, 7 gün 24 saat çalışıyor.
 

 Günde 1.800 Kişi

 
 Sigortam.net'i bugüne kadar yaklaşık 865 bin kişi 1 milyon 400 bin kez ziyaret etmiş. Günde ortalama 1.800, ayda ise 55 bin kişi tarafından incelenen sitede, ziyaret­çilerden 521 bin 364 kişisi online poliçe teklifi almış. Si­gortam.net'in üzerinden sigorta poliçesi yaptıranların yüzde 66.3'ü erkek ve kullanıcıların yüzde 65'i ise İstan­bul'da yaşıyor.
 
 Sigortam.net üzerinden yapılan poliçe satışlarına ba­kıldığında satışların yüzde 38.8'i kasko, yüzde 33,5'i zo­runlu trafik, yüzde 10,11'i konut ve yüzde 8'i ise zorun­lu deprem sigortasından oluşuyor. Yüzde 1 ile sağlık si­gortası olması gereken ilgiyi henüz görememektedir. Poliçelerin ödenmesinde, yüzde 54,7 online kredi kartı, yüzde 35,2 telefonla öde­me, yüzde 10,1'inde havale ya da EFT yapılıyor.
 
 2001 yılının mart ayından beri faaliyet gösteren Si­gortam.net, bir aracı kurumda bulabileceğiniz tüm avantajları hatta fazlasını bünyesinde barındırı­yor. Belki Türk insanının karşısında, alışık ol­duğu tarzdan farklı bir portre çizen bu al­ternatif kanalda, her geçen gün müşteri sayısı artıyor. An­cak Sigortam.net yetkilileri, bu sayı­yı şimdilik ver­mekten çekini­yorlar. Görünen şu ki, riskle dolu yaşamımız­da en az risk kadar, zaman da önemli. Ve za­manı pozitif kullanmanın yolu da, iş sü­reçlerinde internetten geçiyor.
 
 Eğer hala sigorta yaptırmadıysanız, Sigortam.net'e bir uğrayın, deriz…

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL