Sigortam.net Kaskodan Umutlu | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Kaskodan Umutlu

Sigortam.net Bloomberg Busınessweek Türkiye Dergisi’nde

Sigortam.net Kaskodan Umutlu

Sigortam.net CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan, en yüksek fiyatı almış bir tüketicinin araştırma yaparak aynı ürünü ortalamada %45 daha ucuza alabileceğini savunuyor. Access Turkey Capital Group ve Türkiye’de pek çok internet yatırımı yapmış olan İlab Holding’in şirketi olan Sigortam.net Türkiye’de bu altyapıyı sağlayabilecek hemen hemen tüm sigorta şirketleriyle çalışıyor. Poliçe satışlarının %50’sini kasko üzerinden yapan şirketin diğer poliçeleri %25 zorunlu trafik ve %25’i ise diğer bireysel branşlardan oluşuyor. Geçtiğimiz yıl yapılan kasko ürünlerinin %85’ini portföyünde bulunduran şirket, geçtiğimiz yıl 5 milyon tüketici tarafından ziyaret edildi. Son üç yıldır %50’lik bir büyüme hızı yakalayan Sigortam.net 2014 yılında kaskoda yaşanacak fiyat artışları nedeniyle en az bir bu kadar daha büyümeyi hedefliyor.

Ancak sigorta penetrasyonunun daha yeni yeni artış göstermeye başladığı Türkiye’de internet üzerinden poliçe alım oranlarının çok yüksek olması beklenmiyor. Halen acentelerin güçlü olduğu bu alanda internet üzerinden satılan poliçelerin oranı %2 civarında bulunuyor. Ancak sektörün büyüdüğünü belirten Serdar Dinçaslan, “Tüketici, satıcının istediği ürünü değil kendine en uygun ürünü satın alabiliyor. Tek kıstas fiyat değil ama tüketici en ucuzunu isterse onu da bulabiliyor. Burada önemli olan şeffaflık” diyor.

Sigortam.net’in acenteye göre bir diğer avantajıysa 7/24 hizmet veriyor olması. “Çok sık olmasada gecenin bir yarısı seyahate çıkmak üzere olan sürücüler çevirmeye yakalanmamak için zorunlu trafik sigorta poliçesi satın alabiliyor” diyor Dinçaslan. Sigorta bilincinin gelişmemiş olması sektördeki büyümenin ağır kalmasının temel nedenlerinden. Zira bugün trafikteki araçların yalnızca %27’sinin kaskosu bulunuyor.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve sigorta penetrasyonunun artması bu iş alanının büyümesini destekleyebilir. Ancak sektördeki büyümeyle birlikte yeni oyuncuların da sektöre dahil olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Benzer İçerikler

Pertevniyal Basketbol Takımı Kampta!

34 yıldan beri Türkiye 2.ligi Erkek Basketbol Ligi'nde mücadele veren Pertevniyal Sigortam.net yeni sezon hazırlıklarına kamp yaparak hazırlanıyor.

Devamını Oku

Sigortam.net Fortune Türkiye Dergisi’nde!

Sigortam.net CEO'su Serdar Dinçaslan internet sigortacılığının geleceğini ve Sigortam.net'i Fortune Türkiye dergisine anlattı.

Devamını Oku

Sigortam.net Çok Net Değil

Kadir İnanır ve bir keçinin baş rolda oynadığı reklamlar Sigortam.net sitesi için farkındalık yarattı, siteye trafiği arttırdı

Devamını Oku