Sigortam.net Zaman Gazetesi’ne Konu Oldu!

Zaman Gazetesi / Sigortam.net

İşler Aynı Ama İş Yapış Biçimi Değişti

Kadir İnanır ile karşılıklı oturan haşmetli keçi reklamının sosyal medyada oluşturduğu tepkilere rağmen Sigortam.net’i işaret ederek, “Keçiye kızmayın, arkasındaki iş fikrine bakın” diyen bir yazı yazmıştım. Yatırımlar arasında ChemOrbis, Cimri.com, Dijimecmua.com, Firaret.com, Gittigidiyor, Hangikredi.com, Hangisi.net, Kariyer.net, Neredekal.com, Sigortam.net, SteelOrbis, Unnado, Unisbul.com’un bulunduğu İlab Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say’dan bir mesaj aldım.

Mustafa Say’ın Amerika Columbia Üniversitesi’nde başlayan yüksek lisans yolculuğu ve GE Trasing’deki başarılarıyla devam eden bir profesyonel kariyeri var. 2000’de Türkiye’ye dönme kararı verdiğinde teknolojiyi kullanan iş alanlarına yatırım kararı vermiş. Bana göre yeni nesil işler için yatırım yapıyor gibi gözükse de bildiğimiz işleri zamanın ruhuna uygun yeni teknolojileri kullanarak yapıyor. Say’ın yatırımlarındaki temel iddia ise tüketiciye en uygun koşullarda en iyi hizmeti, en hızlı şekilde sunuyor olmak.

Access Türkiye Capital Group’un kurucusu ve yöneten ortağı da olan Say’ın pek çok şapkası var. Endeavor YK üyesi de olan Mustafa Say yeni girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. Elbette bir girişime yatırım yaparken pek çok bileşene dikkat edildiğini söylüyorsa da belirleyicisinin girişimcinin bizzat kendisi olduğunu ifade ediyor. Gerçek bir probleme ya da ihtiyaca çözüm getirerek fark oluşturan fikirlerin dikkate değer bulunduğunu söyleyen Say, iyi bir fikirden daha önemli olanın emek, fedakarlık ve icraat olduğunu belirtiyor.

Ya bizi buluşturan keçili reklam deyince, “İnanılmaz geri dönüş aldık. Sigortam.net gelen talebe cevap vermekte zorlandı, çalışan sayımızı artırdık. Kampanyanın devamı hazır ancak bekletiyoruz.” diyor. Bir reklam verenin kreatif ajansına yapabileceği en büyük iltifat bu olmalı.

Benzer İçerikler