Trafik kazası yapan sürücülerin %15'i tutanaklarını kendi yazdı - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazası Yapan Sürücülerin %15’i İlk Hafta Polis Çağırmadı


 Trafikte polisi beklemeden kaza tutanağı yazma uygulamasının devreye girdiği ilk hafta 15 bin kaza yaşandı. Bu kazalarda araç sahiplerinin yüzde 15'i tutanaklarını kendi yazdı.

 Trafikte kaza yapanların, polisi beklemeden tutanağı kendilerinin yazacağı yeni uygulamaya ilk hafta sürücülerin sadece yüzde 15'i uydu. 1 Nisan'da başlayan yeni uygulamanın ardından ilk hafta 15 bin civarında kaza olduğunu söyleyen sigorta ve reasürans brokerlık şirketi sigortam.net'in Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek, “Bu kazalardan 2 bine yakını    Trafik Kazası Tespit Tutanağı ile geldi. Yüzde 15 gibi bir oranının yakalanmış olması, ilk hafta için oldukça iyi denilebilir. Zaman için bu oranın yüzde 50’lere varması bekleniyor” diye konuştu.
 İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla web sitesi kanalıyla sigorta satışının arttığına dikkat çeken Zeybek, Sigortam.net’in sektörün yüzde 14 büyüdüğü 2007 yılında yüzde 70 büyüme yakaladığını belirtti.
 

10.5 milyon ziyaretçi

 Yeni projeleriyle büyümelerine devam edeceklerini anlatan Zeybek, sigortam.net’i bugüne kadar 10.5 milyon kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Siteyi ziyaret edenlerin bir çok sigorta şirketinin poliçe tekliflerini karşılaştırıp ihtiyacına en uygun olanı satın alma olanağına sahip olduklarını vurgulayan Özgür Zeybek şöyle devam etti:
 “Toplam karşılaştırma sayısı 3.2 milyonu aşarken, 35 bini aşkın kişi de ihtiyacına en uygun poliçeyi en ucuz şekilde temin etti.”

Benzer İçerikler

Smile ve Sigortam.net’ten 5 Dakikada Sigorta

18 Nisan 2008, Cuma / Vatan

Smile ve Sigortam.net işbirliğiyle sigorta teklif süresi 5 dakikaya indi.

Devamını Oku

Sigortam.net’ten Hediye Akaryakıt Kazanma Fırsatı

12 Kasım 2008, Çarşamba / Dünya

Sigortam.net, kasko sigortası alanlara hediye akaryakıt, sağlık sigortası alanlara ise tanışma indirimi fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

Sigortam.net ile TurkTicaret.net Arasında İşbirliği

13 Ağustos 2008, Çarşamba / Dünya

Karşılaştırmalı online sigorta alım hizmetleri konusunda Türkiye'nin en büyük broker şirketlerinden olan Sigortam.net TürkTicaret.net ile işbirliğine girdi.

Devamını Oku