444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazası Yapan Sürücülerin %15’i İlk Hafta Polis Çağırmadı


 Trafikte polisi beklemeden kaza tutanağı yazma uygulamasının devreye girdiği ilk hafta 15 bin kaza yaşandı. Bu kazalarda araç sahiplerinin yüzde 15'i tutanaklarını kendi yazdı.

 Trafikte kaza yapanların, polisi beklemeden tutanağı kendilerinin yazacağı yeni uygulamaya ilk hafta sürücülerin sadece yüzde 15'i uydu. 1 Nisan'da başlayan yeni uygulamanın ardından ilk hafta 15 bin civarında kaza olduğunu söyleyen sigorta ve reasürans brokerlık şirketi sigortam.net'in Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek, “Bu kazalardan 2 bine yakını    Trafik Kazası Tespit Tutanağı ile geldi. Yüzde 15 gibi bir oranının yakalanmış olması, ilk hafta için oldukça iyi denilebilir. Zaman için bu oranın yüzde 50’lere varması bekleniyor” diye konuştu.
 İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla web sitesi kanalıyla sigorta satışının arttığına dikkat çeken Zeybek, Sigortam.net’in sektörün yüzde 14 büyüdüğü 2007 yılında yüzde 70 büyüme yakaladığını belirtti.
 

10.5 milyon ziyaretçi

 Yeni projeleriyle büyümelerine devam edeceklerini anlatan Zeybek, sigortam.net’i bugüne kadar 10.5 milyon kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Siteyi ziyaret edenlerin bir çok sigorta şirketinin poliçe tekliflerini karşılaştırıp ihtiyacına en uygun olanı satın alma olanağına sahip olduklarını vurgulayan Özgür Zeybek şöyle devam etti:
 “Toplam karşılaştırma sayısı 3.2 milyonu aşarken, 35 bini aşkın kişi de ihtiyacına en uygun poliçeyi en ucuz şekilde temin etti.”

Benzer İçerikler

Kaskoda Sigortalılık Halen Arzu Edilen Noktada Değil!

16 Aralık 2008, Salı / Referans

Sigortam.net'in yaptığı bir araştırmaya göre kasko sigortasına verilen önemin gün geçtikçe arttığı ancak, sigortalılık oranlarının halen istenilen seviyede olmadığına dikkat çekildi.

Devamını Oku

BES ile İlgili Merak Ettikleriniz Sigortam.net’te

27 Ekim 2008, Pazartesi / Vatan

Sigortam.net, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil olmak isteyen, ancak sistemin işleyişi, avantajlarını bilmeyenlere detaylı bilgi veriyor.

Devamını Oku

Sigortam.net Yüzde 58 Büyüdü

Geçen ay sektör genelinde ilk 9 ay itibarıyla bir önceki yıla oranla yüzde 13,77’lik bir büyüme yaşanırken, Sigortam.net sunduğu yeni ve farklı hizmetler ve müşteri memnuniyetli odaklı çalışması sayesinde yılın tamamında yüzde 58 büyüdü.

Devamını Oku