En İyi Hizmet Prensibiyle

 

Nedir?
Sigortam.net İLab Holding’e bağlı Türkiye’nin finansal hizmetler alanındaki ilk B2C pazaryeri ve a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulaması olarak, tüketicilerin yoğun bilgi gerektiren sigortayı bilerek, seçerek saydam bir süreçle almalarını sağlama iddiasındaki bir sigorta ve reasürans brokerlik şirketidir.
Tümü kendi alanında uzman ve sektör deneyimli personeli ile koşulsuz müşteri memnuniyeti esasını modern internet teknolojileriyle birleştirilmiş ve hizmetlerini kaliteli sunmayı hedefleyen Sigortam.net, bireysel ve kurumsal satış departmanlarının teknolojik altyapısına tam entegre internet sitesiyle alanında bir ilk. Sigortam.net’te müşteriler internet sitesi üzerinden çalışılan sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırabilir ve dilerlerse anında çevirimiçi satın alabilirler. Sigortalılar, internet sitesini kullanarak satın aldıkları ödemelerini izleyebilmekte, hasar bildirimi yapabilmekte ve hasar dosyalarının durumunu öğrenebilmektedir.
Tarihi
Sigorta ve Reasürans Broketliği ruhsatını 27 Mart 2001’de alan Sigortam.net, Türk girişimciler, Türk proje ekibi ve Türhye’de geliştirilen teknolojilerle yaşama geçirildi. Sigortam.net, TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen “IV. Teknoloji Ödülleri” yarışmasında Teknoloji Büyük Ödül kategorisinde finalist olurken. Altın Örümcek Yarışmasında “En iyi Bankacılık, Finans ve Sigortacılık Sitesi” kategorisinde üçüncülük ödülü aldı. Yarışmaya 21 kategoride başvuran, 1615 ağ sitesi arasında yapılan değerlendirme sonucunda ise ilk on site arasına girdi. Ekonomik bunalımın olduğu bir ortamda hızlı bir büyüme ve gelişme çizgisi içinde olan Sigortam.net’in ödenmiş sermayesi 6.6 milyon YTL.
Altı adımda poliçe karşılaştırması
Sigorta poliçesi alımında netlik düşüncesini internet üzerinden müşterilerine götüren Sigortam.net, altı adımlı sigorta karşılaştırma sistemiyle bireysel ve kurumsal sigorta çözümleri sunuyor, Her bir adım, sigorta nesnesiyle ilgili sigorta seçeneklerinin sunulmasına kaynaklık ediyor, ilgili sorular yöneltiliyor ve ilgili yanıtlar alınıyor. Ve ilgili olası sigorta poliçeleri müşteriye sunuluyor. Müşteri poliçelerin özelliklerini ve fiyatlarını inceledikten sonra, arzu ettiği durumlarda telefonla gerekli bilgi desteği aldıktan sonra poliçe alıp almama konusunda kararını veriyor.
Bilgi merkezi
İnternet sitesinde kasko, sağlık, zorunlu trafik, konut, zorunlu deprem, seyahat, ferdi kaza gibi sigortaların genel ve özel şartlarıyla birlikle ne olduğuna ilişkin bilgi veriliyor. Hangi sigortayı niçin yaptırmalı, hangi sigorta hangi riskleri kapsar, hangi sigorta daha ucuza nasıl alınır, hasar anında yapılması gerekenler ve sıkça sorulan sorular başlıkları altında bilgiler veren Sigortam.net. sigorta satışı yaparken sigorta bilincine katkı sağlıyor.
İş ortaklığı
Asıl mesleği sigorta aracılığı olan ya da sigorta aracılığımı asal işinin yanı sıra yürüten kişi ve kuruluşlar Sigortam.net’in iş ortağı olabiliyor. İş ortakları sigorta gereksinimi olan müşterilerine Sigortam.net’in gelişmiş altyapısıyla daha bol seçenekli öneri sunarak karşılaştırma yapmalarına ve en uygun olanını satın almalarına yardımcı oluyor. Böylece iş ortaklarına poliçe satışlarını arttırma olanağı sağlanıyor. İş ortaklan, poliçe düzenleme, tahsilat ve hasar takibi gibi operasyonel işlerle uğraşmayacakları için kaynaklarını daha çok satışa ayırabilecekleri anlatılıyor.
Sigortam.net müşteri hizmetleri
Sigortam.net müşteri hizmetleri “7/24 çağn merkezi” her an müşterilerinin sitemlerini yerine getirmek için çalışıyor. Müşteri, Sigortam.net’in sunduğu hizmetlere ilişkin ayrıntılı bilgi almak isterse 0216 444 24 00 numaralı telefonu arıyor. Müşteri Hizmetleri Servisi poliçe önerisi veriyor v alımı için gerekli işlemleri yürütüyor.
Sponsorluk
Sigortam.net çeşitli dönemlerde kullanıcılarına ve müşterilerine kampanyalar düzenliyor. Seslendiği müşteri profili gerek sosyoekonomik, gerekse gelir düzeyi olarak birçok firmanın hedef kitlesine uygun olması bakımından yürütülen kampanyalar ve promosyon çalışmalarında ortak sinerji yaratılmaya çalışılıyor. Partnerin vereceği ürün, servis, hizmet ya da indirimler kazan-kazan ilkesi dahilinde müşterilere ek hizmet olarak sunuluyor. Buna karşılık tüm kullanıcı ve müşterilere, promosyon partnerinin firma, ürün ve hizmetlerinin tanıtımı yapılıyor.
Ödül sistemi
Sigortam.net’ten poliçesi olan mevcut müşterilerin yakınlarını salık vermesiyle gelişen bir sistem. Yakınları yeni poliçe aldığında salık verenler ödül kazanıyor. Sistemde, tavsiyeyle gelen kişi sayısı, bu kişilerin salın aldıktan poliçe sayısı, ödedikleri sigorta primi ne kadar fazla olursa kazanılan ödül tutan da o kadar artıyor. Yakınlarını sabk veren Si gortam.net müşterisi, kazandığı ödüllerinin tamamını ya da bir bölümünü kullanarak mevcut poliçelerini yenileyebiliyor veya yeni poliçe satın alabiliyor.
Besonline.net
Sigortam.net’in bir hizmeti olarak internette yerini almış olan Besonline. nette Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) ilişkin bilgiler ayrıntılı olarak anlatılıyor. BES’e ilişkin haberler aktanlıyor, ücretsiz üyelik sistemiyle çeşitli senaryolar dahilinde örneklemelerle kimi şirketlerden fiyat örnekleri veriyor.
Müşteriler neden Sigorlam.net’i yeğliyor?
Sektörün önde gelen 30 sigorta şirketinin farklı teminat ve primlere sahip sigorta ürünlerini anında karşılaştırabiliyorlar. Böylece ihtiyaçlarına en uygun poliçeyi en ucuza satın alabiliyorlar. Ayrıca fiyat araştırmasına zaman ayırmalarına gerek kalmıyor. Poliçelerini satın alırken veya hasar anında ve diledikleri zaman deneyimli uzmanlarımızdan destek alabiliyorlar. İster sigortam.net sitesinden, ister 0216 444 24 00 numaralı telefonu arayarak uzmanlarımızın desteğiyle istedikleri sigorta ürününü üç dakikada satın alabiliyorlar. Sigortam.net’ten online poliçe alımları esnasında yaptıkları tüm işlemlerin SSL ve SET protokolüyle güvence altında olduğunu biliyorlar.
Satış öncesi, satış süreçlerinden sonra Sigortam.net satış sonrası süreçte nasıl bir hizmet veriyor?
Satış öncesi doğru bilgilendirme kadar satış sonrası memnuniyette de iddialıyız. Sigorta hizmeti satıştan sonra riskin gerçekleşmesiyle ilgili bir hizmet. Dolayısıyla sigorta şirketleriyle olan iyi iletişim ağımız, yapımız ve uzman kadromuzla gerekli hizmeti veriyoruz. Müşterilerimizin buradaki memnuniyeti de bizi sevindiriyor.
Nasıl bir müşteri profiliniz var?
35 ile 45 yaş arasında genellikle erkek plaza çalışanları. Dolayısıyla belli bir gelir seviyesinde, eğitimli, teknoloji ve internet kullanımına açık, yoğun çalışan insanlar. Diğer yandan, çok bilinçli olduklarından kolay alıcı olmayan, sorgulayan ve gelişimi destekleyen bir profil diyebiliriz.
Sigortam.net’in kullanımıyla ilgili verileri paylaşabilir misiniz?
Sitemize şimdiye kadar giren her 100 kişiden 5’i poliçesini online olarak satın almış bulunuyor. Geriye kalanın yüzde 35’i ise altı aşamalı karşılaştırmanın herhangi bir aşamasında Müşteri hizmetlerini telefonla arayarak bilgi edindikten sonra alımını yapmış. Her iki oranı da artırabilmek için hem internet sitemizin daha kullanışlı hale getirilmesi, hem de hizmetin geliştirilebilmesi amacıyla müşteri memnuniyeti anketlerimizi dikkate alıyoruz. Sigortam.net’ten herhangi bir poliçe satın almayanların ortak noktası karşılaştırma esnasında çok fazla detayla karşılaşmaları ve konudan uzaklaşmaları olarak tespit edildi. Biz de bu yönde daha kolay anlaşılır ve uygulanabilir bir site için çalışmalarımızı geliştirdik. Sigortam.net e-ticaretin Türkiye’deki ilk ve en başarılı örneklerinden biridir.
Sigortam.nete şirketlerin ilgisi nasıl?
Kurulduğu dönemlerde Sigortam.net’in olgunlaşması için belli bir süreye ihtiyacı olduğu görüşü almış olması normaldir, hem müşteri hem de sigorta şirketleri bakımından. Bu dönemi geçirdikten sonra Sigortam.net güvenirliğini her iki tarafa da kanıtladı ve şimdi potansiyelini daha çok arttırmak için çeşitli çalışmalarını sürdürüyor. Bir dönem bazı sigorta şirketleri poliçe fiyatlarının her an açık olmasından hoşnut değillerdi. Bunun çeşitli nedenleri olabilir, ancak piyasa buna alıştı. Artık şirketler Sigortam.net’ten hangi şirketin, hangi sigortaya, ne kadar fiyat ve hizmet verdiğine kolaylıkla bakıyor.
Sigortam.net İnsan kaynaklarını nasıl karşılıyor?
Sigortam.net’te çalışacak bir elemanda birçok özelliğin bir arada bulunması gerekiyor. Bu nedenle uygun elemanı bulmak çok kolay olmuyor. Bir taraftan sigortacılığın çeşitli dallarında uzmanlaşmış olmaları, diğer yandan telefonla satış konusunda yetenekli ve kendilerini geliştirebilecek ve bilgisayar kullanımı konusunda sorunsuz takım arkadaşları olmaları gerekiyor. Bu konuda üniversitelerimizin ilgili bölümleriyle işbirliğine gidiyoruz. Staj olanakları sağlıyoruz. Zaman zaman sigorta şirketlerinden de destek alıyoruz.
Sigortam.net’in bir internet adresinin yanı sıra çalışanlarıyla da bir kurum olması müşteriler tarafından nasıl algılanıyor?
Zaten sigorta bir maddi ürün değil, bir hizmet olarak önden verilen bir poliçe olması bakımından Türkiye’de kolay algılanabilir bir şey değil. Ancak sadece belli bir gelir düzeyinin üzerinde olanların değil, en önemlisi eğitim seviyesi belli bir düzeyde olanların önem verdiği bir olgu. Bu bakımından Türkiye’de alınması gereken birçok yol var. Bu noktada. Sigortam.net kendi olanaklarıyla müşterisini maksimum düzeyde bilgilendirmeyi hedef edinmiştir. Dediğiniz gibi, Sigortam.net’in herkes gibi insanlardan oluşan, dijital görüntüsünün arkasında arka planda çalışan, belli bir adresi olan bir yapı olduğunu daha iyi vurgulamak bakımından sitemize bizi fotoğraflarla anlatan yeni bir sayfa açacağız. İnternet kullanımının giderek arttığı Türkiye’de buna gerek olduğunu düşündük. Bugüne kadar bazı müşterilerimiz poliçelerini kendileri gelip atmak istemiş, bizlerle tanıştıktan sonra daha çok rahatlamışlardır. Türkiye’de genel olarak en yakınlarından, ahbaplarından sigorta poliçelerini almaya dönük bir eğilimin var olduğu yadsınamaz.
Türkiye sigorta sektörüyle ilgili genel değerlendirmeniz nedir?
Örneğin sağlıkta olduğu gibi, sorumluluk ve hekim mali mesuliyet gibi sigortaların önemine daha çok değinilerek, gerekli düzenlemeler ve koşullar yaratılarak geliştirilmesi sağlanmalı.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL