Bebek Sağlık Sigortası Nedir ve Şartları Nelerdir?

Bebek sağlık sigortası nedir, bebek sağlık sigortası yaş sınırı ve şartları nelerdir? soruları bebek sahibi olanların ve olmayı düşünenlerin merak ettiği önemli konuların başında gelir. Bebeklerin doğumdan sonraki süreçte yaşayabileceği hastalık, muayene ve tedavi gibi sağlık giderlerini karşılayan bebek sağlık sigortası, hem bebeklerin özel hastanelerde daha iyi standartlarda tedavi olmasını mümkün kılarken hem de yüksek maliyetli tedavilere karşı bütçenizi koruma altına alır.

Bebek sağlık sigortası nedir sorusunun detayları ve bebekler için özel sağlık sigortası hakkında detayları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.


Bebek Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası temel olarak 18 – 65 yaş aralığındaki kişiler için yapılmaktadır. 18 yaş altındaki çocuklar ise aile sigortası kapsamında ebeveynlerinin sigorta poliçesi dahiline alınabilir, bu şekilde sağlık harcamaları (belirlenen limitler doğrultusunda) özel sağlık sigortası tarafından karşılanabilir.

Yeni doğmuş bebekler için ise sigorta şirketleri tarafından “yenidoğan sigortası”, “hoşgeldin bebek sigortası” gibi isimler altında bebek sağlık sigortası paketleri oluşturulmaktadır. Bazı sigorta şirketleri bebek sigortası yapmak için ebeveynde de sigortalı olma şartı ararken, bazı şirketler bu şartı aramayarak doğrudan bebeği sigortalayabilir.

Bebek sigortalarında bekleme süresi bulunmamakta, bebek doğduğu andan itibaren poliçe ve teminatlar başlamaktadır. Kapsamı ve detayları şirketlere göre farklılık gösterse de bebek sağlık sigortası genel olarak yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi, hastane sonrası tedavi, yurtdışı tedavi ve evde bakım hizmetlerini kapsamaktadır. Bazı sigorta paketleri dahilinde evde anne eğitimi hizmeti de verilmektedir. Bebek sigortalarında paket detayları için sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetler iyice incelendikten sonra karar verilmelidir.

Sigortam.net’ten Bebek Sigortası Almanın Faydaları

  • Bebeğiniz doğduğu andan itibaren sigortalı olur.
  • En iyi özel hastaneler aracılığı ile bebeğiniz için sağlık sigortası hizmeti almış olursunuz.
  • Kendinizde olduğu gibi bebeğiniz için de yatarak tedabi, hastane sonrası tedavi, yurtışı tedavi imkanlarını yakalarsınız.
  • En iyi hastanelerde tedavi imkanlarını yakalarsınız.
  • Acil durumlar da tedavi masraflarını bütçenizi zorlamaz.
  • Erken yaşlarda özel sağlık sigortası yaptırarak, çocuğunuz için de ömür boyu yenileme şansını yakalarsınız.

Ailenizin en yeni üyesinin sağlığını doğduğu andan itibaren güvence altına almak için bebek sağlık sigortası yaptırın. Farklı şirketlere ait teklifleri incelemek ve sizin için en uygununu seçmek için Sigortam.net uzmanlarına ister online sigorta sorgulama ile, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın.

Müşteri Yorumları